AZet jde znovu do boje a vyzve Klášterec nad Ohří

24.03.2012 | David Motloch

Hokejová sezóna vrcholí, a to na všech frontách. Ke zdárnému konci se chýlí i letošní ročník 2. ligy, který už sice pro většinu klubů skončil, ty nejlepší týmy ale mají ještě právo bojovat o postup. Sotva tak skončila finálová klání a už se zbylých pět týmů chystá na baráž. Boje začínají v pondělí a tento termín se nevyhne ani Havířovu, který na svém ledě přivítá soupeře z Klášterce nad Ohří. Přijďte Havířov v závěrečných bojích podpořit v co největším počtu!

Barážové boje přinášejí zcela něco nového, nepoznaného. Nejlepší týmy z 2. ligy se budou moct poměřit v tom, jak jsou silné, což může krátce vypovědět kvalita všech tří druholigových skupin. Pro prvoligová mužstva (Beroun, Most) tato část sezóny bude méně příjemná a jejich cílem nemůže být nic jiného, než udržet 1. ligu i pro příští ročník.

Pojďme se teď podívat na našeho nejbližšího soupeře – HC Klášterec nad Ohří. Tento tým bude pro Havířov velkou neznámou, jelikož se oba celky proti sobě nikdy neutkaly. O kvalitách soupeře je ale dobře známo, jak ze základní části, tak z play-off. Po celou sezónu tento celek marně hledal konkurenci, největším rivalem byly Řisuty, ale i ty v konečném součtu ztratily na Klášterec nad Ohří osm bodů. Play-off vypadalo pro Klášterecké jako procházka růžovou sadou, ve čtvrtfinále přejeli 3:0 Benešov, taktéž v semifinále i Klatovy. Pořádně se hráči zapotili až s překvapením play-off – Děčínem. Série se natáhla na pět zápasů, v tom rozhodujícím ale Klášterečtí neponechali nic náhodě a vyhráli 3:0.

Jedničku v brance Klášterce nad Ohří zastupuje Pavel Damašek, jenž odchytal většinu základní části i play-off. Tento brankář má o motivaci postaráno, po sezóně totiž nejspíš ukončí kariéru, a tak si chce závěrečné boje užít naplno. V útoku je hlavní hrozbou týmu hned několik borců. O branky se pravidelně zasluhuje Martin Kalinovič (21+14), Libor Řepík (15+18), Tomáš Polanský (18+14) a Jan Stehlík, který i přesto, že odehrál pouze 17 zápasů, tak si připsal velice dobrých 24 bodů. Obrana týmu stojí na čtveřici Loučka, Řezníček, Žižka, Kocek (bráno ze statistik ze základní části – pozn. redakce).

Je docela možné, že soupeř k nám přijede s mírně pozměněným kádrem, který bude doplněný o pár posil. Nechme se ale překvapit. To Havířov se na baráž určitě těší, dá se říct, že po výhře ve finále nad Karvinou má pro letošní rok splněno. To ale určitě neznamená, že bude chtít následující zápasy vypustit! Jak už zde bylo řečeno, barážová utkání jsou skvělou příležitosti pro tým, aby zjistil, jak je na tom v porovnání s konkurencí. Generální manažer a hráč Martin Potočný se navíc nechal slyšet, že pokud to Havířovu v baráži vyjde a svými herními výsledky si dokáže vybojovat postup, mohl by v příští sezóně 1. ligu hrát.

Kdo bude stát v brankovišti? Vzhledem k průběhu celého play-off by se zdálo jednoduché na tuto otázku odpovědět, ale právě Adam Vrba, tedy brankář, jenž celou vyřazovací část kryl záda Lukáši Danečkovi, byl u toho, když Havířov udělal poslední krok a stal se mistrem. Dá se předpokládat, že v baráži dostane dostatečný prostor každý ze dvou gólmanů, ale uvidíme, jak se trenér Jan Daneček rozhodne. V poli nejsou žádné změny, hráči už se (snad) vzpamatovali z bujarých oslav a budou v pondělí opět v plné síle.

Sestavy z posledních zápasů

HC AZ Havířov 2010:Vrba - Máchálek, Rimmel, Vydra, Krisl, Zientek M., Balčík, Zientek L. - Maruna, Pechanec, Říčka, Sztefek, Stránský, Potočný, Lhotský, Klimša, Brezani, Kraft, Daneček J., Pavlas.

HC Klášterec nad Ohří:

Damašek (Kaššák); Mašek, Kocek, Žižka M., Řezníček, Loučka, Dostál, Hartman, Kolčava, Freiberg, Mužík, Polanský, Řepík, Kalinovič, Pražák, Jáchym, Toman, Miklovič, Tenkač, Bečvář, Hofmeister.

První barážový zápas začíná v pondělí 26.3 od 18 hodin v havířovské K&K Pneu aréně!