AZ v pondělí vyráží do Chomutova

16.02.2020 | Vít Káňa

Už v pondělí 17. února se modrobílí vydají do chomutovské ROCKNET Arény, aby zde vyzvali Piráty. AZ se po prohře 2:6 v derby s Porubou udržel na šestém místě tabulky, ale na sedmé Litoměřice má už jen dva body náskoku. Piráti naposledy padli právě v Litoměřicích 3:4 po samostatných nájezdech. Byl to pro ně první bod v posledních sedmi zápasech CHANCE Ligy. Povede se týmu z Havířova udržet na šesté příčce, která zaručuje týden volna před playoff?

Piráti Chomutov - 5. místo, 83 bodů, skóre 150:135

Piráti se v posledním zápase střetli v Kalich Aréně s Litoměřicemi a byl to pro ně velmi nešťastný zápas. I když po druhé třetině nad Stadionem vedli o dva góly, tak toto vedení nedokázali udržet a padli 4:3 po samostatných nájezdech. Pirátská mizérie se táhne už sedm zápasů, ve kterých dokázali získat jediný bod. Postupně prohráli se Slavií, Vsetínem, Porubou, Motorem a dvakrát se Zubry. Skóre 10:22 z těchto zápasů a předvedená hra týmu fanoušky příliš nepotěšila. V posledním zápase dostali Piráti dvě branky tři minuty před koncem třetí třetiny.

Po přestupovém období opustil Chomutov sedmnáctiletý útočník Stanislav Vrhel, který podepsal smlouvu s Pelicans Lahti. Řady Chomutova před koncem přestupového období naopak posílili Jaromír Kverka ze Sokolova a Roman Chlouba z Kadaně, oba borci vedli tabulku produktivity ve svých klubech. Na střídavé starty získali Davida Šticha.

Miroslav Buchal se za Piráty vyjádřil po zápase se Stadionem:Myslím si, že to bylo slušné utkání, utekli jsme o dva góly a měli šance, které jsme nevyužili. Musím říct, že 57 minut dřeme a následně celý zápas během tří minut pokazíme. Domácí měli tlak a my jsme udělali chyby v obranném pásmu, čehož soupeř využil a prodloužení bylo šťastnější pro domácí.“

Sestava Pirátů v Litoměřicích: Pavlát – Žovinec, Štich, Havel, Rýgl, Lang, Štochl, Seemann – Rudovský, Suchý, Stloukal – Tomica, Kverka, Hlava – Sklenář, Chlouba, Llewellyn – Chrpa, Šagát, J. Svoboda

AZ RESIDOMO Havířov - 6.místo, 76 bodů, skóre 129:132

Derby s Porubou bylo, i když tomu konečné skóre 2:6 nenasvědčuje, vyrovnané. Hosté se dostali góly Gřeše a Hudečka do dvoubrankového vedení, ale AZ srovnal zásluhou Kotaly a Bambuly. Za vyrovnaného stavu AZ tlačil, ale nepohlídal si rozjetého Gumana, ten dal třetí gól Poruby. Modrobílí se pustili do hry bez brankáře a měli k dispozici i přesilovku. Jenže to nestačilo a risk byl potrestán v závěru třemi góly Poruby. AZ se ještě vzpamatovává z rozsáhlé marodky, vždyť před reprezentační přestávkou do zápasu se Vsetínem nemohlo nastoupit deset hráčů.

Na marodce ještě zůstávají Vojtěch Ševěček, Jiří Matoušek, Jakub Doktor a Jan Dvořák.

Zápas s Porubou hodnotil Jiří Režnar: „Ten zápas se mi těžko hodnotí, my jsme od začátku zápasu tahali za kratší konec provazu. Poruba dnes na ledě do toho dala více srdíčka a více té agresivity. My jsme hráče upozorňovali, že hrajeme doma a musíme být důrazní a tlačit se do branky. Bohužel na ledě to byl pravý opak, Poruba měla větší hlad po vítězství a zaslouženě vyhrála.“

Sestava AZetu v derby s Porubou: Stezka – Mrowiec, Rašner, Nepokoj, Malina, Chroboček, Kvasnička, Matai – O. Procházka, E. Němec, Kotala – Bambula, F. Seman (A), L. Bednář (A) – Vrána, Baláž, Danielčák – Bernovský, Maruna (C), Fridrich.

Asistent trenéra a manažer AZetu Patrik Rimmel před zápasem hlásí: „V Chomutově musí náš tým ukázat větší bojovnost, chuť po vítězství a jednotlivci musí podat daleko lepší výkon než doma s Porubou. Pokud vzadu budeme hrát stejně, přivezeme si desítku. My víme, že umíme hrát daleko lépe. Hrajeme o fanoušky, o šestku, o play-off a smlouvy na příští sezonu, jak u nás, tak v jiných týmech. Každý hráč má logo na hrudi a své jméno na zádech.“

Vzájemné zápasy:

Oba soupeři spolu již v letošní sezóně CHANCE Ligy odehráli čtyři zápasy. Třikrát se z výhry radovali Piráti, dvakrát vyhráli 3:2. Naposledy zvítězili 22. ledna, to se havířovské GASCONTROL Aréně radovali z výhry 3:1. AZ opanoval pouze jeden zápas v Chomutově, který vyhrál 4:2.

Utkání v chomutovské ROCKNET Aréně začíná v 17:30. Přímý přenos můžete sledovat prostřednictvím HOKEJKA TV.