AZ vstupuje do nové sezony s ambicemi na postup

10.09.2024 | Klub

Ve středu 18. září zahájí AZ Havířov na svém domácím ledě své druholigové boje utkáním proti týmu Velkého Meziříčí. Během uplynulé sezony se havířovskému A týmu podařilo dostat se až do závěrečného kola soutěže. Na loňské tažení chtějí černo-modro-bílí navázat a do nové sezony vkročí s nejvyššími ambicemi.

„V uplynulé sezoně, ve které jsme doputovali až do sedmého utkání ligového finále, chyběl ten pomyslný poslední jeden krok. Toto období je již za námi a my vstupujeme do nové herní epizody o loňskou zkušenost silnější a motivovanější. AZ Havířov je velký klub se silnou tradicí, jehož místo je rozhodně v první lize. Máme tudíž pro nastávající sezonu poměrně jasný cíl, kterým je postup,“ představil prezident klubu Petr Malíř.

Do dalšího ročníku soutěže vstupuje havířovský A tým s několika změnami. Novým hlavním trenérem se stal Marek Pavlačka, na pozici jeho asistenta nastoupil Milan Mikulík, který v klubu působí dlouhodobě rovněž jako sportovní manažer. Po skončené sezoně prošel havířovský kádr také částečnou obměnou. Oblékat dres AZetu bude nově například Vojtěch Šuhaj či Ondřej Hrachovský, do mateřského klubu se pak vrací také havířovský odchovanec David Chroboček. „Tým jsme na novou sezónu doplnili o dravé hráče a také o ty, kteří mají zkušenosti. Máme silné brankoviště, v obraně jsme posílili a útok doplnili o zodpovědné kluky schopné bodovat v těžkých zápasech. Celkově to hodnotím tak, že tým je pro následující sezonu silnější a důraznější. Od prvního tréninku jdeme za jedním cílem. Všichni hráči mají velkou chuť AZ vrátit tam, kam patří,“ popsal Milan Mikulík, který vhodné doplnění kádru konzultoval také s novým hlavním trenérem celku. Spolupráci právě s Markem Pavlačkou hodnotí Milan Mikulík kladně. „Práci Marka znám díky jeho dvouletému působení na pozici asistenta trenéra A týmu velmi dobře. Je zodpovědný k tréninkům i zápasům a umí žít s týmem. Vede manšaft jako profík a kluci ho tak i vnímají. Hodně se zaměřuje na taktiku a přípravu na každý trénink i utkání, vidím u něj obrovský zápal pro jeho práci,“ doplnil. Kapitánské „C“ bude v týmu i nadále nosit zkušený Marek Haas, asistentské pozice pak budou zastávat David Klimša a nově Tomáš Valenta.

Během přípravného období odehrál AZ Havířov celkem osm utkání, z toho tři v rámci turnaje na porubském ledě. „Na turnaji RT TORAX CUP, kde byly velice kvalitní týmy, jsme se více zaměřili a připravovali na defenzivnější pojetí hry. V tomto směru jsme byli, až na utkání s Jastrzebie, ve větší míře spokojeni. V zápasech s týmy, se kterými se budeme potkávat v sezoně, jsme chtěli naopak hrát více na puku a být ofenzivnější. To se nám taky převážně dařilo, ale samozřejmě je třeba na některých herních situacích ještě zapracovat a do začátku soutěže je vyladit,“ zhodnotil Marek Pavlačka, hlavní trenér A týmu. V rámci předsezonního období se hráči věnovali z počátku individuálním dovednostem, fyzické kondici a poslední týdny před začátkem nové sezony jsou zaměřeny na taktickou část. „Od začátku suché přípravy se všichni snažíme ve veškerých aspektech pracovat a připravit se co nejlépe. Určitě uděláme vše pro to, abychom došlápli na ten poslední stupínek, který nám v loňské sezoně chyběl. Každý jeden hráč v týmu má svou roli a my budeme stavět na tom, aby ji jak na každém tréninku, tak i v utkáních, plnil na sto procent,“ dodal Marek Pavlačka.

Během září se AZ Havířov představí svému domácímu publiku v Gascontrol Aréně hned dvakrát. Kromě úvodního utkání ve středu 18. září s týmem z Velkého Meziříčí, jej čeká také první sobotní domácí zápas 28. září proti Vyškovu. I na nadcházející sezonu si mohou zájemci pořídit permanentní vstupenku, jejíž platnost bude až do prvního kola play-off včetně. A to prostřednictvím prodejního online systému či osobně. Již nyní si mohou fanoušci zakoupit také vstupenky na jednotlivá zářijová domácí ligová utkání přes internetový prodejní portál a vyhnout se tak čekání u pokladen před zimním stadionem.

Sezónní ambice byly představeny klubem na srazu s fanoušky.

Dnes v 17:30 | Muži
Horácký klub Velké Meziříčí