Nový Jičín si odváží dva body za výhru po nájezdech

Josef Nudera | 14.01.2012

H A V Í Ř O V - Již netradičně v 16 hodin začalo utkání mezi Havířovem a Novým Jičínem. Havířov poslal do vedení Patrik Rimmel, ale hosté vyrovnali brankou Macháčka v přesilovce. Vít Stránský ve druhé třetině poslal AZet opět do vedení, ale Gedos znovu našel odpověď - dvojnásobnou. Dvakrát se prosadil jeden z nejproduktivnějších hráčů Nového Jičína v posledních zápasech Daniel Brynecký. Havířov ve třetí třetině ještě reagoval brankou kapitána Jiřího Krisla. Zápas došel do prodloužení, kde hrál AZ dokonce oslabení, ale nikdo z týmů branku nevsítil. A proto se poprvé v letošní sezoně na domácím stadionu jely nájezdy. V nich Havířov nevsítil ani jednu branku, soupeř z Nového Jičína jednu, zásluhou Martina Tomana, který vystřelil nad lapačku Vrby. Bonusový bod si tak odvezl nečekaně Nový Jičín. Havířov tak ztrácí na Karvinou už 5 bodů. Uvidíme, co přinese středeční derby.

2. liga východ - 35.kolo so 14.1.16:00
AZ Havířov - HC Nový Jičín
3:4sn
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Rimmel (Sztefek, Stránský), 23. Stránský (Krisl), 47. Krisl (Daneček, Potočný) - 17. Macháček (Skaloš), 27. Brynecký (Toman, Andýsek), 30. Brynecký (Pelikán), 65. Toman. Rozhodčí: Fiala - Venřín, Záviský. Vyloučení: 5:7 navíc Slavík (NJI) 10 min. za úder do hlavy a krku. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.
AZ Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček, Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Lhotský, Pavlas
HC Nový Jičín: Šrámek (Kostelecký) - Andrýsek, Gulda, Slavík, Pelikán, Hruška, Skaloš, Brynecký, Toman, Tomášek, Chvostek, Macháček, Gebauer, Horák, Zedník, Hradil, Štěpiak, Částečka, Uhlár

Už před samotným zápasem bylo jasné, že půjde o tuhou bitvu, a že se bude muset AZ vydat ze všech sil. Najdek a Štěpiak si vyměnili své pozdravy, když oba jako první prověřili gólmany. Ve 4. minutě putoval na trestnou lavici Marian Skaloš a AZet tak měl první početní výhodu. V 5. minutě rozjásal celou arénu Patrik RIMMEL , když prostřelil Šrámka krásnou ránou od modré, a to ještě při signalizované výhodě – 1:0.

V 7. minutě na sebe poprvé upozornil Jiří Krisl, vyslal slušnou střelu, ale bohužel jen do nohy bránícího hráče. V 9. minutě se do obrovské šance dostal Daniel Brynecký, když stál s pukem úplně sám před Adamem Vrbou, ale Vrba pohotově vymrštil lapačku a kotouč do ní ukryl! V 11. minutě dostal domácí Havířov další přesilovku, ale vyjma šance Maruny, který stál ve velkém závaru a dokázal puk vystřelit, Šrámek jeho pokus pokryl, nic dalšího nepředvedl.

V 15. minutě nahrál Brynecký Macháčkovi, tan ale kotouč nedokázal trefit. Když putoval o dvě minuty později na trestnou lavici Potočný, bylo jasné, že se Jičín bude chystat na vyrovnání a to se také stalo. K volnému puku se dostal u tyčky volný Petr MACHÁČEK, který puk dorazil bekhendem nahoru Vrbovy klece – 1:1. V závěru první třetiny se ještě Havířov několikrát mohl dostat do vedení, ale Říčka ani Rimmel Šrámka v početní výhodě neprostřelili.

Ve 22. minutě Krisl nahrál skvěle Balčíkovi, který se snažil puk trefit do odkryté klece, ale Šrámek se dokonale přesunul a střelu betonem vytěsnil! Ve 23. minutě Havířov znovu odskočil na rozdíl jedné branky. Na Šrámka vystřelil Vít STRÁNSKÝ a puk se dostal za brankovou čáru. Nový Jičín tomu nevěřil, ale bylo to tak, rozhodčí jednoznačně ukázal do branky – 2:1.

