AZeťáci ovládli memoriál Bratří Vincourů

08.04.2022 | Redakce

H A V Í Ř O V - O víkendu se v nedalekém Českém Těšíně konal třídenní mezinárodní turnaj pro ročníky 2009. Jednalo se o tradiční memoriál bratří Vincourů a havířovským sedmákům, pod vedením trenéra Pavla Kubečky, se jej povedlo opanovat.

Do Českého Těšína si dalo dostavení osm družstev, která byla nalosována do dvou skupin. Hrálo se na dva poločasy po dvaceti minutách hry (po každém poločase se počítaly body zvlášť). AZ ve skupině čekal HC Spartak Choceň a dva slovenské týmy, Slovakia Lions a HTSO Slovakia. Ve druhé skupině byla dvě družstva z Polska HC Sosnoviec, JKH GKS Jastrzębie a domácí HC Vlci Český Těšín.

Po výhrách s Chocní 2:0 a 3:0 čekaly na AZ oba slovenské výběry, na které se chtěli AZeťáci vytáhnout. A to se jim také podařilo, Slovakia Lions Team sice neporazili, brali dvě remízy 1:1 a 1:1, ale s HTSO Slovakia už to vyšlo a po výhrách 2:0 a 2:1 jim stála v cestě do finále polská družina s Jastrzębie.

Semifinále se hrálo v dobrém tempu a naši chlapci se výhrou 7:2 posunuli do finále, kde je čekal soupeř ze základní skupiny HTSO SLOVAKIA. Po dvou výhrách ve skupině se Havířovu podařilo zvítězit, zcela zaslouženě, i potřetí. Ve finále zvítězili AZeťáci 3:1 a turnajem prošli bez ztráty kytičky.

Takto finále a celý turnaj zhodnotil trenér Pavel Kubečka: „Po krásném finále s nádhernou atmosférou, o kterou se zasloužili rodiče, kamarádi a kamarádky kluků. Většina z nich měla v ochozech AZeťácké dresy a v rukou různé hudební nástroje a po celou dobu turnaje nás skvěle povzbuzovali. Kluci udělali zlatou tečku za turnajem vítězstvím ve finále 3:1. Tímto bych chtěl klukům za nasazení a týmovost, kterou předvedli nejen ve finále, poděkovat. Dovolte mi touto cestou poděkovat i fanouškům, kteří byli skvělí. No a velké díky patří do Českého Těšína za to, že zorganizovali krásný turnaj, který byl od A do Z bezchybný.“