VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ přivítá Vítkovice, Znojmo a další atraktivní soupeře

16.06.2020 | Jan Kudělka

S nastupujícím létem se příprava hokejistů na další ročník posouvá zase o kousek dál. Vrcholí tréninky na suchu, začne se trénovat na ledě a jako další krok příjdou přípravná utkání. Kdo se letos v srpnu a září postaví našemu A-týmu a prověří jeho připravenost? To se můžete dočíst níže, protože soupeři AZetu pro přípravu před nadcházející sezónou jsou již známi.

Soupeři pro přípravu

V prvním ostrém zápase v přípravě přivítají ve čtvrtek 6. 8. havířovští hokejisté tým Šumperka. Šumperk je pro následující sezónu 2020-2021 jedním z nováčků CHANCE ligy. Po minulé, velmi vydařené sezóně ve druhé nejvyšší české hokejové soutěži, kdy nasbírali šumperští Draci celkem 108 bodů, si postup zasloužili, byť o něm, díky nedohranému play-off, rozhodl svaz tzv. od stolu. V minulé sezóně, jak se říká, neměli ve své skupině východ konkurenci. Opava, druhý celek, ztratila 35 bodů.

O pět dní později, konkrétně v úterý 11. 8. dorazí na led havířovské GASCONTROL Arény znojemští Orli. Znojemští Orli se po mnoha letech mezinárodní EBEL lize vracejí do českých hokejových soutěží. V minulém ročníku se v ní umístili na 8. místě tabulky s 61 body na svém kontě. Díky tomuto umístění se dostali do vyřazovacích bojů a v nich narazili na 4. celek tabulky – HC Bolzano. Zápasy se jim však nepovedly a ze všech tří střetnutí si odnesli porážku. Ani zde však nakonec play-off nebylo dohráno. S Orly se AZet kromě 11. 8. setká také o týden později a to v úterý 18. 8. na ledě znojemských dravců.

O dva dny později 13. 8. naopak pojede AZ na svůj první venkovní přípravný zápas a to do Nitry. HK Nitra je tým hrající slovenskou nejvyšší hokejovou soutěž. V minulém ročníku se umístila na 8. místě tabulky se 77 body. To jí zajišťovalo účast v play-off. Bohužel vyřazovací boje se ani na Slovensku nakonec nekonaly z důvodu pandemie COVID-19. Oba kluby se potkají ještě 3. 9., ale tentokrát se utkání odehraje na ledě Havířovanů.

Aktualizace 4. 7. 2020: 13. 8. bude AZ hrát (místo v Nitře) v Oswiecimi.

Po utkání v Nitře se AZet vrátí na jedno přípravné utkání domů. Konkrétně to bude na zápas proti slovenské Dukle Trenčín, který je naplánován na čtvrtek 20. 8. Rovněž s tímto celkem se potká AZet v přípravě 2x. Podruhé to bude o pět dní později 25. 8., ale tentokrát na ledě slovenských kolegů. Dukla Trenčín patří dlouhodobě ke slovenské hokejové špičce. S Trenčínem se AZet setkal v přípravě v posledních letech již několikrát. V létě 2017 vyhráli trenčané doma 6:5p, naopak v Havířově se radoval AZ 3:1. V přípravných utkáních před sezónou 2018/2019 dokázali trenčínští hokejisté zdolat AZet v poměru 2:4 a domů si tak odváželi vítězství. O rok později, před sezónou 2019/2020, se oba týmy rovněž potkaly a opět z toho vyšli lépe slovenští hokejisté, kteří tentokrát vyhráli těsným rozdílem 2:3.

V pořadí sedmým (z osmi) přípravných zápasů bude duel mezi AZetem a Vítkovicemi, který je naplánován na havířovský led v úterý 1. 9. Celek Vítkovic nezažil povedenou sezónu v minulém ročníku české extraligy. Do posledních kol bojoval o přežítí a záchranu. V závěru sezóny se ale Vítkovicím začalo dařit a extraliga tak pod střechou Ostravar Arény zůstane i minimálně v následujících 2 sezónách.

Rozpis přípravných zápasů

6. 8. 2020 AZ Heimstaden Havířov – DRACI PARS Šumperk

11. 8. 2020 AZ Heimstaden Havířov – Orli Znojmo

13. 8. 2020 HK Nitra Unia Oswiecim – AZ Heimstaden Havířov

18. 8. 2020 Orli Znojmo - AZ Heimstaden Havířov

20. 8. 2020 AZ Heimstaden Havířov – HK DUKLA Trenčín

25. 8. 2020 HK DUKLA Trenčín – AZ Heimstaden Havířov

1. 9. 2020 AZ Heimstaden Havířov – HC Vítkovice Ridera

3. 9. 2020 AZ Heimstaden Havířov – HK Nitra

Začátky domácích utkání budou v 18:00.