Havířov čeká sobotní domácí utkání proti Motoru

02.10.2014 | Petr Blakala

Přichází 10. kolo druhé nejvyšší hokejové soutěže a s ním i další domácí utkání havířovských hokejistů, kteří v rámci tohoto soutěžního kola vyzvou na své ledové ploše České Budějovice. V předchozím klání si obě mužstva připsala plný počet bodů. Kdo se bude radovat tentokrát? To se dozvíme v sobotu od 17:00 v havířovské K&K PNEU Aréně!

9. kolo pohledem AZetu a českobudějovického Motoru

V minulém hracím kole čekal hokejisty z Havířova nelehký úkol, jelikož do K&K PNEU Arény zavítali Piráti z Chomutova, jakožto bývalý extraligový celek. AZet šel již v 7. minutě do vedení a osm minut na to se trefil ještě jednou. Jedinou odpovědí byla branka Pirátů z šestatřicáté minuty. Dalších gólových okamžiků se přítomní fanoušci již nedočkali, a tak si Havířov připsal velmi cenné a důležité tři body. Čtyřiatřiceti zákroky se blýskl v tomto utkání mladičký brankář Havířova – Miroslav Svoboda, jenž střežil klec AZetu.

Opět se ukázalo, že když hrajeme s papírově slabšími soupeři, tak hrajeme úplně jinak. Právě proto jsme proti Ústí neuspěli. Dnes jsme věděli, že hrajeme proti favoritovi zápasu a podle toho jsme k tomu také přistoupili, shrnul zápas těsně po konci třetí třetiny trenér havířovského áčka. Hlavně si teď nesmíme myslet, že když jsme porazili Chomutov, porazíme všechny, dodal k předchozím větám Jan Daneček.

Autor: Petr Blakala

Hráči českobudějovického Motoru měřili síly se Severočechy z Ústí nad Labem. Tento duel nebyl příliš bohatý na góly. Přece jen se domácí dokázali prosadit přesně ve třicáté a šedesáté minutě utkání, čímž si zajistili další výhru a hlavně tříbodový zisk. Bez obdržené branky zůstal po šedesáti minutách brankář Českých Budějovic Ondřej Bláha, pro kterého to byla již třetí nula v tomto ligovém ročníku.

"Dnes to byl opravdu výborný zápas. Ústečtí hokejisté dobře bránili a byli nepříjemní v protiútocích. My jsme to však ustáli a díky naši střelecké potenci jsme to dotáhli do vítězného konce," řekl po utkání s ústeckým Slovanem Petr Rosol (trenér ČEZ Motor České Budějovice).

Autor: Karel Vaculík

Statistiky a další zajímavá čísla

Po devíti odehraných zápasech se havířovský AZet pohybuje na prozatímní 8. pozici, jelikož má na svém kontě celkem 14 bodů. I když jsou Havířovští osmí, na druhou příčku ztrácejí pouhý jeden bod! Hosté z Českých Budějovic nastřádali 15 bodů a drží se na 3. místě. Jediná Třebíč dokázala z úvodu sezony odskočit všem soupeřům na rozdíl šesti bodů a tímto drží první příčku.

Bodovým lídrem havířovského týmu je stále Vojtěch Tomi, jenž se trefil celkem pětkrát a k tomu si připsal pět gólových asistencí. O čtyři body méně mají jeho kolegové Jakub Šlahař (2+4) a Robert Říčka (1+5). Vpřed naopak postupuje Marek Loskot – ten totiž za pět odehraných zápasů získal pět kanadských bodů za čtyři góly a jednu asistenci.

Statistiky brankářů:

#30 Lukáš Daneček | 214 odchytaných minut, 13 inkasovaných gólů, celková úspěšnost 85,71%.
#60 Petr Matoušek | 167 odchytaných minut, 9 inkasovaných gólů, celková úspěšnost 87,67%.
#1 Miroslav Svoboda | 160 odchytaných minut, 6 inkasovaných gólů, celková úspěšnost 92,5%.

Stejný počet kanadských bodů, jako havířovský Tomi, má na straně Českých Budějovic také nejproduktivnější hráč tamního celku Tomáš Nouza (5+5). Čtyřmi brankami a šesti asistencemi se může pyšnit Josef Straka, za kterého se hned řadí sedmibodový obránce Roman Vráblík (2+5), kterému na záda "dýchá" Dan Růžička (2+4).

#21 Ondřej Bláha | 431 odchytaných minut, 12 inkasovaných gólů, celková úspěšnost 94,81%
#31 Hynek Kůdela | 108 odchytaných minut, 7 inkasovaných gólů, celková úspěšnost 90%