VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Bitva s Orlovou o druhé místo je na spadnutí

08.02.2011 | David Motloch

Poslední vzájemné měření sil celků Havířova a Orlové v rámci základní nadstavbové části máme před sebou! Poté, co v minulém kole AZet nezaváhal na ledě Prostějova a zvítězil poměrem 5:2, Orlová nestačila na Šumperk, se kterým uhrála výsledek 2:5. Oba soupeři jsou tak přesně dva zápasy do konce základní části vzdáleni od sebe pouhý jeden bod. Středeční zápas, který začíná na orlovském zimním stadionu od 18 hodin tak může definitivně rozsoudit oba soupeře. Pojistí si Plus Oil domácí výhrou 2. místo v tabulce, anebo dokáže AZet s vydatnou podporou svých fanoušků přeskočit soupeře v tabulce?

Celek Orlové po šestizápasové šňůře bez porážky dvakrát narazil. Krom již zmiňované prohry se Šumperkem, po které tento tým zvítězil na Novým Jičínem 5:2, může Plus Oil hlavně mrzet porážka v Přerově poměrem 3:6.

Havířov proti Orlové odehrál již tři ligové zápasy, ze kterých si prozatím drží AZet pozitivní bilanci dvou výher k jedné porážce. Zatímco první zápas skončil celkem jednoznačně 5:1 pro Havířov, další utkání již rozhodla jediná branka, kterou vsítil Sztefek, čímž zápas rozhodl opět pro AZet.

Až v posledním měření sil se z vítězství radovala i Orlová, která dvěma rychle vstřelenými brankami udala tón celému zápasu, jenž nakonec dopadl výsledkem 4:3 pro "Olejáře".

Havířov si bude muset dávat velký pozor na duo Moravec-Mikšan, které zvláště v minulém vzájemném klání dělalo domácím velké problémy a takřka každá jejich šance zaváněla brankou.

Kdo se postaví do brány Orlové je velký otazník, Šafránek s Gleichem si po základní část rozdělili shodně 21 odchytaných zápasů, avšak v minulých dvou zápasech střežil bránu Plus Oilu Stanislav Žídek.

Za Havířov je třeba vypíchnout skvělou formu Jana Maruny, který vždy pálil do černého v posledních třech zápasech. Do brány by se pak měl postavit Lukáš Daneček.

Stejně jako u prvního měření sil Orlové s Havířovem měl zápas na orlovském stadionu skvělou kulisu, ke které značnou měrou přispěli havířovští fanoušci. Stejný scénář se dá očekávat i v tomto duelu a to znamená, že tomuto zápasu bude vládnout výborná atmosféra.

Předposlední zápas před začátkem Play-off se koná ve středu 9.2 v Orlové od 18 hodin, přijďte svůj oblíbený hokejový klub podpořit i vy!