AZ si zkusí led v Kravařích, kde jej vyzve Opava

21.08.2024 | Lukáš Jandora

Ke svému pátému utkání v rámci přípravy na sezónu 24/25 vyrážejí hokejisté havířovského AZetu. Vyrážejí netradičně do Kravař, kde své zápasy nyní hraje hokejová Opava, která nám bude soupeřem i v ligovém ročníku. Právě střetnutí se Slezanem bude prvním měřením sil s týmem, se kterým budeme hrát i v sezóně. Doposud jsme totiž odehráli 2 zápasy s prvoligisty a další 2 proti polským celkům.

Poslední 3 zápasy, dokonce ve třech dnech, sehráli naši hráči v minulém týdnu, to vše během turnaje v Porubě. Na něm jsme v silné konkurenci nestačili na polské kluby GKS Katowice a GKS Jastrzebie, ve třetím utkání, proti soupeři nejsilnějšímu, jsme odehráli rovnocennou partii, prvoligové Porubě byli těžkým protivníkem. Neudrželi jsme vedení 2:1 a nakonec padli 2:4. V tomto utkání jsme se představili v této sestavě:

Šimonů – Ševčík, Tomiga, Stratil, Michálek, Kunc, Ščurek – Klimša, Pindel, Antoníček – Franek, Šuhaj, Bednář – Tvrdý, Pavlík, Apolenář – Korec, Kubečka, Toma

Odnesl si trenér Marek Pavlačka z těch tří porubských zápasů něco stěžejního? "Nevím, jestli úplně stěžejního, ale zase nám to více pootevřelo obzory, vyzkoušeli jsme si herní situace, které pak chceme praktikovat a ladit v dalších připravených zápasech", dodává kouč a zároveň zmiňuje, zda se utkáním s Opavou už dostáváme do fáze, kdy bychom chtěli sestavu malinko víc konsolidovat, nebo zda je pořád čas pro zkoušení, výrazné hýbání sestavou v jednotlivých zápasech apod. "Po turnaji v Porubě jsme sestavu zúžili o dvě místa, poskládali si předběžně různé dvojice a teď, v dalších zápasech, budeme dolaďovat, kdo si s kým nejvíce sedne a vyhoví."

Nechme se tedy překvapit, v jaké sestavě nastoupíme ve čtvrtek v Kravařích, zda nám ten tzv. line-up o něčem napoví. Jisté je, že v dresu AZetu se už nepředstaví dva ze čtyř hráčů, které jsme původně angažovali na zkoušku. "Dvěma hráčům jsme poděkovali za zájem zkusit zabojovat o místo v sestavě, za jejich přístup i odvedenou práci. Určitě nezklamali, ale všichni hrát nemohou, takže jsme se rozloučili s tím, že budou na sobě dále pracovat a my je budeme mít v povědomí pro případ, kdyby nám někdo nečekaně vypadnul vinou zranění nebo poklesu výkonnosti."

Náš čtvrteční soupeř z Opavy? Slezan zatím odehrál dvě přípravná utkání, z obou odešel jako vítěz. Nejprve 3:1 výhra v Šumperku, toto úterý pak "domácí" vítězství v poměru 4:0 proti Novému Jičínu. Opavané nastoupili v této sestavě:

Nowak – Šindelář (C), Kalus, Gřesík, Štěpánek, Pachula, Thiel – Brodek, Stuchlík (A), Rousek (A) – Krejsa, Káňa, Kadula – Kotásek, Wendelín, Havel
(v prvním přípravném utkání se v první obranné dvojici představil Dominik Ficek, ještě loni hráč havířovského AZetu)

Přesto, jak podotkl trenér Pavel Zdráhal, to zdaleka není sestava, která je ideální pro první ligové kolo, ta ideální se v dresu našeho soupeře nepředstaví ani ve čtvrtek. "Havířov má samozřejmě velkou kvalitu a byť se v přípravě nehraje úplně naplno, vždycky chcete vyhrát. Zatím jsme v obou zápasech dali jedné lajně volno, abychom hráče dostali do tempa. V úterý nehrála lajna okolo Adama Beránka a někteří kluci dostanou volno také ve čtvrtek. Bude to pro nás každopádně zajímavá konfrontace", podotýká Pavel Zdráhal, který v Havířově sám působil ať už jako hráč či manažer.

A proč bude tým AZetu cestovat do Kravař? Pozorní fanoušci ví, že v loňském ročníku, po dobu rekonstrukce vlastního stadionu, hrála Opava své zápasy v Krnově. "V Krnově jsme měli velice dobré podmínky, ale není třeba si nic nalhávat, polohou jsou pro nás lepší Kravaře, protože spousta kluků dojíždí z Ostravy. Kravaře navíc nejsou ani tak vytížené, takže máme trošku více prostoru a je vidět, že tady běžně trénují reprezentační výběry. Krnovu jsme nicméně za loňskou sezonu nesmírně vděční", vysvětluje třiapadesátiletý lodivod, který je v historické produktivitě havířovského hokeje za uplynulých 25 sezón na 5. pozici. V havířovském dresu zapsal 177 bodů ve 229 zápasech, lepší jsou v tomto směru pouze Antonín Pechanec, Filip Seman, David Klimša a Jan Maruna.

Buly aréna Kravaře, kde se zápas uskuteční, byla otevřena v roce 2003. Zimní stadión je v letních měsících zpravidla využíván pro hokejové školy, během roku potom vedle tréninků hokejových oddílů a oddílů Krasobruslení také pro soustředění mezinárodních reprezentačních mužstev a reprezentačních mužstev České republiky. Utkání AZetu v ní ve čtvrtek začne v 18:00, vstupné na zápas činí 50 Kč. Pokud se do Kravař, jakéhosi revíru Aloise Hadamczika, osobně nevypravíte, bude pro vás přichystán tradiční textový přenos na webu onlajny.com.