VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ v sobotu zajíždí na horký jihlavský led

21.09.2018 | David Motloch

V sobotu 22.9. čeká svěřence trenéra Jiřího Režnara těžká úloha. Na ledě jihlavské Dukly by Havířovští brali za úspěch jakýkoliv bod, což v současné situaci není nemožné. AZ totiž naladil skvělou formu, která jej vynesla až na třetí příčku v tabulce Chance ligy. Pikantní koření bude mít během zápasu k dispozici útočník Havířova Filip Seman (na fotce), jenž v Jihlavě dlouhá léta působil. Nyní se však na Horácký zimní stadion vrátí jako soupeř. Utkání startuje v 17:30!

HC Dukla Jihlava

Pohled na tabulku Chance ligy napovídá, že start Dukly do letošního ročníku soutěže není úplně ideální. Horký favorit na postup zpět do extraligy padl hned v úvodním kole s Přerovem (4:5). Poté sice smetl ze stolu České Budějovice (7:0), jenže hned v následujícím utkání opět prohrál, tentokrát s Prostějovem (2:3). Poslední dvě kola Jihlavští zvládli, když si splnili povinnost vyhrát s Kadaní (opět 7:0), aby následně sebrali body dalšímu žhavému adeptovi na postup - Kladnu (3:2 sn.).

V tabulce tak je z toho zatím pouze šesté místo se ziskem osmi bodů, ale už jenom výčet předchozích soupeřů Dukly napovídá, že ty nejtěžší zápasy první čtvrtiny soutěže má již Jihlava za sebou. V tabulce má suverénních 13 kladných bodů v součtu skóre zápasů, ve kterém je Jihlava s přehledem nejlepším týmem v lize. Svěřenci trenéra Petra Vlka navíc momentálně disponují nejlepším útokem, když se se 23 vstřelenými brankami dělí o první místo se Vsetínem.

Velkou zásluhu na produktivním útoku Jihlavy má bezesporu útočník Matěj Pekr, jenž v rámci Chance ligy vede aktuálně tabulku střelců (šest branek) i celkové kanadské bodování (devět bodů). Mezi TOP 5 střelci soutěže je také jihlavský Vlastimil Dostálek (pět branek) a Lukáš Anděl (čtyři branky). Tato útočná trojice zatím prakticky řídí celý útok Jihlavy, na který doposud žádná obrana soupeře nenašla úspěšný recept. K tomu ještě dodejme, že v brance kraluje Niklas Lundström, který s úspěšností zákroků 94,62% opanuje tabulku mezi brankáři, kteří odchytali alespoň čtyři utkání. Je tedy jasné, jak kvalitní tým na AZ v sobotu čeká.

Sestava HC Dukla Jihlava z posledního zápasu:

Lundström – Pohl, Kajínek (A), Váňa, Suchánek, Štebih, Štindl, Mareš – Dostálek, Zeman, Čachotský (C) – Anděl, Skořepa (A), Pekr – Harkabus, Osmík, Kantner – Hrníčko, Čermák.

AZ Residomo Havířov

Havířov se po posledním odehraném zápase posunul na třetí pozici v tabulce a nadále tak boří předpoklady, které měli před sezónou mnozí hokejoví experti. Domácí utkání s Benátkami ale nepatřilo do kategorie lehkých. Klub ze středu Čech potvrdil předpoklady o důrazném a dynamickém stylu hokeje, který AZetu dlouho dělal problémy. Svěřenci trenéra Jiřího Režnara se ale mohli opřít o příjemný vítr v zádech, který měli po dvou vstřelených brankách v první třetině. Benátečtí otočit tento stav nedokázali, na čemž měl velkou zásluhu brankář Jan Lukáš, který opět dostal přednost v brance před Ondřejem Bláhou.

Těžké utkání tak nakonec skončilo vítězstvím v poměru 3:1. Po zápase řekl do mikrofonu manažer Patrik Rimmel následující. „Rozhodla už první třetina, v níž jsme dali dva góly, ale paradoxně náš výkon nebyl takový, jaký jsme chtěli. Takže jsme to chtěli ve druhé třetině zlepšit, ale naopak byly to Benátky, kdo byl suverénně lepší. Naštěstí nás podržel brankář, měli jsme i štěstí a tak jsme udrželi vedení 2:1. Ve třetí třetině jsme po tyčce soupeře dali krásný gól a pak už jsme to ubojovali. Vítězství je pro nás super.“

Zápas s Jihlavou bude speciální pro havířovského útočníka Filipa Semana. Ten za Duklu ještě loni působil v extralize a pamatuje si i poslední vzájemný zápas Azetu s Jihlavou, ve kterém vstřelil dokonce hned dvě branky. Nyní do zápasu vletí se znakem AZ na hrudi.

Sestava AZetu z posledního zápasu:

Lukáš – Matai, Chroboček, Houdek, Luža, Dujsík, Mrowiec – Rehuš, F. Seman, R. Veselý – L. Bednář, Haas, Maruna – Bambula, Pořízek, Gřeš – Pawliczek, Cihlář, Macuh.

Zápas AZetu s Duklou Jihlava začíná na Horáckém zimním stadionu 22.9.2018 v 17:30. Sledovat můžete tradiční textový on-line přenos nebo letošní novinku Chance ligy v podobě živého videopřenosu - HokejkaTV.