Rok 2017 otevře domácí zápas s Motorem

03.01.2017 | Jozef Valenčík

​Po oslavách Nového roku opět na hokej! AZ Havířov bude chtít navázat na sérii dvou vyhraných utkání z konce loňského roku. V domácím zápase s Českými Budějovicemi jej však nečeká nic snadného. Utkání s vedoucím týmem soutěže začíná v K&K PNEU Aréně ve středu 4. ledna v 18:00.

Budějovice jasným lídrem

Co říci k nejbližšímu soupeři? České Budějovice vedou pořadí WSM ligy o úctyhodných deset bodů, jedná se o nejlepší tým na venkovním kluzišti, tým s nejlepšími přesilovkami či nejpočetnější střelbou v utkáních. Také Motor závěrečné dva duely roku 2016 zvládl a připsal si šest bodů, o natažení této série se bude snažit právě na havířovském ledě.

Motor představil zvučnou posilu

Filip Novák, hráč se zkušenostmi z NHL a se dvěma tituly z KHL a zlatou medailí pro světové šampiony, se vrací do Českých Budějovic. Podle oficiálních informací z webu našeho soupeře však Novák nastoupí nejdříve v sobotním zápase s Kladnem, fanouškům z Havířova se tak nepředstaví.

Kromě Nováka si v Havířově nezahraje ani nejproduktivnější hráč soupeře Miloslav Čermák, kterého do utkání nepustí natažené vazy v kotníku, jak uvádí oficiální web Budějovic.

Sestava Motoru z posledního zápasu

Gába – Fillman, Žovinec, Pavlin, Pýcha, Suchánek, Vráblík, Mucha – Walker, Chovan, Čermák – Nouza, Pajič, Heřman – Květoň, Škoda, Hřebejk – Šulek, Babka, Kuchejda – Guman

AZ se vrátil do hry o předkolo

Dvě výhry přinesly na konto havířovského týmu šest bodů a rázem je ztráta na desátou příčku pouze šestibodová. Právě nyní tak přichází část sezóny, ve které se bude rozhodovat o případném postupu či nepostupu do vyřazovací fáze soutěže. Zápas s Přerovem i Prostějovem se Havířovu vydařil, nyní je však na pořadu dne utkání se soupeřem z kategorie nejtěžších.

Sestava AZ Havířov z posledního zápasu

M. Laco – L. Doudera, Petran, Krisl, Chroboček, Holomek, D. Seman, Bahounek – Kalus, Hubáček, Kanko – Gřeš, Hlinka, Rác – Maruna, Haas, Pořízek – Dvořáček, Bednář, Kotala.

Sestava pro zápas s Motorem dozná určitých změn. Z marodky se vrací útočník Daniel Štumpf a obránce Jakub Dudek, zůstává na ní Martin Lenďák a nově i Radek Hubáček.

Infografika

Vzájemná bilance lepší pro soupeře

Dva vzájemné zápasy odehrály v letošní sezóně oba týmy a v obou případech se radovali hokejisté Českých Budějovic a v obou případech skóre na ukazateli ukazovalo stav 2:1.

Další zápasy 38. kola (středa 4. ledna)

17:30 HC Dukla Jihlava – Hokej Ústí nad Labem
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč – HC Frýdek-Místek
17:30 HC Most – SK Trhači Kadaň