AZ Havířov

Cesta po stadionech WSM Ligy – KV Aréna

04.09.2017 | Josef Nudera

Předposlední díl seriálu "Cesta po stadionech WSM Ligy" nás zavede do jedné z nejmodernějších arén WSM Ligy – do KV Arény, ve které hraje nováček (sestupující tým z extraligy) Karlovy Vary. Jak vypadá sestava Karlových Varů a v jaké aréně vlastně hrají? Na cestu po tomto stadionu se tak trochu netradičně vydáme s hráčem, který nedávno přerušil hráčskou kariéru - Davidem Bahounkem. V této aréně odehrál juniorskou MHL.

Název stadionu KV Aréna
Kapacita 6000 diváků (z toho 963 v klubové zóně)
Adresa stadionu Západní 1812/73, 360 01 Karlovy Vary
Postaven 2009
Rozměry hrací plochy 28x60m
Ceny vstupného WSM Liga (kategorie 1 – 140,- Kč, kategorie 2 – 70,- Kč)

Moderní KV Aréna se začala stavět v lednu roku 2007. Do doby otevření této moderně řešené multifunkční arény hrály Karlovy Vary své zápasy ve staré aréně, která sice měla jedinečnou atmosféru, ale už pomalu nevyhovovala parametrům extraligy. Hlediště arény je rozděleno do kategorií. 1. kategorie hlediště je podél hrací plochy, zde si na poměry WSM Ligy hodně připlatíte, lístek zde stojí 140,- Kč. 2. kategorie je za oběma brankami, tam se dostanete na poloviční cenu. Hostující fanoušci mají vyhrazený sektor v jednom z rohů arény.

Samotnou arénou nás provede David Bahounek. Hráč, který nedávno přerušil kvůli práci a studiu svou hokejovou kariéru. David arénu zná dokonale, byla jeho domácím stadionem po dobu, co působil v juniorce Karlových Varů, která hrála ruskou MHL.

"Stadion se nachází u řeky. Je rozdělený na dvě části – jedna hlavní hala a pak jedna menší tréninková vedlejší hala. V této tréninkové hale jsou umístěny klasicky šatny a jedna větší tělocvična. Nahoře je pak umístěna restaurace, kde jde vidět na tréninkový led. V tréninkové hale je větší zima než v hlavní hale. V této tréninkové hale se mimo tréninků odehrávají také veřejná bruslení," popisuje tréninkovou halu David Bahounek a postupně se dostáváme i do hlavní arény.

"Haly jsou spojené dlouhou chodbou, kde jezdí rolba, aby měla přístup k oběma ledům. Hlavní část arény je udělaná tak, aby vás na první pohled upoutal hlavní prvek, čímž je led. Sedačky jsou tmavě rudé a člověk si okem všimne hlavně bílého ledu v tmavém prostředí, což umožňuje super výhled pro fanoušky. V aréně se také nachází klasická kostka nad ledem," pokračuje David Bahounek.

"Z diváckého pohledu jsou v hale klasické tribuny a VIP prostory. Za střídačkami se nachází tři hlavní šatny. Od A týmu přes juniorku ke kabině staršího dorostu. Kabina A týmu má svůj vlastní vchod z ledu, kde je to celkem uzavřené. Nachází se tam velká rozcvičovna, masérna a prádelna. Před posilovnou je umístěno asi 20 rotopedů," ukončil popis KV arény David Bahounek.

V závěru nám ještě doplnil informaci, kterou možná uvítá nejeden fanoušek, který se letos do Karlových Varů na hokej vydá. "Klobásy si pamatuji, že mají extra výborné," skončil poznámkou bývalý hráč AZ Havířov.