O tři minuty poté Stefek skvěle vystřelil, ale Šrámek jeho puk pouze vyrazil k Martinu Potočnému, který se ale do branky už netrefil! Ve 27. minutě vytěžil Nový Jičín z minima maximum. Od modré vystřelil Martin Andrýsek, Vrba puk vyrazil a Toman našel volného Daniela BRYNECKÉHO, který se nemýlil a zavěsil! Nejproduktivnější dvojice Jičína z posledních zápasů se opět ukázala – 2:2. Ve 29. minutě vystřelil Uhlár a puk se odrazil do velké výšky. Adam Vrba ale ohromil stadion, když basebalovým odpalem puk odrazil do rohu.

Ve 30. minutě dostal dvě minuty Daniel Kraft a Nový Jičín opět úřadoval. Dušan Pelikán přihrál volnému Danielu BRYNECKÉMU, který se z první trefil pod víko – 2:3. Téměř ihned potom se do dvou šancí dostal David Klimša. Napoprvé se nepodařilo kotouč dorazit a na druhý pokus trefil pouze plastrón Šrámka.

Ve 35. minutě se do souhry opět pustil Robert Říčka a David Klimša. Této dvojici ale pět nebylo přáno a Šrámek pokryl Klimšův blafák. Ve 36. minutě jeli Najdek a Maruna dva na jednoho obránce. Najdek poslal puk na Marunu, který chtěl ještě vrátit zpátky, ale trefil pouze ležícího obránce. V další minutě tečoval Macháček střelu od modré těsně před Vrbou, havířovský brankář ale puk ukryl do výstroje. Ve 39. minutě se do velké šance dostal Michal Sztefek, který byl sám v mezikruží a vystřelil ostrou ránu na Šrámka, novojičínský brankář ale opět proti střele uspěl.

Na začátku třetí části přihrál Gebauer Uhlárovi, kterému v poslední chvíli vložil do střely hůl Pechanec, který tak zachránil velké nebezpečí u havířovské branky. Ve 46. minutě se do výhodného postavení dostal Karel Vydra, ale střela havířovského obránce mířila do lapačky, kterou předvedl Šrámek skvělý semafor. Ve 47. minutě se Havířov dočkal vyrovnání. Jan Daneček poslal puk na Jiřího KRISLA, který vystřelil a v chumlu se puk odrazil za záda Šrámka – 3:3.

V dalším průběhu jsme viděli spoustu drobných šancí na obou stranách, které ale nestojí za zamínku. V 54. minutě se Klimša pokoušel dotlačit silou kotouč za Šrámka, ale to se nepodařilo. Ležící Šrámek si se situací poradil. Na konci třetí třetiny se ještě díky přesilovce dostal Havířov do tlaku, ale branka z toho nepramenila.

Na řadu muselo přijít pětiminutové prodloužení. V něm dostal v 61. minutě Robert Říčka dvě minuty za podražení a Nový Jičín dostal obrovskou šanci zápas rozhodnout. Gedos si dokázal vypracovat tlak, ale pouze Toman ve větší šanci trefil rameno Vrby. V závěru prodloužení ještě prověřil z velké vzdálenosti Vydra Šrámka, ale ani tato rána nerozhodla.

Samostatné nájezdy jsou velká loterie a oba týmy měly stejné šance. Začínal Havířov, Martin Potočný ale blafákem neuspěl. Marián Skaloš jel za Jičín a jeho střela mířila na beton Vrby, který ho tam skvěle nechal. Poté Stránskému sjel kotouč z čepele a ani nezakončil, to Martin TOMAN mířil nad lapačku Vrby a dokázal se prosadit, Nový Jičín vedl v nájezdech 1.0 a na řadě byl AZ. Těžkou pozici měl Říčka, který musel proměnit. Bohužel pro Havířov, ale trefil svým oblíbeným zápěstím pouze brankáře Šrámka a Jičín se tak mohl radovat z dvoubodové výhry 4:3 po nájezdech.