Od 1.6. 2017 bude omezeno parkování před Víceúčelovou halou. Na místě mohou parkovat pouze auta s povolením a nahlášenou SPZ. Prosíme tedy všechny, kteří nemají vjezd povolen, aby parkovali u obchodního centra. Vyvarují se tak pokutě a případně odtáhnutí vozidla.

Stadion

Název: K&K PNEU Aréna (Víceúčelová hala)
Adresa: Těšínská 2, Havířov - Podlesí, 736 01
Kapacita: 5 100 míst (vše k sezení)

Historie

Zimní stadion byl otevřen 13. 11. 1968 druholigovým hokejovým zápasem mezi AZ Havířov a Duklou Hodonín (2:3). Tomuto zahajovacímu utkání přihlíželo 3 500 diváků. V současné době má K&K PNEU Aréna kapacitu 5 100 míst k sezení, ale v dobách minulých byla kapacita mnohem vyšší. Jednalo se o 7 000 míst (5 650 k sezení, 1 350 na stání). I přesto byla maximální kapacita překonána hned dvakrát. V sezoně 1993/94 přihlíželo zápasům s Ústí nad Labem a Vsetínem neuvěřitelných 7 100 diváků!

Havířovský hokejový stánek byl s přechodem do vyšší soutěže zredukován a kapacita se snížila na současný stav. V Havířovské K&K PNEU Aréně se v minulosti konalo hned několik velkých akcí. Mistrovství Evropy v košíkové mužů (1981), ME v ledním hokeji žen (1991) a spoustu další akcí. Mezi ně patřilo například v polovině 80. let vystoupení Eltona Johna, v letech devadesátých pak koncert brazilské metalové skupiny. V Havířově vystoupil i Karel Gott, Helena Vondráčková nebo Lucie Bílá.

Pohled diváka

Hokejový chrám AZetu Havířov je jedinečná architektonická stavba, která každého na první pohled upoutá, a to především zevnitř. Tribuny jsou postaveny tak, aby byl z každého místa na „zimáku“ ideální výhled. Toto zajišťuje strmost tribun, kde máte možnost sledovat hokej, v případě potřeby, i z dost velké výšky.

Hala je rozdělena do 3 sektorů. Tribuna C se nachází za brankou, kterou hájí v první třetině brankář domácího celku. Tato tribuna je menší a neposkytuje tolik prostoru jako tribuny ostatní. Za touto tribunou jsou umístěny kanceláře a VIP prostor. V této části arény nalezneme i fans-shop a vrátnici.

Tribuna A je, co se týče divácké návštěvnosti, v posledních letech nejvíce obsazovaná. V tomto sektoru, při pohledu z ledu na pravé straně „úřaduje“ domácí kotel, o kousek vedle je sektor Rumboys Havířov. Na této tribuně se během posledních 3 sezón vytváří i celo-tribunové choreografie.

Na protější straně se nachází tribuna B. Na této straně stadionu nalezneme místo pro PRESS, to se nachází úplně nahoře, pod střechou haly v prostřední části. Kousek od vrátnice nalezneme i bufet, který je zabudován pod tribunou. Za brankou hostů je stěna, na které je umístěna světelná tabule, v rohu pod ní vyjíždí rolba.

Havířovská K&K PNEU Aréna to není jen interiér, ale i venkovní prostory nabízejí místa pro občerstvení. Na každé straně haly jedno. V hale je zabudováno nové osvětlení a nová, daleko kvalitnější rolba. Možná není havířovská hala ta nejlepší stavba v Republice, ale má svoji originalitu a především výbornou akustiku. Každý fanoušek si zde může užít jedinečnou atmosféru hokejových zápasů. Burácející tribuny, množství lidí, emoce a dobrý výhled – to vše nabízí havířovská K&K PNEU Aréna.

Umístění

Víceúčelová hala je umístěna u autobusového nádraží, vedle supermarketu Kaufland. Halu provozuje Správa sportovních a rekreačních zařízení Havířov - www.ssrz.cz, u které je možné sjednat pronájem ledové plochy.

Zvětšit mapu