VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

​Jakub Doktor: Hattrick jsem dal naposledy asi v osmé třídě

17.10.2021 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - Bezprostředně po zápase na Dukle jsme po telefonu vyzpovídali útočníka AZetu Jakuba Doktora. Zeptali jsme se ho nejen na hodnocení dnešního mače.

Ahoj Jakube, jak hodnotíš dnešní zápas v Jihlavě?

Na Dukle se nám dnes zápas podařil, konečně jsme plnili to, co jsme si před zápasem řekli, dnes patří pochvala prostě celému týmu. Všichni se na ledě vydali.

Nastoupil jsi proti svému mentorovi v AZetu Filipu Semanovi, řekli jste si něco?

No, pozdravili jsme se. Všichni víme, že Semišovi to tam teď hodně padá, takže jsme si na něj museli dávat pozor. Naštěstí nám góla nedal, ale hraje teď opravdu dobře.

Po tvém prvním gólu mi přišlo, že to z vás spadlo, nemýlím se?

(smích) Ne, to opravdu ne. Myslím si, že od začátku zápasu jsme trochu cítili, že nám to dnes prostě půjde. První třetina se nám, i když jsme dostali gól na 2:1, povedla.

Ve druhém dějství jsi fauloval a pak tě čekal hořký návrat z trestné lavice...

Po mém faulu ve druhé třetině Jihlava snížila na 3:2. Byl jsem na sebe v tu chvíli naštvaný, ale věřil jsem, že to dobře dopadne. Hráli jsme opravdu dobré utkání.

Když jsi dal svůj druhý gól v zápase, tak to vypadalo, že snad zboříš celý stadión.

V tu chvíli jsem měl obrovskou radost, protože Jihlava se snažila s tím výsledkem něco udělat a tou brankou jsme odskočili na dva góly. Tahle branka byla v zápase strašně důležitá, no a byla i hezká. Hudy mě pěkně našel mezi kruhy a mně ta střela dobře sedla. Měl jsem opravdu velikou radost.

Ty jsi v historických tabulkách budějovické mládeže jedním z nejproduktivnějších hráčů. Vzpomeneš si ale, kdy jsi naposledy dal v zápase tři góly?

No, to bude už nějaký ten pátek. Hattrick jsem dal naposledy asi v 8. třídě. Takže jsem měl neskutečnou radost za sebe, i za cely tým, protože ten zápas jsme zvládli na jedničku. Navíc proti tak silnému soupeři, jakým je v CHANCE lize Jihlava.

Co jste si řekli po zápase v kabině?

Jak už jsem řekl, měli jsme všichni obrovskou radost a řekli jsme si, že takhle by to mělo vypadat i v dalších zápasech.

S čím tedy půjdete do dalších zápasů?

S tím, čím jsme šli i do toho dnešního. Musíme rozhodně pokračovat v dobrém výkonu a sahat po bodech, které potřebujeme jako sůl. Soutěž je letos nesmírně vyrovnaná a nikdo nechce hrát v sezóně, kde padá tolik týmů, spodek.

Budeš mít proti Vsetínu, kde jsi před časem působil, o to větší motivaci?

(smích) No, v lajně je nás takových více. Tonda Pechanec a Lukáš Bednář tam hráli ještě loni. Bude to určitě zajímavé utkání, které bude mít svůj náboj i kvalitu. Všichni se těšíme, že to bude takové „derby” a že nás doma přijdou podpořit fanoušci.

Jakube, díky za Tvůj čas. Ať ti to takhle pálí dál.