AZ po dramatické přestřelce podlehl Motoru 4:7

David Motloch | 04.10.2014

H A V Í Ř O V - V 10. kole proběhl v havířovské K&K PNEU Aréně souboj dvou velkých hokejových táborů, ze kterého nakonec jako vítěz vzešel soupeř AZetu - Motor České Budějovice. Havířovští se sice dostali do vedení, pak ale v rozmezí necelých osmi minut inkasovali hned čtyřikrát a bylo takřka po zápase. Domácí pak sice zásluhou velké bojovnosti a branek Fořta, Pechance a Říčky srovnali, ale závěr utkání jim nevyšel, a tak si před vlastními fanoušky připsali porážku v poměru 4:7. Další utkání sehraje družina trenéra Danečka ve středu 8.10. v Prostějově.

1.liga - 10.kolo so 4.10.17:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
4:7
(1:2, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 13. Lenďák (Pechanec, Sztefek), 27. Fořt, 39. Pechanec (Sztefek, Valenta), 43. Říčka (Foltýn, Jiránek) – 15. Švihálek (Nouza, Straka), 17. Straka (Nouza, Vráblík), 22. Straka (Nouza, Švihálek), 23. Kuchejda (Pajič), 43. Nouza (Straka, Suchánek), 52. Kuchejda (Boháč, Pajič), 54. Švihálek (Nouza, Straka). Rozhodčí: Přikryl – Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 347. Střely na branku: 33:36. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:7.
AZ Havířov: Svoboda – Dresler, Foltýn, Bahounek, Krisl, Lenďák, Valenta, Repe – Jiránek, Loskot, Říčka - Jakúbek, Šlahař, Fořt – Klimša, Pechanec, Sztefek – Tomi, Zdráhal, Chmielewski
HC Motor České Budějovice: Bláha – Punčochář, Mucha, Suchánek, Vráblík, Chmelíř, Růžička – Kuchejda, Pajič, Boháč – Nouza, Straka, Švihálek – Heřman, Rob, Prokeš – Vaniš
V rámci 10. kola 1. hokejové ligy do Havířova zavítal celek Motor České Budějovice. Začátek utkání přinesl velmi svižný hokej. Domácí dostali na úvod k dobrému tlaku také přesilovou hru. Ve 4. minutě se do velké šance dostal mezi kruhy Bahounek, ale jeho střelu vykryl pozorný Bláha.

V 6. minutě se podařilo obraně hostí zlikvidovat dobře mířenou přihrávku Jiránka na Loskota. V první třetině se i nadále hrál velmi dobrý hokej a do šance se dostal i Motor. Švihálkův těžký projektil dokázal vytěsnit skvělý Svoboda.

Ve 13. minutě dokázal otevřít AZet poprvé skóre tohoto utkání. Puk do pásma provezl Antonín Pechanec a po pohotové zadovce dokázal Martin Lenďák prostřelit vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Motor čekal na vyrovnání pouze do 15. minuty. Michal Švihálek se dostal k odraženému puku a dokázal jej ze vzduchu dorazit za Svobodu – 1:1.

V 17. minutě se do šance dostal nejprve domácí Repe, který vystřelil nebezpečný projektil na branku hostů, ale brankář Bláha na poslední chvíli zasáhnul. Z protiútoku se mohli radovat českobudějovičtí hokejisté. V brejku tři na jednoho převedli dokonalý ťukec na jejímž konci byl Josef Straka, ten už puk umístil do prázdné branky – 1:2.

Hostům se podařil výborný vstup do druhé třetiny. Ve 22. minutě vystřelil Tomáš Nouza puk, k němuž se dostal agilní Josef Straka a doklepnul jej vedle betonu Svobody – 1:3. O 34 vteřin později se Motor dokázal prosadit počtvrté, na 4:1 navýšil David Kuchejda. Ve 27. minutě to už nevypadalo s Havířovem vůbec dobře, ale akce ve vlastním oslabení dokázala vrátit domácím naději. Tomáš Fořt dokázal vypíchnout puk na modré čáře, ujet a na konci ještě trefit prostor mezi betony Bláhy – 2:4.

Ve 31. minutě se opět do zakončení tlačil domácí AZet, ale Šlahař dostal přihrávku na zadní tyčku příliš prudce. Utkání se hrálo za výborné atmosféry fanoušků z obou táborů a o důvod více k radosti mohli mít domácí. Pechanec ujel se Sztefkem v akci dva na jednoho a na konci této akce byl úspěšný zakončující Antonín Pechanec, který nedal Bláhovi žádnou šanci – 3:4. Po dvou třetinách se vrátil AZet do hry a Motor musel stále bojovat a bát se o nejmenší možné vedení.

I třetí třetina nám nabídla ihned v úvodu velké šance a branky. Šance Josefa Straky, který měl puk jasně na holi ve velké šanci, je toho důkazem. Svoboda ale vytáhnul fantastický zákrok betonem. Ve 43. minutě puk nastřelil na branku Michael Foltýn a pohotový Robert Říčka puk ze vzduchu trefil dokonale za Bláhu – 4:4.

Radost z vyrovnání netrvala příliš dlouho. Už po 17 sekundách dokázal Tomáš Nouza puk po několika neúspěšných dorážkách svých spoluhráčů dorazit za Svobodu – 4:5.

V 50. minutě se utkání plné branek zlomilo definitivně na stranu Motoru. Havířovský Jakúbek obdržel 2 + 2 minuty za vysokou hůl a hosté měli k dispozici dlouhou přesilovku 5 na 4. Daniel Boháč poslal puk přesně po dokonalém vzorci Davidu Kuchejdovi, který už měl před sebou vyšachovaného brankáře a prázdnou branku – 4:6. Hostům to ale nestačilo a svým sedmým přesným zásahem dokázali využít i druhou část přesilovky. Opět se jednalo o stejný vzorec, tentokráte byl na konci Michal Švihálek - 4:7.

Českobudějovický Motor dokázal porazit AZ Havířov 7:4 a z divoké přestřelky si odváží plný počet bodů.

Jan Daneček (AZ Havířov): Do zápasu jsme vstoupili dobře a výborných deset minut jsme završili gólem. Hosté pak prokázali, jak šikovní jsou v přesilovkách a z první přesilovkou vyrovnali. Nakonec ty přesilovky zápas rozhodly. My jsme na začátku třetí třetiny díky velké bojovnosti sice srovnali, ale následně se zápas zlomil pro hosty.

Petr Rosol (Motor Č. Budějovice): Přijeli jsme s taktikou hrát co nejdéle na 0:0, protože jsme věděli, že domácí mají famózní začátky. To se nám částečně podařilo, protože jsme první třetinu vyhráli 2:1. Vstup do druhé třetiny jsme měli parádní a odskočili jsme na 4:1. Pak jsme mohli ještě zvýšit, ale místo toho domácí snížili a utkání se poprvé zlomilo. Domácí postupně srovnali a až přišel druhý zlom, tedy naše branka na 5:4. Celkově to byl takový otevřený zápas nahoru-dolů se šťastným koncem pro nás.