AZet přivádí další posilu, tentokrát do obranných řad

31.07.2024 | Lukáš Jandora

Havířovský AZet přivádí, jen pár dní před tím, než hráči A týmu vyjedou na led, další posilu, v pořadí již šestou letošní. Po Davidu Chrobočkovi a Adamu Tomigovi je to třetí nový hráč, který pro sezónu 24/25 vyztuží naše obranné řady.

Urostlý Ondřej Hrachovský přichází na hostování z nedalekého Frýdku-Místku, u nás v Havířově uzavřel tento 26letý rodák z Jižní Moravy smlouvu na 1 rok.

Převážnou část své hokejové kariéry strávil v organizaci třineckých Ocelářů, ať už přímo v Třinci nebo v partnerském klubu ve Frýdku-Místku. V kariéře odehrál 4 zápasy v extralize, 1x si za Třinec dokonce zahrál v Lize mistrů a 4x na Spengler Cupu. 253 zápasů pak absolvoval v druhé nejvyšší tuzemské soutěži. Kromě Frýdku-Místku to byly také dvě sezóny v Šumperku. Nejlepší sezóna? 5 let zpátky ve Frýdku-Místku a vynikajících 26 kanadských bodů v 52 odehraných zápasech. V sezóně loňské pak Hrach, jak mu mnozí spoluhráči říkají, zapsal 5 asistencí ve 41 duelech, na ledě strávil průměrně necelých 13 minut.

Při příležitosti podpisu smlouvy jsme si s Ondrou mohli krátce popovídat, vám fanouškům jej tak malinko blíže představit.

Ondro, jak se seběhlo Tvé havířovské angažmá?

No, celé se to seběhlo tak, že mě kontaktoval Milan Mikulík, se kterým se dobře znám, protože jsme spolu hráli 4 roky ve Frýdku-Místku. Měl o mě zájem. Nebylo to poprvé, zájem byl už v předchozích letech, ale klaplo to až letos.

Přemýšlel jsi během jara či léta i o jiných nabídkách?

Řešil jsem i jiné nabídky, ale v tomto případě rozhodl fakt, že jsem se letos nechtěl stěhovat kvůli rodině, protože se mi v březnu narodila druhá dcera. Chci s rodinou zůstat chvíli na jednom místě a ne se každý rok stěhovat. Starší dcera už chodí ve Frýdku-Místku do školky, tak jsme nechtěli, aby měnila školku a kamarády, protože si toho pendlování zažila už dost. Ale v hokeji to tak někdy prostě je...

Co víš o havířovském týmu? Znáš v něm třeba někoho ze svých budoucích spoluhráčů velmi dobře?

Z týmu AZetu znám celkem dost kluků. Jak ty, které jsem poznal ve Frýdku, od Davida Klimši nebo Matouše Ćmiela, až po Dana Šimonů, nebo třeba Ondru Ševčíka, se kterým oba pocházíme z Uherského Ostrohu a vyrůstali jsme spolu od mala (od školy, až přes hokej). Znám i Vojtu Šuhaje, se kterým jsme se potkali před třemi lety v Šumperku a od té doby jsme spolu velice dobří kamarádi. A tak nějak nám to vychází, že cestujeme spolu.

Jaký styl hokeje od Tebe fanoušci mohou očekávat? Jakým typem obránce jsi?

Moje hra je určitě založena na poctivé defenzívě, což mi je tak nějak vlastní. Ale určitě se fanoušci můžou těšit i na nějaké mé útočné choutky, protože podpora útoku mi taky není cizí. Už se na sezónu v Havířově těším, cíl je jasný, ten bude tím, za čím si půjdeme. Takže motivace je a zbytek ukáže čas.

Ondro, díky, tak ať se daří!

P.S. Změny kádru před nadcházející sezónou ZDE, přehledně.

Dnes v 17:00 | Muži
Hokej Vyškov