VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Jakub Mrva: Musím jet dál, makat a prolomit tu smůlu

12.10.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Po pondělní utkání 10. kola CHANCE ligy, které AZ odehrál na ledě Šumperka, jsme po telefonu vyzpovídali útočníka AZetu Jakuba Mrvu.

Ahoj Jakube, jaký to byl pro tebe vlastně zápas?

Zápas se mi takhle bezprostředně hodnotí velmi těžce. Ono, prohrávat zápas, co zápas o jediný gól, je pro všechny strašně frustrující. Obzvlášť, když jsme v situaci, jaké jsme.

AZ se dnes musel bránit v sedmi oslabeních. Ale ty jsi v nich ukázal, že jsi bojovník.

Bohužel jsme hned v prvním oslabení dostali gól, takže nemám důvod být spokojený. Jdeme do každého oslabení s tím, ho nedostat, což se hned ze startu nepovedlo. Malou útěchou jsou pro mě ta další oslabení, které jsme odbránili. Ale těch faulů, co jsme udělali bylo strašně moc a nás to hrozně sráží.

V závěru druhé třetiny jsi měl velkou šanci před gólmanem Mokrým, ale puk ti sjel. To tě muselo hodně mrzet?

Já to řeknu narovinu, kdyby mě to nemrzelo, asi bych měl uvažovat o tom, zda-li ten hokej mám rád a zda-li s tím radši nemám seknout. Samozřejmě, že mě to mrzí a hrozně mě to štve. Vím, že zatím nejsem produktivní a snažím se to zlomit a když si vybojuju tutovku, tak mi puk sjede. Ale musím jet dál, makat a prolomit tu smůlu. Mrzí mě to vůči klukům, mohl jsem nás nastartovat k obratu, když jsme měli největší tlak.

V úvodu třetího dějství jsi nastoupil v prvním útoku a tohle chvilkové „povýšení“ bylo cítit.

Nebyl jsem povýšen, šel jsem tam za Dokyho, který byl po přesilovce a já jsem byl čerstvý, takže jsem tam mohl udělat „vítr.“

Jsi odchovancem Vítkovic. Jaké bylo po čase na ledě potkat své bývalé spoluhráče jako Jana Bernovského?

Bernyho jsem akorát trochu popichoval, abych ho rozhodil, ale jinak to byl zápas jako každý jiný. V zápase je to soupeř a po něm jsme kamarádi.

No a s čím půjdeš do středečního domácího utkání s Kadaní?

Půjdu do něj, jako do každého zápasu. Půjdu to odmakat na 100%. Jdu vyhrát, nic víc, nic míň.

Jakube, díky za tvůj čas a upřímnost. Ať se tobě i týmu daří.