Ve druhém zápase AZ vyzve Kladno

09.09.2016 | Jozef Valenčík

WSM liga nabrala hned na úvod rychlé tempo a po jednodenní přestávce je zde tak druhé ligové utkání. Po vítězném zápase s Litoměřicemi přijedou okusit havířovský led Rytíři z Kladna. Zápas začíná dnes, tj. v pátek 9. září v 18:00.

Kladno doma za dva body

Kladenský tým otevřel brány WSM ligy stejně jako Havířov na domácím ledě, soupeřem mu byly Benátky nad Jizerou a jeden z favoritů celé soutěže si ze zápasu připsal dva body za výhru v prodloužení.

Ve 22. minutě zvyšoval kladenský Burger na 2:0 a zřejmě nikdo z 2184 diváků neočekával, že by si Rytíři nepřipsali ze zápasu tři body. Jenže houževnaté Benátky zabraly a kontaktní brankou na konci druhé části zápas zdramatizovaly. Nakonec v 55. minutě přišlo také vyrovnání a o vítězi zápasu muselo rozhodnout prodloužení a to ukončil v jeho samém závěru domácí Tůma.

Trenér Kladna Pavel Patera hodnotil zápas pro klubový web Kladna takto: První třetina byla z naší strany výborná, měli jsme tam asi čtyři sólové nájezdy, hráli jsme trpělivě a dobře odzadu. Dali jsme druhý gól a potom jsme si možná začali myslet, že to půjde samo, přestali jsme hrát hokej a samozřejmě se to otočilo. Benátky začaly být lepší a zaslouženě daly gól na 2:1. Třetí třetina byla vyrovnaná, hralí jsme to, co jsme chtěli hrát, a hráli jsme zodpovědně. Benátky bohužel daly krásný gól a my jsme se v závěru strachovali, protože jsme hráli v oslabení, ve kterém to smrdělo. Naštěstí to pro nás dobře dopadlo.“

AZ ve třetí třetině přehrál Litoměřice

Havířovský celek na úvod soutěže čekají dva domácí zápasy v řadě a před těžkým duelem s Kladnem je jen dobře, že první zápas s Litoměřicemi skončil výhrou a ziskem cenných třech bodů. Po dobré první třetině přišlo malinko uspokojení ze hry a současně s ním také vyrovnání hostů v prostřední části.

Se třetí třetinou však mohl být lodivod AZ Štefan Mikeš spokojen. Jeho svěřenci udeřili v přesilových hrách a třemi góly v poslední periodě rozhodli celý zápas:

„První zápas doma a ještě se soupeřem, kterého jsme v loňské sezóně vyřadili v předkole, to je náročný start do soutěže. Soupeř na nás byl dobře připraven, čekali jsme těžký zápas a to se potvrdilo. Začali jsme dobře, nedělali jsme chyby a po první třetině jsme si asi začali myslet, že to půjde samo. Ve druhé třetině jsme malinko protáhli pár střídání, tím jsme vyšli z tempa a soupeř toho využil, kdy měl šance a dal z toho i gól. Do třetí třetiny jsme nastoupili s jasným cílem zápas vyhrát, pomohli nám k tomu i zbytečné a jasné fauly soupeře. Jsem rád, že všichni hráči jsou v pořádku a že jsme tyto přesilové hry dokázali i využít a tím rozhodnout,“ hodnotil trenér utkání po jeho konci. Celé utkání si můžete připomenout v reportáži.

Zápas s Kladnem začíná v K&K PNEU Aréně v 18:00 a pokud jej nemůže sledovat přímo na zimním stadionu, tak pro Vás bude připraven textový přenos na onlajny.com