Bojovnost rozhodla o vítězství nad Kladnem

Jozef Valenčík | 09.09.2016

Druhé utkání WSM ligy přilákalo do havířovské K&K PNEU Arény soupeře zvučného jména. Kladno, které bude aspirantem na postup do nejvyšší soutěže však na AZet nevyzrálo. Havířovský tým si tak připsal druhé vítězství v řadě a se šesti body zaznamenal úspěšný vstup do sezóny.

WSM liga - 2.kolo pá 9.9.18:00
AZ Havířov - Rytíř Kladno
2:1
(2:0, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Sztefek (Dvořáček, Haas), 19. Sztefek (Dvořáček, D. Seman) – 33. Ptáček (D. Růžička, Ton). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:1. Diváci: 1868. Střely na branku: 32:26 (16:8, 13:10, 3:8). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Seman (C), Nesvadba, Korím, Petran – Dvořáček, Haas, Sztefek – Gřeš, Bednář, Kotala – Štumpf, Pechanec, Maruna – Meidl, Matula, Hrazdíra
Rytíř Kladno: Cikánek – Kehar, Růžička, Repe, Drtina, Hořava, Ptáček – Tenkrát, Burger (C), Ton – Pekr, Zikmund, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Havlůj, Machač, Cetkovský.

Zápas měl od počátku velmi vysoké tempo. Začalo se trochu opatrněji, ale po pár minutách přišly první šance. Jako první musel vážněji zasahovat domácí gólman Laco a to proti Havlůjovi. Na druhé straně zastavil Cikánek šanci Hrazdíry a zejména pak betonem obrovskou příležitost Matuly. Postupně to byli domácí, kdo stále více hrozil a po dalších možnostech Sztefka a Štumpfa už byl za svou aktivitu odměněni. Na konci 13. minuty dostal z poza branky přihrávku Michal Sztefek a z první poslal puk za Cikánka – 1:0. Následně sice AZ nevyužil přesilovku, ale do přestávky se ještě prosadil. Rychlý kontr na konci 19. minuty zakončoval opět pohotově z mezikruží Michal Sztefek a bylo to 2:0.

S nástupem do druhé třetiny Kladno zvýšilo své ofenzivní úsilí, ale zastavily ho dvě oslabení. Naopak, AZ mohl vedení navýšit po střele Štumpfa, která ale minula branku a při šanci Maruny, jenž ale nevyzrál na brankáře Rytířů. Pak však putovali na trestnou opakovaně i domácí a Kladno to využilo ke snížení. Repeho ještě vychytal Laco, Havlůj trefil břevno odkryté branky, ale střela Františka Ptáčka po dalším přesilovkovém obléhání havířovské branky ve 33. minutě si našla cestičku mezi betony až do sítě – 2:1. Pak byl k vidění krásný hokej s šancemi na obou stranách. Větší byly na domácí straně, ale Cikánek vychytal Bednáře, Sztefkovi chyběly milimetry a Pechanec s Krislem pálili těsně mimo. Na druhé straně Laco vyrazil nebezpečnou střelu Tenkráta a do šaten se tak šlo za těsného vedení AZetu.

Na začátku 3. třetiny měl Havířov krátkou přesilovku 5 na 3, ale byl v ní bezzubý. Také Rytíři se v následné početní výhodě neprosadili a celkově tempo i úroveň zápasu pokleslo. AZ se soustředil na to neudělat chybu a kladenští nenacházeli cestičku k Lacově brance. Snad trochu z nedostatku práce předvedl domácí strážce svatyně v 53. minutě tygří skok po volném puku, ale jinak to byla na ledě dost nuda. Lepší to bylo na tribunách, kde téměř dvoutisícové publikum hecovalo hráče k lepšímu výkonu. Horké chvíle nastaly domácím v oslabení od 56. minuty, kdy je kladenští sevřeli, ale Laco i s pomocí blokujících hráčů odolal. Závěrečný nápor Rytířů už ani přes time-out a krátký pokus o power play nepřišel, takže Havířov si připsal těsnou a nesmírně cennou výhru 2:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Vstup do soutěže rovnající se zisku šesti bodů je výborný, nicméně na nějakou rekapitulaci je ještě brzo. Dnes se nám vydařil vstup do zápasu, kdy jsme v první třetině dali dvě branky a to nám velmi pomohlo. Kluci nechali na ledě vše a bojovným výkonem porazili soupeře, který má v kádru plno zvučných jmen, které pro český hokej udělali mnoho.

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): Dnes rozhodla hlavně první třetina, Havířov začal velmi dobře a vybojoval si náskok. Ve druhé třetině jsme hráli lépe a snížili jsme, nicméně v závěrečné části se hrál vyrovnaný hokej a soupeř svou bojovností zápas udržel. Právě bojovnost Havířova byla dnes klíčová a za tu si vítězství soupeř zasloužil.