Po statečném výkonu Havířov v Mladé Boleslavi padl

David Motloch | 05.10.2013

Družina trenéra Danečka odjížděla na horký mladoboleslavský led s cílem potrápit jasného favorita zápasu. Po 60 odehraných minutách hry můžeme s klidným svědomím říct, že to se našim hokejistům povedlo na jedničku. Přestože Havířov takřka po celý zápas prohrával, dokázal se s nepřízní osudu velice dobře popasovat. Po rychlém nástupu Bruslařského Klubu se AZet oklepal a dvěma brankami dokázal srovnat. Robert Říčka si připsal premiérovou branku v sezóně a využil přesilovku. Na začátku druhé části srovnával Martin Jakúbek a i když dokázali mladoboleslavští opět odskočit, brankou do šatny se prezentoval Daniel Graca. V poslední části se domácí, i díky dvěma využitým přesilovkám, dostali do dalšího brankového trháku. A na ten už AZ zareagovat nedokázal, takže po výhře 6:3 se Boleslav posunuje do čela tabulky, Havířov zůstává desátý. Další zápas sehraje AZ ve středu doma od 17:30 s Litoměřicemi.

1. liga - 9.kolo so 5.10.17:30
BK Mladá Boleslav - AZ Havířov
6:3
(2:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4.Výborný (Pabiška, Nouza), 9. Mikulík (Klimenta, Koudelka), 38. Broš, 49. Nouza (Výborný, Pabiška), 52. Klimenta (Mikulík), 53. Výborný (Nouza) – 16. Říčka (Maruna, Klimíček), 22. Jakúbek (Marosz, Daneček J.), 40. Graca (Marosz, Jakúbek). Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 750. Střely na branku: 44:30. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 6:3.
BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Protivný, Bohunický, Jindra, Pojkar, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Lenc, Vrbata, Demel – Rys, Koudelka, Jiránek
AZ Havířov: Daneček L. – Vosátko, Bezuška, Krisl, Roupec, Kolarz, Graca, Rimmel M., Klimíček – Sztefek, Pechanec, Kanko – Jakúbek, Marosz, Daneček J. – Kolařík, Němec, Škumát – Maruna, Říčka, Klimša

První třetina začala z obou stran rozpačitě, oba celky se víceméně oťukávali. První gól na sebe ale nedal dlouho čekat. Lukáš Pabiška zachytil puk na modré a uháněl s ním k brance, zřejmě si ale uvědomil, že by jeho pokus byl zablokován, a tak pár metrů před Danečkem postoupil puk Davidu Výbornému, který z kruhu přesnou střelou k tyči skóroval. Záhy se k němu chtěl přidat také Mikulík a následně Klimenta, oba ale ze slibných šancí neproměnili. Na konci sedmé minuty byl vyloučen hostující Bezuška a Bruslaři poctivě minutu a půl otloukali soupeře v jeho pásmu, hostům se poté lehce podařilo vyhodit do středního pásma, tam ale zachytil puk Koudelka a poslal jej Klimentovi, ten mohl tváří v tvář Danečkovi skórovat, celou akci ale vyšperkoval tím, že zadovkou přihrál Milanu Mikulíkovi, který propálil gólmana Danečka.

Na druhé straně utekl domácí obraně Pechanec a hnal se na Valenta, nezvedl ale puk a s prudkou střelou po zemi si Valent hravě poradil a nepohnul betonem ani o píď. Hosté postupem času více využívali chyb, které nadělala domácí obrana, a tím se jim dařilo dostávat se do pásma. Pět minut před koncem třetiny dostali Havířovští šanci přesilové hry a tu také beze zbytku využili již po dvanácti vteřinách, kdy ve skrumáži těl nejrychleji nalezl puk Robert Říčka a vrátil hosty do hry. Do šaten se tak odcházelo za nerozhodného stavu 2:1 z pohledu domácích.

Minutu před koncem první části byl vyloučen hostující Klimíček a přestávkou rozdělenou početní výhodu nikdo z Boleslavských nevyužil. Naopak v šatně síly dobil AZet a na led přišel ve druhé třetině jiný a nabuzený tým. To také brzy ukázal Marosz, který si přehodil ležícího Valenta a nabil Martinovi Jakúbkovi, který s přehledem poslal puk za Valentova záda.

Hosté zlepšili svoji hru a Boleslavští měli plné ruce práce, znervózněli a lehkost hry z první třetiny jakoby se vytratila. Navíc Slezané dostali v polovině zápasu možnost hrát čtyři minuty přesilovou hru za vyloučení Pabišky. Boleslav ale svého soupeře dobře napadala a padala do střel. Zřejmě v největší šanci byl Marosz, ke kterému se dostal odražený puk, ale nedokázal přehodit ležícího Valenta tak jako předtím jeho spoluhráč Jakúbek. V závěru třetiny se ale Boleslav opět dostala do vedení zásluhou Michala Broše, který z ostrého úhlu poslal puk jen do brankoviště, kotouč ale projel za zády brankáře Danečka a od vzdálenější tyče se odrazil do brány. Radost z gólu ale hráčům v černých dresech nevydržela příliš dlouho, Havířov stihl ještě do hvizdu sirény srovnat parádním gólem Daniela Gracy.

Třetí třetina navázala na nastolené tempo z třetiny druhé. V jedné parádní šanci se ocitl havířovský Němec, který zůstal na modré sám a hnal se za vyhozeným kotoučem, Valent sice kotouč vyrazil dřív, jenže znovu na hůl Němce, který pálil, puk zachytil až pohotový Žabka, který skokem plavmo zachytil obrovskou šanci hostí. Potom se ale puku ujali domácí a z tlaku před brankovištěm se prosadil Tomáš Nouza. O chvíli později zachytil Mikulík s Klimentou puk ve středním pásmu a hnali se na Danečka, ačkoli ještě Havířov tahal na záchranou brzdu s snažil se vyrazit puk, Tomáš Klimenta zvedl puk a poslal Boleslav do dvougólového vedení. To však domácím nestačilo a šestý gól do havířovské sítě vstřelil David Výborný.

Jan Vidner, BK Mladá Boleslav: Havířov je poměrně specifický soupeř. Jednak je to nováček v lize, u kterých většinou nevíte, co přesně čekat, a jednak je to v průměru nejmladší tým v soutěži. A mladí hráči umí být taky pěkně nevypočitatelní. Přesto jsme úvod zápasu zvládli poměrně dobře, vedli jsme 2:0. Pak jsme bohužel dali soupeři zbytečně čichnout a zkomplikovali si situaci. Za stavu 3:3 před třetí třetinou jsme si v kabině museli pár věcí vyříkat a očividně se to projevilo – zbytek už jsme zvládli dovést do zdárného konce.

Jan Daneček, HC AZ Havířov 2010: Do zápasu jsme vstoupili špatně. Domácí dokázali vytvořit velký tlak a my jsme dvakrát inkasovali. Pak jsme ale přidali na důrazu a snížili, načež si myslím, že nás soupeř ve druhé třetině trošičku podcenil. Řekl bych, že jsme měli více ze hry, však jsme tu třetinu taky 2:1 vyhráli. Za nerozhodného stavu 3:3 jsme to chtěli hlavně podržet zezadu, ale bohužel jsme začali dělat fauly a to rozhodlo. Musím říct, že nás to mrzí, protože si myslím, že jsme alespoň tomu jednomu bodu byli docela blízko.