Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

A-tým zahájil tréninky na ledě

26.07.2021 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V neděli 25. července v podvečer vyjeli hráči AZ Heimstaden Havířov na plochu Gascontrol Arény ke svému prvnímu tréninku na ledě.

Po krátké dovolené tak jejich letní příprava přechází do další fáze. Následovat budou dva týdny tréninků na ledě, proložených i dalšími tréninky v posilovně, a pak přijdou na řadu přípravné zápasy. Ten první v úterý 10. srpna proti extraligovému Třinci (kompletní přehled přípravných zápasů je ZDE).

„Kluci šli dneska poprvé na led, tedy kromě těch, kteří byli před časem na příměstském hokejovém táboře,“ říká trenér Jiří Režnar. „Trénink byl sice dobrovolný, ale zúčastnili se jej všichni. Trval 45 minut a pak ještě bude následovat pokračování na suchu. No a od pondělí už začneme naplno.“

V dalších dvou týdnech budou hráči tréninky na ledě absolvovat střídavě společně v jedné skupině a střídavě rozděleni na dvě skupiny. „Jejich náplní bude především bruslení a herní dovednosti, zatím bez zápasů. Chceme se do toho dostat postupně a v klidu a až ve třetím týdnu už přijdou i přípravné zápasy. To už budeme nacvičovat i herní kombinace a systémy.“

Před každým tréninkem čeká na hráče ještě tzv. zapracování s kondičním trenérem. A po tréninku další cvičení se zaměřením na ruce, trup, ale i nohy. „Bude to pokračování cvičení, které dělali v rámci individuálních plánů během dovolené,“ upřesňuje Jiří Režnar.

Informace ke kádru přináší manažer týmu Pavel Zdráhal. „V přípravě je aktuálně 26 hráčů a tři brankáři. Z tohoto počtu jsou čtyři hráči ještě věkem junioři – obránce Fabien Kočí a útočníci Ondřej Becher, Kevin Horváth a Maxim Mastič. Věřím, že budou šlapat na paty těm starším a že se v kádru uchytí. Dneska na tréninku jsme přivítali trojici nováčků Tomáš Pastor, Dominik Ficek a Jan Sołtys, kteří k nám přicházejí na zkoušku a pokusí se zabojovat o místo v kádru.“

Zkušený obránce Tomáš Pastor (28 let, 190 cm, 85 kg) je odchovancem Vítkovic, v jejichž dresu (a krátce i v Ml. Boleslavi) si zahrál i v extralize. Poslední tři sezony hrál v Porubě. V sezoně 2014/15 nastoupil 5x i v dresu AZetu.

Mladý obránce Dominik Ficek (21 let, 177 cm, 78 kg) je rovněž odchovancem Vítkovic. Zkušenosti má s druhou ligou v Kopřivnici a Opavě. Loni si vyzkoušel na pár zápasů univerzitní ligu. Na zkoušce v AZetu už byl i před rokem.

Útočník Jan Sołtys (20 let, 185 cm, 85 kg) je rodákem i odchovancem polského Jastrzebie, se kterým na jaře slavil polský mistrovský titul. V polské nejvyšší soutěži nastupuje už od 17 let, takže v ní už stihl 124 zápasů a 50 bodů (24+26).

Aktuální soupiska AZ Heimstaden Havířov:

Brankáři: Tomáš Fučík, Michal Kořének, Marek Štipčák.

Obránci: Matúš Hlaváč, David Chroboček, Daniel Kabelka, Fabien Kočí, Jaroslav Mrowiec, Richard Záruba, Tomáš Pastor, Dominik Ficek.

Útočníci: Lukáš Bednář, Ondřej Becher, Ondřej Damašek, Jakub Doktor, Vlastimil Dostálek, Kevin Horváth, Jan Hudeček, Tomáš Krupa, Jan Maruna, Maxim Mastič, Jakub Mrva, Ján Petriska, Jan Vašenka, Jakub Veselý, Antonín Pechanec, Radek Veselý, Jan Sołtys.

„Ještě pracujeme na doplnění kádru o jednoho až dva obránce. Vše je to v jednání a můžete to být otázka dnů, ale i týdnů. Beci, které bychom si představovali pro AZ, na českém trhu obecně moc k dispozici nejsou. Ohlížíme se proto i do zahraničí. A také samozřejmě komunikujeme s extraligovými týmy Olomouce a Č. Budějovic, s nimiž máme navázánu spolupráci.“

A dají se, kromě již zmíněného doplnění obrany, ještě čekat nějaké další pohyby v kádru AZetu? „My bychom byli rádi, kdyby se ti hráči, kteří tu jsou na zkoušku, chytili. Ale může se stát, že někdo odejde, nebo někdo přijde. To vše záleží na tom, jak budou kluci pracovat, a jak na tom budou herně. Může se tedy stát, že přijde ještě i nějaký útočník,“ uzavírá Pavel Zdráhal.

Více fotografií z 1. tréninku A-týmu je k nahlédnutí  ve FOTOGALERII ZDE.