Do Tábora veze Havířov mečbol

Michal Farmačka | 10.04.2024

V 5. zápase semifinále jsme viděli nervy drásající zápas. Utkání, které nabídlo spoustu šarvátek rozhodli domácí hokejisté v posledních sekundách zápasu a do Tábora si pojedou pro postup do finále.

2. liga - 0.kolo st 10.4.17:30
AZ Havířov - HC Tábor
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Kratochvil (Spratek, Klimša), 60. Bednář (Klimša, Spratek) – 49. Huna (Plášil, Severa). Rozhodčí: Šudoma, Šico – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 6:6, navíc Šulek (TAB) 5+OK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2009.  Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Havířov: Sachr – Michálek, Kunc, Ševčík, Valenta, Vosátko, Ficek, Ščurek – Klimša (A), Karafiát, Bednář – Kratochvil, Haas (C), Mrva (A) – Pawliczek, Spratek, Apolenář – Antoníček, Ćmiel, Pavlík – Tvrdý.
HC Tábor: Žajdlík – Hubata, Plášil, Jáchym, Suchánek (C), Gajdolín, K. Černý (A), Říha – Hajič, A. Zeman, Šulek – Huna, Milfait, Severa – J. Duda, Zadražil, Krliš – Prášek, Zíb, Nevšímal.

První třetina odstartovala neskutečným tlakem hostů. Do nebezpečných pozic se dostali Zeman s Hunou, jejich pokusy zneškodnil brankář Sachr. Havířov se své první velké příležitosti dočkal po dvou a půl minutách. Apolenář jel už skoro sám na brankáře, Gajdolín ho ale zastavil nedovoleně a šel si na dvě minuty odpočinout.

Havířov využil přesilovku, ale až tu druhou. Za krosček šel sedět Jáchym a Šimon Kratochvil v sobě našel instinkt přesilovkového střelce. Daniel Spratek od branky našel přes osu hřiště již zmiňovaného spoluhráče a ten precizně umístěnou střelou poslal Havířov do vedení.

Zbytek třetiny patřil opět hostům. Sachr se dokonce musel několikrát pořádně natahovat a likvidovat soupeřovy šance. Domácí brankář a obrana nápor přestáli, do kabiny si nesli vedení 1:0.

Jak tu první, tak tu druhou. Táborští Kohouti opravdu nedominovali jenom začátku, ale i drtivou část zbytku třetiny. Svoji aktivitu sice přetavili v přesilovku, ale Havířov víckrát vyhodil, než Tábor vystřelil. První větší příležitost měl Matouš Ćmiel, který dorážel střelu Davida Vosátka, první střela se mu vůbec nepovedla, ta druhá skončila alespoň v lapačce Žajdlíka.

Po polovině zápasu byly k vidění hned dvě obrovské příležitosti. Po jedné na každé straně. Nejdříve Klimša nahazoval na Žajdlíka, puk poskakoval po brankové čáře, do brány se však nedostal. Obrovskou šanci Tábora měl potom Plášil, jeho bomba od modré se odrazila od zadního mantinelu do brankoviště a Sachr si ho málem srazil do branky. Naštěstí k tomu nedošlo.

Havířov měl k dispozici přesilovou hru v závěru třetiny, když za úder do oblasti hlavy a krku šel na dvě minuty odpočívat Miloslav Jáchym, Havířov tuto možnost nevyužil a do kabin se šlo za stejného stavu, jako tomu bylo na konci první třetiny.

Na začátku závěrečného dějství se nic nezměnilo. Tábor hrál aktivněji, ale to i s přispěním dvou přesilovek. Do poloviny třetiny hosté po výborné teči vyrovnali. Od modré nahazoval Plášil a jeho pokus šikovně tečoval Rudolf Huna pod horní tyčku Sachrovi brány. I když Sachr stál, puk si přeci jenom našel cestu do brány.

Minutu před koncem třetí třetiny ošklivě dohrál Šimona Kratochvila hostující Šulek, za což dostal pětiminutový trest za zásah do oblasti hlavy u krku. Do konce chybělo něco málo přes půl minuty, a tak bylo jasné, že Havířov bude chtít skórovat a ukončit zápas v základní hrací době. 19 sekund před koncem utkání přišel pro hosty ohromný! Havířovu se podařilo přesilovku využít! Mezi obránce si najel Lukáš Bednář, když přesně na modrou dostal ideální pas od Davida Klimši, a svižnou střelou na lapačku Žajdlíka rozhodl o vítězství domácího Havířova.

Havířov po gólu Lukáše Bednáře z posledních sekund vyhrál 5. zápas série 2:1 a do Tábora pojede s mečbolem 3:2 na zápasy.