Havířov v Novém Jičíně neuspěl

David Motloch | 26.11.2011

Dobrý vstup do utkání potvrdil ve skvěle hrající formě Mario Brezani, který poslal AZ do vedení. Jenže Nový Jičín dokázal bleskově odpovědět. Navíc se pomocí Chvostky dostal ve druhé třetině do vedení. To byla samozřejmě voda na mlýn domácímu týmu. Havířov ale přeci jen dokázal srovnat. Poté, co svou velkou šanci nevyužil Pechanec, se ke slovu dostal Vít Strásnký a srovnal na 2:2. Jenže když se stav po několika brankových příležitostech nezměnil, udeřili domácí. V půlce třetí třetiny totiž skóroval Martin Toman. Ten samý hráč nakonec dokonal zkázu hostů střelou v poslední minutě zápasu. Utkání tak skončilo lépe pro podceňovaný Nový Jičín 4:2.

2. liga východ - 23.kolo so 26.11.17:00
HC Nový Jičín - AZ Havířov
4:2
(1:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Skaloš (Brynecký, Macháček), 25. Chvostek F. (Tomášek, Gulda), 49. Toman (Horák), 60. Toman (Gulda) - 8. Brezani (Stránský), 33. Stránský (Daneček). Vyloučení: 2:6 (Krisl a Maruna 10 min nesportovní chování). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Střely na branku: 31:37 Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Nový Jičín: Chvostek D. (Gebauer K.) - Andrýsek, Horák, Pelikán, Chvostek F., Gulda, Slavík - Toman, Macháček, Brynecký - Skaloš, Zedník, Štěpják - Částečka R., Gebauer R., Tomášek - Martinčík
AZ Havířov: Vrba A. (Daneček L.) - Rimmel, Krisl, Balčík, Vydra K., Zientek M., Zientek L., Klimša, Najdek, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kopún, Lhotský

V první třetině se už v 8. minutě trefil Mario Brezani, který po objetí branky skóroval do odkryté svatyně domácích. Jenže namísto toho, aby se hosté mohli po vstřelené brance uklidnit, přišlo srovnání stavu. Balčík se totiž nechal vyloučit a naskytnutou šanci Nový Jičín využil. Za využitím stál Skaloš, který se dostal k odraženému puku a zasunul jej za záda brankáře Vrby.

Krátce po začátku druhé třetiny, přesněji ve 25. minutě šli domácí dokonce do vedení, když si položeného Vrbu vychutnal Chvostek. S akciemi favorita zápasu to nevypadalo zrovna růžově, nicméně i přesto AZet dokázal srovnat krok. Po trestuhodně nevyužité šanci Pechance se prosadil Vít Stránský. Zásluhu na této brance měla i skvělá přihrávka Jana Danečka. Havířov mohl jít i do vedení, ale střela Vydry se odrazila pouze od tyče. Navíc v závěru třetiny předvedl brankář Chvostek dva excelentní zákroky proti Zientkovi.

Jak se později ukázalo, jednalo se o klíčové zákroky celého zápasu. Nový Jičín totiž už Havířov je slovu nepustil. Když pak poslal ve 49. minutě domácí do vedení Horák po přesilovkovém tlaku, schylovalo se k velice zajímavému výsledku. Havířov se marně dostával do vyložených šancí, naopak Gedos byl při chuti. V 55. minutě mohl domácí uklidnit Štěpják, ale minul. Když se ale v poslední minutě zápasu trefil Toman, bylo o vítězi rozhodnuto.

Nový Jičín jen potvrdil, že na Havířov hrát umí a připsal si tak veledůležité tři body za vítězství 4:2. Tato výhra poslala celek Gedosu v tabulce před momentálně poslední Porubu. AZet zůstává v čele, ale jeho náskok se snížil na dva body.