Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

​Mládež na startu přípravy

18.05.2020 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V – Obě nejvyšší AZeťácké mládežnické kategorie se v uplynulé sezóně předvedly v dobrém světle. Dorostenci skončili v nedohrané sezóně desátí a to měli o zápas méně než deváté Kladno. Junioři byli ve skupině Východ REDSTONE Extraligy nejlepším týmem a protože ze skupiny Západ se do semifinále soutěže nedostal žádný tým, rozhodl ČSLH tak, že junioři AZetu postoupili, jako nejvýše postavený tým, do Juniorské ligy akademií. Tohle všechno je už dávná minulost, protože 11. května oběma mládežnickým kategoriím začala příprava na sezónu 2020/21.

Že je hokej jedním z nejkomplexnějších spotů je známá pravda. Hokejista potřebuje být na ledě rychlý, výbušný a rozhodný. Než se ale na ten led dostane a může ze sebe vydat to nejlepší, musí absolvovat letní přípravu. Těm, co to někdy v mládí absolvovali, se rázem při přečtení těch dvou slov z tváře vytratil úsměv. Mládežníci samozřejmě dostali pokyny k tomu, aby se během vynucené pauzy udrželi ve formě. Individuální tréninkový plán v domácích podmínkách trval skoro pět týdnů. Den D, zahájení společné přípravy, byl stanoven na 11. května. Tedy na první možný den, kdy spolu hráči mohli opět trénovat. Na mnoha tvářích byla vidět spokojenost z toho, že se spolu mohou zase připravovat. Ona spokojenost mládežníkům netrvala dlouho, protože ihned po srazu začaly oběma kategoriím výkonové testy. To že to mládežníkům příliš nechutnalo, je patrné i z přiložených fotografií.

Dorostenci

Trenérské duo letos doznalo změny. Hlavním trenérem je stále Tomáš Urbánek, asistujovat mu letos bude Jan Daneček. Dorostenci se poprvé sešli v novém složení, prozatím bez spoluhráčů ze Slovenska a Polska. Hráči Azetu, kteří mají trvalé bydliště mimo Českou republiku, se k týmu nepřipojili, protože nemohou překročit státní hranici. Nově do dorostu vstoupil ročník 2005, kde má AZet i pětici hráčů, kteří vyhráli v barvách moravskoslezského kraje Hry IX. Zimní olympiády dětí a mládeže 2020. Trenér Urbánek po prvním společném tréninku o kádru řekl: „Spoustu hráčů nemáme pro dorost k dispozici. Dva hráči ročníku 2004 začali přípravu s juniorkou a pět kluků ročníku 2004 se nedostavilo.“

Prozatím ještě nebylo oznámeno, jak bude vypadat herní systém nejvyšší dorostenecké soutěže. Hráči za sebou mají první fyzické testy a po nich trenér Tomáš Urbánek nebyl v ideálním rozpoložení: „Testování je pro nás jakýmsi měřítkem, abychom si uvědomili, na čem jsme. V těch úvodních testech jsme jako skupina nedopadli zrovna dobře, o to více budeme s hráči pracovat.

V kádru dorostu jsou tito hráči:

Brankáři: Adam Dybal, Tomáš Maňásek

Obránci: Jakub Kalina, Adam Kremnický, René Kubíček, Matyáš Mlýnek, Michal Vadovič, Olaf Wlodara, Aleš Zielinski

Útočníci: Denis Bárta, Ondřej Becher, Jakub Belan, Adam Csabi, Dominik Kolat, Karel Kotala, Nikolas Kubečka, Jakub Kurcab, Michal Kusak, Adam Löw, Jakub Loza, Jan Macko, Patrik Mikula, Mateusz Siekierka, Daniel Svozil, Patrik Ungr, Lukáš Žák.

Junioři

V juniorském týmu Havířova nedošlo ke změnám, hlavním trenérem je Tomáš Potěšil, kterému asistuje Filip Konštacký. Ač byla REDSTONE Extraliga juniorů zkrácena, tak se z postupu do nejvyšší soutěže radovali havířovští junioři, o tom jsme Vás již informovali v předcházejících článcích. Hokejisté AZetu si nemohli vychutnat postup na ledě, jak jsme si to všichni přáli. Nabitý tým havířovské juniorky ze sezóny 2019/20 je už minulostí. Hráči jako Jan Bambula, Tomáš Dajčar a Petr Fridrich už hrají za muže a trio dnes již bývalých hráčů Havířova se od nové sezóny připravuje v Třinci. Jedná se o Vojtu Pindela, Petra Kubíčka a Jana Moškoře. Juniorskou nejvyšší soutěž čeká od nového ročníku změna, nově bude sestupovat do nižší soutěže pět týmů. Čtyři z nich sestoupí přímo a pátý bude hrát baráž s nejlepším týmem REDSTONE extraligy juniorů. Modrobílé tedy v nadcházející sezóně nebude čekat nic lehkého.

Asistent havířovské juniorky Filip Konštacký o nadcházející sezóně řekl toto: „Podle svazových stánek, na které jsem se díval včera, tak nejvyšší juniorskou soutěž bude hrát dvacet týmů i s rakouským Salzburgem. Nevíme ještě, jakým způsobem se bude hrát. Jestli se soutěž rozdělí na dvě skupiny, anebo budeme hrát všichni dohromady. Padat budou přímo čtyři týmy, ten pátý bude hrát baráž. Bude to hodně drsné, ale my se s tím popereme.“

V kádru juniorky jsou tito hráči:

Brankáři: Nikolas Atanasiadis, Antonín Nowak, Marek Štipčák, Štěpán Zlatnický

Obránci: Ondřej Grygar, Jiří Hrček, Fabien Kočí, Dominik Koubek, Vojtěch Pavelek, Jan Thiel, Lukáš Topolanský, Antonín Zmarzlák

Útočníci: Jan Bernovský, Filip Byčkov, Matěj Čempel, Kevin Horváth, Zdenko Hudeček, Davyd Ivaschenko, Alexandr Kapitanov, Martin Kubík, Pavel Makovec, Jiří Mrkvica, Martin Pavlačka, Marek Revaj, Daniel Tomeček

(Informace ke složení kádrů jsou ze 14.5.2020)

Fotografie: Vít Káňa a Eva Suchánková