AZ míří na Lapač, další výzvou je druholigový Vsetín

31.08.2016 | Jozef Valenčík

Sled přípravných utkání se pomalu blíží ke svému konci a na svěřence trenéra Mikeše čeká v tomto týdnu již druhý ze tří plánovaných přípravných utkání. Hokejisté s AZ na hrudi se představí ve čtvrtek od 18:00 na ledě Vsetína.

Vsetín posiluje a chce o ligu výše

Před novou sezónou Vsetín ohlásil boj o postup do WSM ligy a aktuální účastník třetí nejvyšší soutěže do tohoto ročníku vstupuje s pozměněným názvem VHK Robe Vsetín. Hráči jako Filip Čech, Jakub Čurík, Radim Kucharczyk či Kamil Šjafotdinov by mohli a také měli pomoci Vsetínu naplnit jeho nemalé ambice.

Cíle Vsetína by měl pomoci naplnit také trenér Jiří Dopita

Vedení Vsetína vzalo již přípravu velmi zodpovědně a tak se Valaši utkali s několika soupeři z vyšší ligy a mezi nimi byl již také AZ Havířov. Vůbec první přátelské utkání odehrál Vsetín v K&K PNEU Aréně 11. srpna v rámci turnaje O pohár ředitele HM Globus, to zvítězil Havířov 7:2 a započal tak cestu za celkovým vítězstvím na turnaji.

Výsledky VHK Robe Vsetín v přípravě:

Havířov – Vsetín 7:2
Tychy – Vsetín 4:2
Oswiecim – Vsetín 3:1
Vsetín – Šumperk 5:0
Vsetín – Jastrzebie 5:1
Vsetín – Přerov 3:5

AZ v posledním zápase podlehl Zlínu

Již podruhé v letošní přípravě dostali hokejisté AZ možnost ukázat se proti extraligovému soupeři. V úterý 30. srpna přivítali PSG Zlín a neodehráli s tímto soupeřem vůbec špatné utkání. Po kvalitní třetí třetině byli dokonce blízko vyrovnání, ale to se nakonec neurodilo a tak si Berani odvezli zpět do svého města těsnou výhru 1:2.

AZ odehrál se Zlínem dobré utkání

Ihned po tomto zápase proběhlo před K&K PNEU Arénou představí ligového kádru před novou sezónou a kromě toho v tomto týdnu tým stihl také focení. Na nové profilové fotografie hráčů se můžete mimo jiné podívat již nyní v sekci Soupiska.

První vzájemný zápas pro AZ

Jak již bylo zmíněno, tak první vzájemné měření sil obou celků proběhlo již na začátku letošní přípravy. Úspěšnějším týmem byl domácí AZ, který soupeře přehrál vysoko 7:2.

AZ Havířov - VHK Robe Vsetín 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Valchař (Cútt), 7. Pechanec (Maruna, Krisl), 22. Dvořáček (Cútt, Peslar), 30. Kotala (Bednář), 31. Orság (Matula), 33. Lenďák (Meidl, Kotala), 59. Valchař (Štumpf, Bahounek) – 27. Janáček (Kolařík), 52. Daněk (Hořanský, Šilhavý). Rozhodčí: Mikula – Moravec, Janda. Vyloučení: 3:6 + Hořanský (VSE) 10 minut OT. Využití: 2:0. Diváci: 1.200. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:2, 7:2.

Utkání začíná na Lapači ve čtvrtek v 18:00 a Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textového online přenosu zde.