Havířov v prvním derby smetl Karvinou 8 brankami !!

Josef Nudera | 09.03.2012

H A V Í Ř O V - První utkání play-off dopadlo výborně pro naše borce. Hned od úvodu AZet ukázal velkou chuť a hlad po vítězství a držel Karvinou pod tlakem. Karviná sice ve druhé třetině snížila a hru herně vyrovnala, ale Havířov ji zlomil 4 brankou. Potom se už zápas pouze dohrával a Havířov navyšoval skóre. Ve finálové sérii vedeme 1:0.

2. liga východ - 0.kolo pá 9.3.18:00
AZ Havířov - SK Karviná
8:1
(3:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 2. Sztefek (Potočný, Stránský), 14. Pechanec (Maruna), 14. Potočný (Stránský, Sztefek), 37. Klimša (Daneček, Rimmel), 39. Balčík (Daneček), 43. Maruna (Vydra, Pechanec), 56. Pechanec (Rimmel), 60. Sztefek - 24. Luka (Ivan, Hegegy). Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 5:7 navíc Sztefek 2+2 (HAV) za vysokou hůl. Využití: 0:0V oslabení: 0:0. Diváci: 4 390. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1.
AZ Havířov: Daneček - Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek L., Zientek M., Klimša, Pechanec, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Daneček J., Pavlas, Brezani, Kraft, Říčka, Lhotský
SK Karviná: Iláš Tomis, Rosůlek, Novák, Mikšan, Blatoň, Studený, Urbánek, Štefanka, Štubňa, Moravec, Galvas, Samiec, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Sznapka, Hegegy, Holuša

Utkání začal Havířov pěkně zostra. Již ve 2. minutě nahodil Vít Stránský puk na Iláše, který ho vyrazil k Martinu Potočnému, který přihrál Michalu SZTEFKOVI a ten už neměl problémy karvinského brankáře prostřelit – 1:0. V 5. minutě se málem dostal do úniku David Mikšan, ale Balčík mu puk včas vypíchnul. Ihned poté přestřelil branku Štefanka! Během úvodních přesilovek se Havířov dostal několikrát ke tvrdé ráně. Nejprve ohrozil Iláše Říčka, po něm Jiří Krisl. V 9. minutě ale přišla dosud největší šance Karviné, Alexander Hegegy se dostal do samostatného úniku, ale nedal a neprosadil se ani po dvou dorážkách, protože se Daneček opět ukázal ve skvělém světle.

V 10 .minutě se dostal do slibné pozice Václav Studený, jenže jeho střelu nahoru Daneček ukryl pohotově do lapačky. Když potom Ivan a Luka minuli havířovskou branku, tak se zápas zlomil. Nejprve se ve 14. minutě prosadil Antonín PECHANEC , který si sám vybruslil na branku, sám vystřelil a do třetice i sám dorazil puk za Iláše – 2:0! Za 17 sekund (!) po něm se K&K PNEU Aréna opět otřásala v základech. Puk posunul Vít Stránský až k Martinu POTOČNÉMU , který už neměl z dobré pozice problémy trefit branku – 3:0!

Po této brance, kdy byla Karviná doslova přimrzlá k ledu, přišel time out hostů. V 16. minutě to byl ale zase AZet, který ohrozil Iláše. Jan Maruna trefil konec betonu Iláše a po něm se z dorážky neprosadil ani Lhotský, který už puk nad beton nezvednul. Na závěr první třetiny se k přesilové hře dostala i Karviná. Vybudovala si velký tlak, který ale přerušil holí Pechanec, a tak jediné, co hosté vymysleli bylo to, že se Moravec snažil obtočit kolem tyčky Danečkovy branky.

Na začátku druhé periody se Karviná oklepala a Daneček musel zasahovat proti Moravcově střele. Hosté i se svými fanoušky se branky dočkali. Ve 24. minutě vystřelil na Danečka Marek Ivan, havířovský brankář puk vyrazil a Vladimír LUKA byl v pravý čas na pravém místě a puk už za Danečka dostal – 3:1. Po této brance Karviná ožila, do šance se dostal Blatoň a Mikšan, ale ani jeden z nich neuspěl. Ve 34. minutě vyslal Vladimír Luka ostrou ránu na Danečka, který do střely vložil vyrážečku a Karviná se ani z dorážky neprosadila.

Havířov hrál na první pohled ve velké pohodě. Aby taky ne, když ve 37. minutě rozjásal celou halu David KLIMŠA, který využil velkého zmatku před karvinskou brankou a puk dorazil za Iláše – 4:1. Tato branka byla zlomová, ale aby Havířov nenechal nic náhodě, tak ve 39. minutě zvýšil stav utkání Martin BALČÍK , když vystřelil od modré a puk k překvapení všech Ilášovi vypadl až do branky – 5:1. Ve druhé třetině ještě stihnul Václav Studený přestřelit havířovskou branku.

Karviná zápas nezabalila a hned na začátku třetí části se pokoušel prosadit střelou po ledě David Mikšan, ale Daneček včas nastavil svou lapačku. Ve 43. minutě už ale veškerý odpor Karviné zlomil Jan MARUNA , když dostal přihrávku od Karla Vydry a trefil se přesně do horního růžku branky, kterou hájil Iláš – 6:1. Karviná poté nedokázala využít dlouhou přesilovku, která trvala necelé 4 minuty. Havířov v přesilovce ale hrozil. Ve 49. minutě trefil Marek Zientek tyčku! Už od poloviny třetí části se zápas pouze dohrával.

V 56. minutě se ale opět zaskvěl svou akcí Antonín PECHANEC . Dokázal si kličkou obhodit obranu a po blafáku překonal i brankáře Iláše – 7:1. V 57. minutě zahrozila i Karviná, ale Luka trefil pouze tyčku Danečkovy branky. V poslední minutě zápasu ještě skóroval Havířov jednou. Michal SZTEFEK projel celé hřiště a překonal i brankáře hostů – 8:1! Zápas vyhrál Havířov vysoko 8:1, ale jak uvedli aktéři po zápase, je to jen jeden krok a v neděli už bude jedno kolik to dnes skončilo. Ale Havířov vede v sérii 1:0.

Jan DANEČEK (HC AZ Havířov) - Je to krásné, že jsme vyhráli, ale je to jen první utkání. Myslím si, že toto utkání rozhodlo to, že nás Karviná dneska trošičku podcenila. Možná v domnění, že budeme unavení, naopak my jsme do toho zápas vletěli. Chtěli jsme to rozhodnout v první třetině, měli jsme 5 minutový tlak, který soupeře zaskočil. Myslím, že první třetina rozhodla celé utkání. Celý rozhovor naleznete ZDE

Aleš FLAŠAR (HC Karviná) - Za stavu 3:1 jsme měli gólovku, kdyby jsme ji proměnili, zápas by se mohl vyvíjet úplně jinak. Já se na ten výsledek nedívám. V play-off je zbytečné se dívat na výsledky, já jsem tam pak pustil i čtvrtou pětku. Havířov nás dneska udolal a teď jsme na tahu my. Celý rozhovor naleznete ZDE