VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ RESIDOMO Havířov – O kapku lepší hokej

09.02.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Hokejový klub AZ RESIDOMO Havířov se připojuje k iniciativě, která povede ke zvýšení povědomí o jedné z nejfatálnějších nemocí rakovině a to díky spojení s Nadačním fondem Kapka naděje. Půjde o podporu boje s leukémií, ta je nejčastějším nádorovým onemocněním v dětském věku. Symbolem akce jsou oranžové stužky, oranžové omotávky na hokejkách hráčů a přelepy helem.

Hokej – je sportem, který má moc lidi spojovat a pomáhat, tam kde je to potřeba. Proto vznikl projekt, který nese název O kapku lepší hokej. V životě, stejně jako v hokeji, nejsou jenom světlé okamžiky a vysoké výhry. Přicházejí i porážky a chvíle, kdy člověku v životě není moc veselo.

V zápasech našich dvou nejvyšších hokejových soutěží Tipsport Extraligy ledního hokeje a CHANCE ligy, které se odehrají mezi 11. a 15. únorem 2020, bude hrát prim oranžová barva. Titulární sponzor společnost CHANCE umožnil, aby hráči AZetu do zápasu nastoupili s hokejkami, které budou obaleny oranžovou páskou, na helmách budou přelepky s logem projektu O kapku lepší hokej.

V Havířově tato akce proběhne v sobotu 15. února, to se od 17:00 hraje derby s Porubou. Do oranžové barvy se obalí oficiální profily na hokejových a sociálních sítí našeho klubu.

Cílem projektu O kapku lepší hokej je kromě osvěty dárcovství nejcennější tekutiny krve a kostní dřeně také získat finanční prostředky. V Havířově se do projektu zapojíme DMSkami a následně si budete moci vydražit na serveru sportovní aukce.cz podepsanou hokejku kapitána AZetu Jana Maruny. Krom hokejky Jana Maruny si budete moci vydražit i dresy hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat.

Nadační fond Kapka naděje pomáhá již od roku 2000 zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých, moravských a slezských nemocnic. Přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Kalendář utkání, ve kterých bude možné stužku zakoupit najdete na webu okapkulepsihokej.cz. Sledujte také sociální sítě nebo si informace selektujte s hashtagem #okapkulepsihokej.

Projekt vznikl pod záštitou oficiálního marketingového partnera TELH společnosti BPA sport marketing.

Pokud chcete podpořit Nadační fond Kapky naděje také finančně, pak se nabízí několik možností, od dárcovských sms, převodu na účet až po nákup v eshopu. Všechny možnosti naleznete pod tímto odkazem.