VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

AZ pěti brankami přemohl Kladno a z tripu se vrací se šesti body

Jozef Valenčík | 14.01.2017

Třízápasovou sérii zápasů na venkovních kluzištích završili hokejisté AZ Havířov na ledě aktuálně druhého týmu WSM ligy - Kladna. Do zápasu vstoupil havířovský tým výtečně a po první třetině se ujal vedení 0:2. Zaskočené Kladno nemohlo v průběhu celého utkání najít recept na výborně chytajícího Šafránka, který o svou druhou nulu přišel až v samém závěru zápasu. Dvěma góly se pod vítězství Havířova podepsal kapitán Daniel Seman. Příští zápas odehraje AZ na svém ledě a to ve středu 18. ledna proti Slavii Praha.

WSM liga - 41.kolo so 14.1.16:00
Rytíř Kladno - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 60. Zikmund (Ulrych, Strnad) – 11. Kotala (D. Seman, Gřeš), 17. D. Seman (Gřeš, Pořízek), 21. Gřeš (Hlinka, Seman), 54. Kanko (Petran, Štumpf), 60. D. Seman (Hubáček, Kanko). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Doležal. Vyloučení: 6:7 + Jánský (KLA) 10 min. OT nesportovní chování. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2093. Střely na branku: 34:26 (13:8, 11:9, 10:9). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5

Rytíř Kladno: Cikánek (21. Hanuljak) – J. Drtina, P. Hořava, Repe, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Kehar – Zikmund, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Kubík, Gratton.
AZ Havířov: Šafránek – Petran, L. Doudera, Krisl, Chroboček, D. Seman, Holomek, Dudek – Kalus, Hlinka, Kanko – Dvořáček, Hubáček, Štumpf – Kurovský, Maruna, Kotala – Gřeš, Haas, Pořízek.

Domácí vstoupili do zápasu hodně aktivně a hned od úvodu zasypávali branku soupeře střelami. Tvrdým pokusem prověřil Šafránka od modré Drtina, hostující gólman ale dokázal zasáhnout. O chvíli později se před brankou Havířova zjevil osamocený Zikmund, ten však na brankáře hostí zblízka nevyzrál. V polovině periody pak fauloval Ton a AZet naložil s přesilovkou na jedničku. Cikánek si sice na střelu Jakuba Kotaly sáhl, puk mu ovšem propadl do sítě – 0:1. Po chvíli navíc vystřelil z podobné pozice Daniel Seman a kotouč se od tyče odrazil do brány – 0:2. V dobré pozici v mezikruží se hned nato ocitl Přikryl, jenže Šafránek zasáhl opět velmi jistě a udržel dvoubrankové vedení svého týmu.

Lepší vstup do druhé části si hosté ani nemohli přát. Po necelé půlminutě hry si vyjel na pravý kruh Tomáš Gřeš, který vypálil přesně do horního růžku a vyhnal Cikánka z brány – 0:3. Rytíři si vzápětí vyzkoušeli početní výhodu pěti proti třem, vytěžit z ní však nic nedokázali. Po chvíli se navíc před Hanuljakem zjevil Dvořáček a kladenský gólman měl hned při prvním zásahu velmi těžkou práci. O snížení se mohl vzápětí postarat Kubík, na toho byl ale vytvořen veliký tlak a domácí mladík nezamířil přesně. AZet mohl po chvíli svoje vedení ještě navýšit, jenže Kalus z dobré pozice orazítkoval jen tyč.

Ve třetí části bylo k vidění několik přesilových her, na větší šanci se ovšem čekalo až do padesáté minuty. Pak se do přečíslení hnali hosté, ale Hanuljak zasáhl dobře. Až po chvíli využil přesilovou hru Petr Kanko, jenž protečoval Petranovu ránu do sítě – 0:4. V poslední minutě pak vyrazil podpořit kladenský útok Ulrych, který přihrál zpoza klece Ladislavu Zikmundovi, a ten už vypálil přesně – 1:4. Rytíři vzápětí odvolali gólmana a ještě inkasovali do odkryté klece od Daniela Semana 1:5.

Autor reportáže: Filip Ardon (hc-kladno.cz)

Jiří Kopecký (Rytíři Kladno): My jsme si po vítězstvích v Přerově, Budějovicích a Benátkách, což jsou soupeři, které moc nemusíme, mysleli, že už to někam směřuje. Dneska jsme spadli zpátky na zem. Kdybychom dali na začátku gól... Ale přišel zápas, kde byla naše nemohoucnost ve střelbě. Potom, co dal Havířov dva góly, byl ve všem lepší, byl rychlejší. Možná, kdyby se nám podařilo dát kontaktní gól, oni by začali mít trochu obavy o výsledek a nás by to pozvedlo. Bohužel se to nestalo a musím říct, že to skončilo ostudou. Spíš to vypadalo, že Havířov je druhý a my jsme dvanáctí.

Martin Janeček (HC AZ Havířov): Nám dnes utkání extrémně vyšlo. Důležité samozřejmě bylo, že jsme ustáli obrovský tlak domácích v prvních deseti minutách díky výbornému výkonu brankáře i našeho mužstva v defenzivě. Pak jsme hru srovnali, měli jsme štěstí, že jsme dali první branku, a za tohoto stavu my umíme bojovat. Byli jsme chytří, bojovní, blokovali jsme hodně střel a z protiútoků jsme byli nebezpeční. K tomu přišly nějaké fauly na nás, nám se podařilo vstřelit góly v přesilovce a už jsme si to nějakým způsobem pohlídali.

Fotogalerie k zápasu