Junioři si připisují další výhru, v Uherském Brodě to ale bylo drama až do konce

Tomáš Vlček | 16.12.2015

Devatenáctý ligový zápas sezony zavedl havířovské juniory až do Uherského Brodu. Na ledě místního Spartaku začali dobře a v první třetině si vybudovali dvoubrankový náskok, který ještě ve druhé třetině o jeden gól navýšili. Jenže domácí ještě před polovinou utkání dvěma zásahy snížili a i ve třetí třetině vždy dokázali odpovědět na dvě havířovské trefy. Nicméně těsné vedení 5:4, i přes hodně oslabení, nakonec AZ na jihovýchodě Moravy udržel a veze tak domů tři body. Dvěma brankami a jednou přihrávkou se blýskl Filip Němec (na snímku). Další utkání sehrají junioři v neděli doma proti Uničovu.

LJ - 19.kolo st 16.12.16:30
HC Spartak Uherský Brod - AZ Havířov
4:5
(0:2, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 29. Tomešek (Hlavica), 30. Christov (Bařinka, Hlavica), 52. Pavlůsek (Tomešek), 56. Christov (Klusák, Bumbal) - 3. Němec (Mrowiec), 12. Cihlář (Dobrzynski), 22. Polak E. (Chroboček, Šmíd), 43. Němec (Stružík, Dobrzynski), 55. Dobrzynski (Němec). Rozhodčí: Netopil - Kucián, Hübl. Vyloučení: 5:9, navíc R. Polak (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 25:31 Diváci: 36. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5.
HC Spartak Uherský Brod: Chovanec - Bumbal, Šobáň, Škubal, Henčl, Votava, Hlavica, Hráček - Rauš, Christov, Klusák, Pavlůsek, Kociňák, Vaněk, Bařinka, Tomešek, Forman
AZ Havířov: Turšner - Heinzl, Trombik, Chroboček, Schmied, Bednář, Mrowiec - Stoklásek, R. Polak, E. Polak, Šmíd, Baláž, Němec, Stružík, Dobrzynski, Cihlář, Kristián, Peterka

Havířovští měli do zápasu bleskový nástup a hned v polovině 3. minuty šli dovedení. Domácího gólmana Chovance poprvé překonal Filip Němec. Na začátku 12. minuty se pak trefil dorostenec Dominik Cihlář a AZ vedl 2:0. Pak Havířovští ubránil vyloučení R. Polaka a šlo se poprvé do šaten

Ze druhé dvacetiminutovky neuplynula ještě ani minuta a přesilovku dostal k dispozici AZ. A hned ji také využil. Na konci kombinace Šmíd-Chroboček byllErich Polak a bylo to 3:0 pro Havířov. Výborně rozehraný zápas si hosté zdramatizovali sami vlastními chybami. Domácí je využili a ještě před polovinou utkání udeřili dvakrát během necelé minuty. Po brankách Jakuba Tomeška a Erika Christova při hře 4 na 4 to tak rázem bylo 2:3. Na konci třetiny AZ ubránil další oslabení a pak se vše připravilo na dramatickou třetí periodu.

V ní nejprve přišla druhá branka havířovského Filipa Němce, která dala hostům uklidňující dvoubrankový náskok. Jenže pak musel AZ opět bránit dvě oslabení, což se mu ale podařilo. Paradoxně však inkasoval při vlastní přesilovce, konkrétně v 52. minutě z hole Tomáše Pavlůska. Za tři minuty ale Havířov opět vedl o dvě branky, když Němcovu přihrávku zužitkoval Patryk Dobrzynski. Za necelou půlminutu však domácí Erikem Christovem opět snížili a závěr tak byl velmi dramatický. V 58. minutě na trestnou lavici putovali hned dva havířovští hráči, pak si to v pěstním souboji rozdali Chroboček se Šobáněm. Domácí ještě navýšili svou převahu hrou bez brankáře, ale nic z toho už skóre 5:4 pro AZ nezměnilo.