AZ Havířov

ONLINE PRODEJ PERMANENTEK ZDE!

V prosinci budou středeční domácí utkání začínat v 17:30.

​Akce Pojď hrát hokej se vydařila

26.01.2022 | Vít Káňa

H A V Í Ř O V - V GASCONTROL Aréně se uskutečnila druhá akce Pojď hrát hokej po koronavirové odmlce. Adepti hokejové hry uskutečnili, spolu s rodiči a trenéry, své první krůčky po ledové ploše, ale to bychom trochu předbíhali.

V úterý 25. ledna dorazily děti spolu s rodiči do GASCONTROL Arény, kde při zápisu dostaly dárky. Poté se rodiče odebrali s trenérem havířovské mládeže Davidem Svozilem do kulturní místnosti, kde si vyslechli krátké pojednání o tom, co to vlastně obnáší být rodičem mladého AZeťáka. Drobotina šla do tělocvičny, kde si vyzkoušela několik základních cvičebních prvků, jako například kotoul a skok z místa. Po dvaceti minutách se rodiče došli podívat, jak to jejich ratolestem jde. No a po chvíli se začalo s převlékáním na led. Před prvním vstupem na ledovou plochu byly vidět ve tvářích účastníků lehké obavy, ty ale po čase vyprchaly a pak už tam byla vidět radost z pohybu po ledě. Kdo ví, možná to někdo z těch, kteří byli na havířovské akci Pojď hrát hokej, dotáhne až do slavné NHL.

Jak celou akci zhodnotil trenér havířovské přípravky Petr Jemelík: „Na to, že šlo o druhou akci po koronavirových omezeních, tak se nám v hale sešel velký počet dětí. Nikomu nemůžeme slíbit, že z jejich dítěte bude hvězda, ale hokej dává mladým lidem disciplínu, řád a odhodlání. To jsou věci, které jsou pro život nesmírně důležité.“ 

Pokud máte v rodině dítě, které nestihlo akci Pojď hrát hokej a chtělo by se stát AZeťákem, tak kontaktujte trenéra Petra Jemelíka (telefonní čísla: 777 774 075, 601 242 256). Havířovská přípravka trénuje na ledě o víkendu. Pokud mají ale rodiče čas, tak mohou přivést děti i přes týden (trénuje se v úterý a ve čtvrtek). Ke čtyřem tréninkovým jednotkám na ledě se přidá i jedna v tělocvičně. Po domluvě s trenéry je možné domluvit si zapůjčení výstroje. 

Trenér Jemelík má pro rodiče ještě jeden vzkaz: „Často slýchám, že hokej je pro tak mladé děti nebezpečný. Jenom bych chtěl vzkázat, že až do 6. třídy nesmějí hrát děti tzv. do těla. Nebojte se přivést své dítě do našeho národního sportu, abychom mohli vychovat další skvělé hokejisty a také dobré lidi. “

Fotky z akce naleznete zde.  

Youtube
×
Dnes v 17:00 | Muži
AZ Havířov
HC Rebel Havlíčkův Brod