Z Tábora si vezeme výprask, neděle rozhodne!

Lukáš Jandora | 12.04.2024

Můj dům - můj hrad. Tohle přísloví, zatím platící v celé semifinálové sérii proti Táboru, jeli s velkým odhodláním nabourat a zlomit naši hokejisté. Jenže moc dlouho v utkání nebyli, domácí na nás vlétli, čarovali v přesilových hrách a... A platnost přísloví stále uchovali...

2. liga - 0.kolo pá 12.4.18:00
HC Tábor - AZ Havířov
8:1
(3:0, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Prášek (Šulek, Hubata), 17. Krliš (Matušík, Nevšímal), 18. Matušík (Milfait, Říha), 27. Říha (Matušík, Šulek), 36. Šulek (Hubata, Severa), 38. Severa (K. Černý), 47. Nevšímal (Zíb), 51. Krliš (Zadražil, J. Duda) – 21. Kunc (Bednář, Klimša). Rozhodčí: Barek, Zeliska – Hradil, Pěkný. Vyloučení: 5:11 - navíc Severa 5 minut., Zeman 5+OK - Pawliczek (Havířov) 5+OK, Kratochvil 5+OK a 5+OK, Spratek 5+OK. Využití: 6:1. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 42:21. Diváci: 3891. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.

HC Tábor: Žajdlík – Hajič, Hubata, Suchánek (A), Gajdolín, Jáchym, K. Černý (A), Říha, Plášil – Krliš, Milfait, J. Duda – A. Zeman, Matušík (C), Zadražil – Nevšímal, Severa, Huna – Šulek, Prášek, Zíb
AZ Havířov: Sachr (21. Šimonů) – Kunc, Michálek, Valenta, Ševčík, Vosátko, Ficek, Ščurek – Bednář, Haas (C), Klimša (A) - Kratochvil, Karafiát, Franek - Pavlík, Ćmiel, Antoníček - Apolenář, Mrva (A), Pawliczek - Spratek

Na první střelu čekali diváci, kterých se v Táboře opět sešel parádní počet, pouhých 18 vteřin, z prvního útoku vystřelil na vzdálenější tyč David Klimša, bránu však o pár centimetrů minul. Ve minutě čtvrté si připsal zákrok David Sachr, který si pohlídal pokus domácího Jana Nevšímala. Necelé dvě minuty po této situaci jsme po vyloučení Šimona Pavlíka nabídli domácím možnost první přesilové hry, tu 4 vteřiny před jejím koncem soupeř nakonec využil. Lukáš Prášek na levé straně napřáhl ke střele a pověsil kotouč na bližší tyč nad Sachrovo rameno tak prudce, že ten hned vypadl z brány ven, až před brankoviště - 1:0. Snažili jsme se najít rychlou odpověď, ale ta nepřišla, pokus Davida Vosátka od modré čáry šel jen vedle pravé tyče z pohledu domácího brankáře Matěje Žajdlíka. V 10. minutě jsme po krosčeku Davida Klimši nabídli domácím další přesilovou hru, tu však táborští nesehráli tak dobře jako tu první, Sachra v bráně příliš neohrozili. Ve 12. minutě střílel nebezpečně Šulek, však jeden z našich beků předvedl to, co nás celou sérii provází - jeho ránu zablokoval. V čase 13:07 šel náš hráč na trestnou lavici už potřetí, Dominik Pawliczek navíc dostal trest na 5 minut a do konce utkání, malým uspokojením mohlo být snad jen to, že s dvouminutovým trestem jej po třiadvaceti vteřinách následoval také táborský Tomáš Hubata. Aby těch vyloučení nebylo málo, tak za katr poté putoval i Petr Antoníček a v době, kdy už byl domácí Hubata na ledě, využil Tábor přesilovku pěti proti třem. Sehrál ji dokonale, dostali kotouč až před brankoviště, odkud přesně mířil Václav Krliš - 2:0. V pokračující pětiminutové přesilovce pak Tábor udeřil dokonce potřetí, přihrávku napříč pásmem dostal na levé křídlo Jan Milfait a se svými zkušenostmi musel poloodkrytou bránu trefit - 3:0. Domácí tak už po první třetině téměř rozhodli o svém vítězství, když všemi třemi góly potrestali havířovskou nedisciplinovanost a velký počet vyloučení...

4. gól v utkání padl hned ve 21. minutě a počtvrté to byla využitá přesilovka. Lukáš Bednář poslal puk z rohu kluziště do mezikruží, kde si jej našel Marcel Kunc a z hrany pravého kruhu prostřelil domácího brankáře – 3:1. Mnozí doufali, že se nadechujeme k obratu. Však větší šance na to, abychom třeba vsítili další branky, jsme se vzdali, jelikož jsme opět putovali na trestnou lavici. 4. přesilovkový gól sice Tábor nepřidal, nicméně poprvé v utkání se poté prosadil ve hře 5 na 5. Matušík ve 27. minutě poslal puk na modrou čáru a odtud pak Jiří Říha táhlou střelou rozvlnil síť za zády Daniela Šimonů, který v bráně nahradil Davida Sachra – 4:1. Tím jako by definitivně zlomil havířovský odpor. Další přesilovku, ve kterých opravdu čarovali a kouzlili, využili domácí ve 36. minutě, Hubata poslal puk do jízdy a Ondřej Šulek jej pohotově dostal za bezmocného Daniela Šimonů - 5:1. Aby toho nebylo málo, zápas se začal měnit trochu v exhibici, do samostatného úniku se nacpal Jiří Severa a zblízka prostřelil Šimonů mezi betony - 6:1. AZ byl v tu chvíli zralý na ručník, v kabině to muselo vařit...

Ve třetí části už to ale s hokejem nemělo moc společného, více se šermovalo, rvalo a vylučovalo, než hrálo. Padaly však i góly. Ve 47. minutě Tábor opět využil další z mnoha přesilovek, Jan Nevšímal dostal mezi kruhy kotouč a svižnou ranou jej poslal do naší sítě – 7:1. O tři minuty později pak domácí... No, hádejte, co? Přece využili další přesilovku, osmý gól přidal Václav Krliš, který si počkal u pravé tyče a nikým atakován neměl problém zavěsit do téměř prázdné brány - 8:1. Po této brance už se zase více vylučovalo než hrálo, hra byla mnohokrát a dlouho přerušena, na ledě, ale i v hledišti, panovaly neuvěřitelné emoce, atmosféra velmi a rychle houstla... A samotný hokej? Do konce zápasu se bouřící diváci už branky nedočkali.

Domácí nás smetli vysoko 8:1 a srovnávají stav série na 3:3. Vynutili si tak rozhodující sedmý zápas ve Slezsku. Naši hráči byli dost nedisciplinovaní a v kolence jejich trestů moc volných políček nezbylo. Vyloučeními se to jen hemžilo a hra se díky tomu, zejména ve třetí třetině, hodně kouskovala. Zápas však rychle hoďme za hlavu. Jestli prohraješ 1:8 nebo 1:3, to není až tak podstatné... Nyní už je v rámci tohoto semifinále 2. hokejové ligy na programu jediný zápas. Buď, anebo. Kdo s koho? Kdo v neděli bude slavit postup do finále, to se nechme překvapit... Buď u toho, bude to velké a silné!

Jiří Raszka (AZ Havířov): Zápas rozhodly přesilovky, ve kterých jsme doposud byli pevní. Utkání se dohrávalo ve velkých emocích. Ty však zůstaly Táboře a my budeme v neděli doma nachystaní válčit o finále! Věřím, že přijde hodně lidi a poženou nás za vítězstvím!