Havířov podlehl vedoucím Budějovicím opět 1:2

Jozef Valenčík | 04.01.2017

38. kola WSM ligy zaválo na havířovský led aktuálně vedoucí tým soutěže Motor České Budějovice. Zápas začal aktivně z obou stran a přerušila jej až Petranova dělovka, která na počátku 12. minuty rozbila plexisklo za hostující brankou. Po vynucené přestávce se pokračovalo ve hře. Ve druhé třetině se podařilo Budějovicím dvakrát zásluhou tečí Martina Heřmana skórovat a tento náskok si hosté drželi až do třetí třetiny. V té dokázal snížit Petr Kanko, ale více už domácí i přes přesilovkový tlak v závěru nestihli. Příští zápas odehraje AZ za týden 11. ledna na ledě Litoměřic.

WSM liga - 38.kolo st 4.1.18:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
1:2
(0:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Kanko (Krisl, D. Seman) – 24. Heřman (Pavlin, Šulek), 37. Heřman (Vráblík, Šulek). Rozhodčí: Mikula – Rožánek, Wesley. Vyloučení: 1:6 + Bednář (HAV) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1589. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:0, 0:2, 1:2.

AZ Havířov: M. Laco – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl, D. Seman, Holomek – Štumpf, Hlinka, Maruna – Dvořáček, Kanko, Kalus – Kotala, Haas, Gřeš – Bednář, Pořízek
HC Motor České Budějovice: Gába – Žovinec, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Suchánek, Mazanec, Mucha – Chovan, Pajič, L. Květoň – Heřman, Nouza, Šulek – Hřebejk, Škoda, Kuchejda – Babka, Guman

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu, oba týmy se snažily hrát aktivně. První větší šanci měl ve 4. minutě Motor, kdy pálil Šulek, jenže Laco vytáhl pohotový zákrok betonem. Za necelou minutu nebezpečně tečoval před Lacem Hřebejk, ale domácí gólman dokázal puk vyrazit.

V 9. minutě podržel hostující tým Gába, když ramenem vyrazil Marunovu ránu a zábranil tak puku v cestě do pravého horního rohu své svatyně. V čase 11:03 vyslal ránu od modré Petran, a jeho bomba rozbila plexisklo za Gábovou brankou. Utkání tak bylo na dvacet minut přerušeno a hráči obou týmu zamířili do kabin.

Po vynucené pauze měli více ze hry domácí hráči, když se Štumpf s Marunou dostali do přečíslení dvou na jednoho, Maruna dostal puk na dlouhou hůl a nemohl zakončit. Byl však faulován, za což si hostující Žovinec vysloužil trest na 2+2 minuty. V dlouhé přesilovce se už po minutě prosadil Doudera, ale gól nebyl uznán, protože byl dosažen rukou. Motor nakonec dlouhé oslabení ubránil.

I nadále byli aktivnější hráči AZetu, Kotala mířil těsně vedle levé tyčky a Haas pálil pouze do betonů Gáby. Po dvaceti minutách tedy platil stav 0:0.

Následovala tříminutová přestávka a utkání mohlo pokračovat druhou třetinou. Na jejím začátku přišla velká šance domácího Hlinky, jenže Gába se překonat nenechal. Poté přebrali otěže hráči Motoru, kdy Laco musel čelit nebezpečným střelám, ale poradil si se střelou Babky i dalším pokusem, který přiletěl od modré. Následnou velkou šanci hostí překazil obětavým zákrokem obránce Krisl.

Ve 24. minutě tlak Motoru přetavil v branku Martin Heřman, který tečoval Pavlinovu střelu od modré čáry. O minutu a půl později mohl vyrovnat Kanko, ale puk po Kalusově přihrávce poslal těsně vedle levé tyče Gábovy branky. Ve 35. minutě přišly další velké šance AZetu, jenže nejprve Krisl v dobré pozici jen sestřelil svého spoluhráče Kanka a Chvíli poté Gába zlikvidoval tutovku Haase a tygřím skokem i následnou Gřešovu dorážku.

Na druhé straně ve 36. minutě Laco se štěstím udržel ránu Babky, ale o minutu později předvedl další povedenou teč Martin Heřman a hosté vedli o dvě branky. Na začátku 39. minuty měl gól na holi domácí Doudera, ale v perfektní pozici minul Gábovu branku. Po dvou třetinách tak hosté vedli 0:2.

Od začátku třetí třetiny se AZet snažil o snížení, ve 43. minutě řešil situaci dvou na jednoho Haas střelou, kterou však poslal pouze do Gáby. O tři minuty později hráli domácí přesilovku, kterou bleskově využili zásluhou teče Petra Kanka. Hostům nebyly nic platné protesty, zdálo se jim, že Kanko trefil puk vysokou holí.

Ve 48. minutě měl na holi vyrovnání Dvořáček, jenže narazil na výborného Gábu. V polovině třetí třetiny šel na trestnou lavici domácí Kanko. Motor nabídnutou početní výhodu ale nevyužil. V 52. minutě bylo Bednářovo počínání u mantinelu vyhodnoceno jako vražení zezadu a domácí útočník dostal trest na 5 minut a do konce utkání.

Jenže Motor nedokázal využit ani tuto nabídku, v závěru přesilovky fauloval hostujcící Kuchejda a hrálo se ve čtyřech. Poté domácí dostali dokonce možnost přesilovky 5 na 3, ale vůbec se jim v ní nedařilo. Dvacet vteřin před koncem přišel další faul Českých Budějovic, AZet si vzal oddechový čas, odvolal brankáře, ale vyrovnávací branky už nedosáhl.

Hosté si tak vezou domů vydřené tři body. Domácí hráči se za svůj výkon rozhodně nemusejí stydět.

Martin Janeček (AZ Havířov): Do zápasu jsme vstoupili poněkud ustrašeně, trochu nám pomohla až dlouhá přesilovka, kterou jsme ale nevyužili. Ve druhé třetině hráli hosté zkušeně a dostali se do dvoubrankového vedení. V poslední části jsme se bojovností dostali zpět do zápasu a byli jsme kousíček od zisku bodů.

Martin Štrba (České Budějovice): Začátek nebyl z naší strany nějak zvlášť povedený, ale postupně jsme se rozehráli k dobrému výkonu, a i když se to v závěru zdramatizovalo a byly to chvílemi velké nervy, už jsme naše vedení uhájili. Domácí hráli proti nám opět výborně a za vítězství tady jsme hodně rádi.