VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZet ve čtvrtek vyráží do Osvětimi

12.08.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Ve čtvrtek 13. srpna vyrazí hokejisté z nejmladšího města v republice ke svému třetímu přípravnému utkání na sezónu 2020/21. V polské Osvětimi vyzvou osminásobného vítěze tamní ligy TH UNIA OSWIECIM. Pro polský tým půjde o první přípravný zápas, to AZet si ve dvou domácích zápasech připsal po jedné výhře i prohře. Zápas začíná v hale Lodowe MOSiR od 18 hodin.

JiTH UNIA OSWIECIM

O tom, že se koronavirus podepsal na hokejových týmech po celém světě, jste určitě slyšeli. Čtvrtečnímu soupeři AZetu nevyjímaje. Na klubovém webu TH UNIA OSWIECIM je výzva fanoušků, aby finančně podpořili svůj klub. I v Polsku se totiž minulá sezona nedohrála, což se podepsalo na financích klubů. Koronavirus přerušil i letní tréninky Osvětimi, kvůli třem pozitivně testovaným reprezentantům byla na chvíli přerušena příprava na sezónu.

V kádru polského týmu najdeme hokejisty z Polska, Finska, Slovinska, Ruska, Kanady, Slovenska ale i hokejově exotického Izraele. V týmu totiž působí útočník Elizer Sherbatov, kterého si český fanoušek vybaví z působení v KHL, kde hrál za Slovan Bratislava. Slovensko „reprezentuje“ obránce Miroslav Zaťko, ten se už po polských kluzištích pohybuje čtrnáctou sezónu a patří k nejlepším obráncům ligy - ve 437 zápasech nasbíral 210 bodů. Slovinci mají v klubu po Polácích největší zastoupení, to oni táhli tým bodově v minulé sezóně. Obránce Klemen Pretnar a útočníci Gregor Koblar a Luka Kalan. Tým z Osvětimi vede bývalý slovinský reprezentant a světoběžník Nik Zupančič.

V týmu hrála i řada Čechů mimo jiné: Petr Valusiak, Marek Ivan, v Havířově dobře známý Jan Daneček a Martin Kasperlík, který hrával za juniorku AZetu. Aktuálně jsou v kádru Unie bývalí AZeťáci dva - Peter Bezuška a Patrik Luža

AZ HEIMSTADEN Havířov

Po dvou přípravných zápasech v havířovské GASCONTROL Aréně se na světelné tabuli objevily číslovky 4 a 3. V prvním případě z toho byla výhra nad šumperskými Draky 4:3. V tomto zápase dostali důvěru hráči, kteří se prali o místo v sestavě, opory týmu dostaly volno. Po zápase bylo oznámeno, že Jozef Danielčák, nebude dále pokračovat v týmu.

Ve druhém zápase proti orlům sice modrobílí vedli 3:1, ale pak přišlo vzepětí Znojma a góly Jana Maruny, Filipa Semana a Olivera Ketnera nestačily, AZet prohrál 3:4. Do zápasu už nastoupily (s výjimkou Romana Szturce) všechny nové posily, pro které to byl první zápas za Havířov. Trenér Havířova Jiří Režnar glosoval poslední přípravné utkání se Znojmem těmito slovy: „Měli jsme velký tlak a mnoho šancí, ale dali jsme z toho málo branek. Naopak z hloupých chyb jsme góly dostali.“ Pro mnohé překvapivý výsledek s bývalým účastníkem EBEL ligy, jež se sice připravuje na účast ve druhé lize, ale v jeho kádru byla řada hráčů s extraligovými zkušenostmi, nenechal kouče AZetu v klidu: „Ukazuje se, že hráči se musí maximálně soustředit na hru, jinak z toho pramení chyby. Musí mít respekt před každým soupeřem. To si musí změnit ve svém myšlení. “

Manažer AZetu Pavel Zdráhal upozorňuje, že do Polska se rozhodně nejede na výlet: „Osvětim je jeden z nejúspěšnějších polských týmů. V minulé sezóně, která byla stejně jako u nás přerušena, pandemií koronaviru, měli skvěle našlápnuto a mohli útočit na svůj devátý titul. Ve svém kádru se opírají o kvalitní slovinskou družinu. Rozhodně je nesmíme podcenit a musíme odčinit poslední domácí porážku“.

Utkání v Osvětimi začíná v 18 hodin. Pro fanoušky, kteří by se do Polska chtěli vydat tzv. na blind, oznamujeme, že lístky na zápas se vyprodaly už 11. srpna.