Trip venkovních zápasů uzavře AZ na Kladně

13.01.2017 | Jozef Valenčík

Třetí utkání v řadě čeká na hokejisty AZ Havířov na venkovním kluzišti, po dni volna už v sobotu vyzvou od 16:00 Rytíře z Kladna. Závěr celé základní části WSM ligy se velmi rychle blíží a pokud chce AZ pomýšlet na playoff, musí sbírat body také na ledě tak kvalitního týmu, jakým Rytíří bezesporu jsou.

Kladno drží druhou příčku v tabulce

Kladno ve svém posledním soutěžním zápase vyzvalo Benátky nad Jizerou, tedy stejného soupeře, kterého zásluhou dohrávaného utkání měli proti sobě také hráči AZetu. Na ledě farmářského týmu Liberce si však Rytíři vedli velmi dobře a zvítězili 1:4. Utkání pro oficiální web Kladna okomentoval asistent Kopecký takto:

S domácími nemáme úplně nejlepší skóre. Naposledy Benátky vyhrály u nás po vynikajícím výkonu. Na toto utkání jsme se trošku připravovali. Musím říci, že domácí tu první třetinu trochu zaspali. Nechali nás, dá se říci lehce, dostat se do tříbrankového vedení. O přestávce asi byla u nich v kabině bouřka. I přesto, že jsme na to hráče upozorňovali, tak na nás Benátečtí vlétli. Nějakých pět či šest minut jsme byli pod tlakem. Poté se hra malinko srovnala. Následně jsme ale byli bohužel vyloučení a vstřelená branka benátecké hráče ještě více nastartovala. Myslím si, že jsme si závěr celkem pohlídali. Musím však zdůraznit, že dvě třetiny byly hodně vyrovnané.“

V brance Kladna se v posledním zápase představil Miroslav Hanuljak, který nastoupil do pětadvaceti zápasů a drží svou úspěšnost zákroků na hranici 92,85 % při průměru 2,05 inkasovaného gólu na zápas. Nejvíce kanadských bodů v kladenském drese nasbírala obávaná a velezkušená dvojice Jiří Burger (11+24) a Petr Ton (10+17). Síla kladenského týmu je však veliká a pozor si tak musí svěřenci trenéra Janečka dávat na každou ze čtyř formací soupeře.

Sestava Kladna v posledním zápase

Hanuljak – Hořava, Drtina, Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych, Repe – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Gratton, Kubík, Cetkovský

AZ na tripu s poloviční úspěšností

Výhodný los vedení AZ Havířov využilo a po přeložení zápasu s Benátkami se rozhodlo, že vyjede na hned třízápasový trip do Čech. Po prvním zápase na ledě Litoměřic musela v týmu panovat velká spokojenost, výhře 0:3 asistoval svou první nulou v našem dresu brankář Dušan Šafránek.

Ten nastoupil také do druhého utkání v Benátkách, kde AZ dřel a sahal po bodech, nakonec však v zápase o jeden gól prohrál. Třetí utkání čeká tým v sobotu na ledě nebezpečných Rytířů.

Sestava Havířova v posledním zápase

AZ Havířov: Šafránek – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman – Kurovský, Hlinka, Rác – Kalus, Hubáček, Kanko – Maruna, Haas, Štumpf – Dvořáček, Pořízek, Kotala.

Na Kladno AZet umí

Třikrát se oba celky střetly v letošním ročníku WSM ligy a dvakrát z toho se radoval z vítězství Havířov. Ve druhém kole na domácím ledě zvítězil 2:1, na ledě soupeře poté uzmul dva body po výhře 3:4 v prodloužení. Kladno tuto nelichotivou bilanci upravilo v posledním měření sil, kdy si z Havířova odvezlo těsnou výhru 1:2.

Utkání začíná na kladenském zimním stadionu v sobotu v 16:00 a Vy jej můžete sledovat prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com.