SDO: Dvě dobře odehrané třetiny v Třinci na výhru nestačily

David Motloch | 29.11.2013

25. kolo RAKO extraligy staršího dorostu zavezlo Havířov na půdu favorita z Třince. Přestože herní kvality byly na straně soupeře, Havířov se po dvě části hry prezentoval sympatickým výkonem. Ten mu dokonce dvakrát zařídil vedení v zápase, když si první branku v utkání připsal Dominik Moravčík. Po něm sice ve druhé třetině lámal nerozhodný stav Radek Pořízek, ale po přestávce se kvalita soupeře projevila a domácí Oceláři třemi brankami otočili vývoj zápasu na svou stranu. Všechny tři body tak zůstaly v Třinci. Další zápas sehraje družina trenéra Martina Janečka už v sobotu 30.11 doma proti Zlínu.

ELSD - 25.kolo pá 29.11.
HC Oceláři Třinec - AZ Havířov
4:2
(0:1, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Roman (Pala, Poruba), 40. Pala (Adámek), 41. Poruba, 55. Roman (Pala, Ciencala) – 12. Moravčík (Kurovský), 28. Pořízek (Moravčík). Rozhodčí: Mrkva - Vengřín, Barteček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 254. Střely na branku: 33:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.
HC Oceláři Třinec: Hlaváč – Roman Michal, Walaski, Ciencala, Adámek, Imrich, Janiczek, Mach – Poruba, Pala, Roman Miloš, Stuchlík, Murín, Kofroň, Petrák, Švaňa, Škorpík, Sikora
AZ Havířov: Šimeček – Kalus, Heinzl, Chroboček, Dudek, Šteffko, Trombik, Ďurkáč – Frojda, Wróbel, Moravčík, Kurovský, Pacas, Pořízek, Bednář, Sap
První třetina nebyla příliš dynamická. Oba týmy se snažily vstřelit gól jako první, ale první pokusy vždy končily v betonech brankářů. Až ve dvanácté minutě se podařilo Havířovu skórovat a to zásluhou Dominika Moravčíka, který dorážel střelu Kurovského do branky. Zbytek třetiny už nebyl nijak zvlášť zajímavý, pár šancí se ještě naskytlo, za zmínění stojí například šance Miloše Romana, který střílel z prostoru před brankářem, jeho střela ale nebyla přesná. Třinečtí hráči se pak snažili ještě o vyrovnání, ale hostující jim vůbec nedali příležitost.

Do druhé třetiny vstoupili domácí již mnohem aktivněji, hned z počátku doráželi na bránu Stuchlík a Švaňa. Vyrovnat se jim podařilo ale až o minutu později díky Miloši Romanovi, který využil přesnou přihrávku od Paly. Oceláři tímto gólem rázem ožili a následovaly útoky na havířovskou branku. Opakovaně se snažil zvýšit skóre Poruba, jeho pokusy ale neměly úspěch. Slova se tedy ujal Havířov a v osmé minutě vstřelil branku Radek Pořízek, který se trefil přesně pod horní tyčku. Hosté byli po vstřeleném gólu aktivnějším týmem, ale při zakončení jim chyběla větší přesnost. Největší šanci pro navýšení vedení svého týmu si vypracoval Pařízek, jehož střela z prostoru před brankou však mířila pouze do hrudi připraveného Hlaváče. Domácím se poté podařilo vyrovnat, když 7 sekund před koncem druhé části zamířil Martin Palapřesně do horního růžku havířovské branky.

Stejně jako Oceláři ukončili druhou třetinu, tak vstoupili i do třetí dvacetiminutovky, kdy po 20 odehraných sekundách překonal střelou mezi betony hostujícího brankáře Jan Poruba . Domácí pak zvýšili svou aktivitu a stříleli na havířovskou branku ze všech pozic. Trochu však pozapomněli na defenzivu a hosté tak měli k dispozici dobrou šanci na vyrovnání, kdy se dostali do přečíslení dvou proti jednomu, Sapovu přihrávku na Bednáře však zblokoval třinecký obránce. Stejně jako hosté i domácí měli v utkání jedinou přesilovou hru, kterou se jim podařilo využít, kdy po přihrávce Paly prostřelil havířovského Šimečka Miloš Roman. Tento gól třinecké hráče uklidnil a do konce zápasu už nedovolili havířovským hráčům zdramatizovat utkání.

René Mucha (Třinec): Dnešní zápas se hodnotí dost těžko, ale myslím si, že první dvě třetiny to byla hra pod úroveň. Naštěstí se nám ve třetí třetině povedla přesilová hra, takže za ni jsme klukům poděkovali. Musíme zase na druhou stranu přiznat, že jsme po dlouhé době hráli zápas, kdy jsme neměli k dispozici čtvrtou lajnu, někteří kluci jsou nemocní, někteří odjeli s juniorkou. Ale někteří kluci, kteří dneska dostali větší prostor ve hře, nás nepřesvědčili.

Martin Janeček (trenér HC AZ Havířov): Dnes jsme sledovali utkání, které snad nemělo ani extraligovou úroveň. Dvě třetiny byly vyrovnané, no a ve třetí třetině jsme, už jako po několikáté, prohráli z hlouposti. Takhle cesta k play-off nevede a pokud si to hráči neuvědomí, tak nemáme šanci.