V sobotu čeká AZ derby na ledě Frýdku-Místku

04.11.2016 | Tomáš Vlček

21. kolo WSM ligy zavede AZ ne led svého nejbližšího soupeře. A to jak v kilometrové vzdálenosti, tak z pohledu na umístění v tabulce. Souboj týmů, kterým zrovna moc nedaří, tedy konkrétně jedenáctého s dvanáctým, uvidí tentokrát hala Polárka v sobotu 5.11.2016 od 17:00.

HC Frýdek-Místek

Nováček soutěže jistě nečekal, že pro něj bude premiérová sezona ve druhé nejvyšší soutěži jednoduchá, ale přesto je prozatímní umístění „Rysů“ přeci jen zklamáním. Přitom vstup do soutěže měli velice slušný, když z prvních 8 kol vyválčili 14 bodů a pohybovali v tabulce hodně vysoko. Jenže právě od tohoto okamžiku a tedy výhry na havířovském ledě se situace výrazně změnila. V následujících 12 kolech získali hráči třinecké farmy jen 3 výhry a tabulkou se sklouzli na již zmiňované 11. místo.

Naposledy svěřenci trenérské dvojice Jiří Juřík – Marek Malík prohráli v Benátkách 4:5, a to přesto že ještě 6 minut před koncem vedli 4:2. Jenže pak předvedli domácí mohutný obrat, který završili v čase 59:58 vítěznou brankou. Šéf střídačky Jiří Juřík tak pochopitelně nemohl být spokojen a v pozápasovém hodnocení byl na adresu hráčů ironický: „Do 52. minuty jsme hráli velmi slušně. Výsledek 4:2 z našeho pohledu v té době hře odpovídal. Nechápu naši hru v posledních osmi minutách. Někteří hráči si dokazují, že umí hrát hokej ještě lépe. Pak to skončí tak, že prohrajeme brankou z posledních dvou vteřin.“

Sestava HC Frýdek-Místek v posledním utkání: Šimboch – Roupec, Kania, Matyáš, Jank, Zahradníček, Jeník – Klimša, Kanko, J. Sýkora – Franek, Cienciala, Luka – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Lacka – Christov, Samiec, Meidl.

Havířovští hokejisté mají za sebou středeční domácí zápas s Kadaní. Výkonem sice své fanoušky příliš nepotěšili, ale po výhře 2:1p z něj získali dva velice důležité body (reportáž z utkání ZDE). Celkem si jich z posledních 4 zápasů připsali 6 a posunuli se z úplného dna tabulky na 12. místo.

Ke spokojenosti je však ještě daleko, což ví i trenér Martin Janeček: „S ohledem na vývoj utkání musím říct, že ten bod z prodloužení je pro nás navíc. Nehráli jsme totiž vůbec dobře. Musíme si ještě rozebrat, jestli to je únavou hráčů nebo nepohodou z posledního období. Zodpovědnost z domácích utkání je tak velká, že nás to až svazuje. Vím, že se na dnešní hokej z pohledu diváka nedívalo moc dobře. Věřím však, že nám to zase začne jezdit tak, jak jsme byli zvyklí a že nás vyburcuje už ten nejbližší zápas proti Frýdku.“

Sestava HC AZ Havířov v posledním utkání: K. Šimeček – Petran, Korím, Krisl, Bahounek, Horák, Lenďák, Dudek – Kalus, Hlinka, Gřeš – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Maruna, Haas, Dvořáček – Gago, Bednář, Ollender – Kotala.

Pro zápas na ledě Frýdku-Místku dojde v sestavě k několika změnám. Chytat by měl Marek Laco, z marodky se vrací Daniel Seman a do základní sestavy se vrací Jakub Kotala. Více prozrazuje manažer klubu a asistent trenéra Patrik Rimmel: "Na marodce zůstává Michal Sztefek a k němu se přidal Radek Pořízek (zranění v horní části těla, návrat cca za 14 dní). Ostatní hráči jsou v pořádku a těší se na derby. Bude to velice těžké utkaní, ale jedeme s odhodláním ve Frýdku uspět."

Infografika

Pro úplnost připomeňme, že předchozí vzájemný zápas na havířovském ledě vyhráli v září hosté 2:1 (reportáž z utkání ZDE). Druhé derby sezony mezi Frýdkem-Místkem a AZ Havířov začíná v hale Polárka v sobotu 5. 11. 2016 v 17:00. Pro ty, kteří se nedostanou přímo do hlediště haly, bude připraven tradiční textový on-line přenos.