Azet dnes bude bojovat o srovnání série s Duklou

01.03.2016 | Jozef Valenčík

Play-off je zde a rozjíždí se na plné obrátky, po včerejších prvních zápasech čtvrtfinále jsou dnes na pořadu druhá vzájemná měření sil. Pro havířovské příznivce to znamená jediné, od 17:30 bude Azet bojovat na ledě Jihlavy o srovnání série. V té se ujala vedení Dukla, která včera zvítězila 2:1.

Dukla v prvním zápase o gól lepší

Úvodní klání série začalo opatrně, domácí však měli přece jen více ze hry a podařilo se jim to potvrdit v osmé minutě, kdy přečíslení dva na jednoho zakončoval Diviš. Jeho pokus ještě stačil Laco vyrazit, jenže puk se odrazil přímo na čepel Jana Koláře a ten poprvé rozradostnil jihlavské fanoušky. Domácí navíc předvedli výborný vstup do druhé třetiny, hned po sedmdesáti vteřinách se podruhé do listiny střelců zapsal Kolář a s Havířovem to nevypadalo příliš dobře.

Přestože na obou stranách byly k vidění šance na další pohyb ve skóre, tak třetího gólu jsme se na Horáckém zimním stadionu dočkali až v závěrečné třetině. Na radost havířovských fanoušků v hledišti se prosadil Petr Kanko. V závěru ještě Azet zkoušel hru bez brankáře a měl v ní i příležitost na vyrovnání, ale Honzík se svou obranou odolal a Jihlava tak vede v sérii 1:0.

Dukla Jihlava - AZ Havířov 3:0 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kolář (Diviš, Beránek), 22. Kolář (Beránek) – 49. Kanko (Sztefek, Hudeček). Rozhodčí: Kika, Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.736. Střely na branku: 40:30 (12:7, 16:12, 12:11). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

Sestřih zápasu

Trenér Martin Janeček se po zápase vyjádřil k prvnímu měření sil: Po prvním utkání prohráváme, je to 1:0 pro Jihlavu a zaslouženě. My jsem začali jednoznačně zakřiknutě a dvě třetiny jsme soupeře jen oťukávali. Ačkoliv tam byly nějaké šarvátky, tak souboje vůbec nebyly adekvátní zápasu play-off. Až ve třetí třetině jsme přitvrdili. Je to jediná cesta, kterou můžeme Jihlavu nějakým způsobem zaskočit a vložit do toho srdíčko, protože kvalita a bruslení jsou na straně soupeře. Musíme bojovat a vstoupit do dalšího utkání úplně jinak.

Pozápasové videorozhovory s trenéry:

Před námi je dnes druhé utkání celé série. Již z vyjádření obou trenérů je patrné, že na obou stranách jsou nedostatky, na kterých budou chtít týmy zapracovat.

Bitva o druhý bod bude velmi důležitá a Vy ji můžete sledovat kromě klasického textového přenosu také prostřednictvím videopřenosu. Utkání začíná v 17:30 v Jihlavě.