AZeťácká stopa na Havířovské desítce

včera | Lukáš Jandora

"Havířovská desítka není pouhý běh. Každý krok představuje víc než jen cestu k cíli. Sdílíme radost, město a sebe v něm", hlásají o této významné události v našem městě sami organizátoři. Havířovská desítka v neděli napsala už svůj 9. díl, už podeváté byly havířovské ulice plné nadšení, potu a emocí, jsme moc rádi, že letos, stejně, jako v letech minulých, nechyběli také zástupci AZetu. Zúčastnili se jak naši malí či mladí hokejisté v rolích běžců, svůj stánek pak na náměstí postavil klub AZ Havířov jako takový.

Sraz AZeťáků byl naplánován na devátou hodinu ranní na náměstí, které už plně žilo tímto atletickým svátkem, které bylo epicentrem nedělního programu.

AZ byl jediným sportovním klubem ve městě, který "rozbalil" svůj stánek, v něm si děti mohly vyzkoušet, za účasti našich trenérů, střelbu na branku, ve které byly otvory pro přesnost střelby, pro nejmenší dítka byla připravena omalovánka hokejistů, možnost vybarvit a odnést si obrázek svého šampiona mnozí rádi využili. Prvních cca 50 dětí, které se úspěšně popasovaly jak se střelbou, tak se svým výtvarným uměním, si jako bonus mohlo odnést plakát A týmu havířovského AZetu. Smutnit však nemuseli ani další, každé dítě, které se u našeho klubového stánku zastavilo, dostalo nějakou drobnou odměnu. Ať už to byla nálepka, bonbóny, lízátko či placka AZ.

Co se týče samotného běhu, který byl tím primárním, čím Havířov dýchal, tak AZeťácká děcka běžela tzv. Pegres rodinný běh, což byl závod na 500 metrů pro děti mladší 15 let, celkově se jej zúčastnilo 58 mladých AZeťáků. Jednalo se o hráče od přípravky až po 6. třídu. Všichni si závod moc užili, v klubových symbolech reprezentovali černou, modrou a bílou, udělali prima reklamu našemu klubu.

Heimstaden H10 je už lety prověřený počin, který z našeho města dělá alespoň na pár hodin jakési centrum atletiky, vlastně zábavy jako takové. Je skvělé, že i AZ Havířov se k tomuto přidává, přidává velice aktivně, protože atletika, pohyb samotný, má k hokeji blízko jako levá teniska, v našem případě spíše brusle, k pravé. Tak ať se tomuto závodu, možná spíše společenské události, daří dál, ať jsou na jeho startu, ale i na náměstí a podél trati, vidět AZeťáci, kteří úspěšně reprezentují, a dělají výbornou reklamu, největší sportovní klub ve městě, ať jsou vidět naše klubové barvy, které i v neděli na Havířovany vykukovaly zpoza každého rohu.