Rychlé News z Karlových Varů

Do Karlových Varů se přesunul z kádru Sparty Filip Novotný

Karlovy Vary po sestupu do WSM Ligy proměnily svůj kádr. Pokud se nejprve podíváme na odchody, tak zjistíme, že celkově odešlo 9 hráčů a také trenéři Jan Tlačil s Mikulášem Antonikem. Z brankářů se vydal na cestu z Karlových Varů do Sparty Praha David Honzík. Obránce Tomáš Dvořák následuje brankáře Honzíka do hlavního města ČR. Tomáš Harant se přesouvá na Slovensko do Žiliny a Viktor Baldajev do Ruska – Nižnij Novgorod.

Velká frekvence po neúspěšné baráži byla i na útočném postu. Milan Mikulík se vydal do celku našeho souseda Frýdku-Místku, Vojtěch Tomeček zůstává v extralize a přesouvá se do Chomutova. V celku Energie skončili i Lukáš Vrána a americký útočník Pat Mullane.

Energie, ale získala několik nových posil. Změna je i na postu trenéra, který bude nyní zastávat Martin Pešout společně s Tomášem Mariškou. Místo Honzíka bude v brance Karlových Varů chytat Filip Novotný (na horní fotografii), který přišel z pražské Sparty. Obránce Daniel Krejčí přišel ze Slavie Praha na hostování, slovinský obránce Matic Podlipnik přichází z francouzského Lyonu, kde hrál v uplynulé sezoně. Do kádru přichází Stanislav Balán z Vítkovic, Václav Rezek z Jihlavy a z hostování ve Slavii se vrací Jaromír Kverka. Dalšími hráči, kteří se vrací z hostování v jiných klubech jsou Adam Rulík, Ondřej Šafář, Martin Osmík (na fotografii vpravo) a Tomáš Kvapil.

Uplynulá sezona v Karlových Varech znamenala černou šmouhu v klubové kronice

Karlovy Vary se po celou loňskou sezonu praly především s Pardubicemi o předposlední místo tabulky a nakonec ho dokázaly i vybojovat, nicméně to nezajišťovalo nic jiného než účast ve skupině play-out s velkou bodovou ztrátou (21 bodů) na pozici, která by znamenala, že by se Energie vyhnula baráži. Po skupině play-out sice Karlovy Vary bodovou ztrátu stáhly na 11 bodů, ale musely do baráže hájit extraligovou příslušnost.

V baráží to bylo pořádné drama, ještě do posledního kola držely Karlovy Vary šanci na udržení extraligy, ale nakonec se jim to o pouhý jeden jediný bod nepodařilo! Energie skončila s 19 body na třetím místě tabulky – do extraligy postoupila Jihlava a udržely se Pardubice.

Vzájemné zápasy AZ Havířov s HC Energie Karlovy Vary 0:0

Havířov s Karlovými Vary v loňském ročníku neodehrál vzhledem k rozdílným soutěžím ani jedno utkání.

Nadcházející zápasy s tímto ex-extraligovým soupeřem

Pro každého fanouška je vždy atraktivní, když soutěž oživí zajímavý a především nový celek. Ve WSM Lize to budou například ještě loni extraligové Karlovy Vary. Havířov se s tímto soupeřem poprvé setká v 10. kole a pozor! Zápas se hraje v atraktivním sobotním termínu v GC Aréně! Další dva vzájemné zápasy budou hostit Karlovy Vary ve 23. a 36. kole v moderní KV Aréně. Poslední vzájemné střetnutí v základní části odehrají oba celky ve 49. kole, kdy se utkají na ledě GC Arény ve středu.

WSM liga 10. kolo 7.10.2017 AZ Havířov Karlovy Vary SOBOTA
WSM liga 23. kolo 18.11.2017 Karlovy Vary AZ Havířov SOBOTA
WSM liga 36. kolo 4.1.2018 Karlovy Vary AZ Havířov ČTVRTEK
WSM liga 49. kolo 14.2.2018 AZ Havířov Karlovy Vary STŘEDA

Zdroj fotografií: fotografie použity z oficiálního webu HC Energie Karlovy Vary

Instagram Youtube