VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Základní část WSM ligy skončila, na řadě jsou boje o vítězství i udržení

14.02.2017 | Tomáš Vlček

Začala 7. září, nabídla 52 x 7 porcí zápasů a po pěti měsících a jednom týdnu v pondělí 13. února skončila. Řeč je o letošním ročníku 1. hokejové ligy, letos opět titulované podle svého partnera WSM. Co letos druhá nejvyšší česká hokejová soutěž nabídla a co fanoušky naopak ještě v nejbližších týdnech čeká?

Stručně řečeno nyní už půjde o všechno. Umístění v konečné tabulce rozdělilo týmy do tří skupin.

Čtvrtfinále play-off

Týmy na 1. – 6. místě si nyní dají dva týdny zápasovou pauzu a 26. února vstoupí rovnou do čtvrtfinále play-off, hraného na čtyři vítězná utkání. Už nyní je jasné, že Rytíři Kladno se střetnou v repríze loňského čtvrtfinále s Ústím nad Labem a Slavia Praha s Horáckou Slavií Třebíč. Naproti tomu Motor České Budějovice a Dukla Jihlava své soupeře ještě neznají – vyplynou až z předkola play-off. Jisté ale je, že Jihočeši budou hrát s hůře postaveným vítězem (vyloučeni jsou tedy jen Jestřábi Prostějov), zatímco hokejisté z Vysočiny s tím lépe postaveným (vyloučen je tedy Přerov).

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice - vítězové základní části WSM ligy

Termíny čtvrtfinále play-off:

neděle 26. 2.
pondělí 27. 2.
čtvrtek 2. 3.
pátek 3. 3.
pondělí 6. 3.
středa 8. 3.
pátek 10. 3.

Vítězové čtvrtfinále postoupí do semifinále play-off, které se opět hraje na čtyři vítězství. Začne se v pondělí 13. března a vítězové získají právo na účast v baráži o extraligu, kde se střetnou s posledními dvěma týmy Tipsport extraligy (K. Vary a Pardubice?). Baráž proběhne v termínu 28. března - 23. dubna.

Předkolo play-off

Týmy ze 7. – 10. místa se střetnou v předkole play-off. To se hraje na tři vítězství a začíná se už tento čtvrtek 16. února. Postavení v tabulce proti sobě postavilo jednak v atraktivním hanáckém derby Prostějov s Přerovem a jednak dva farmářské týmy – Benátky s Frýdkem-Místkem. Vítězové postoupí do čtvrtfinále play-off, pro poražené nejpozději 23. února sezona končí.

Hokejisté Prostějova přišli o přímý postup do čtvrtfinále play-off jen díky horším vzájemným zápasům s Ústím nad Labem

Termíny předkola play-off:

čtvrtek 16. 2.
pátek 17. 2.
pondělí 20. 2.
úterý 21. 2.
čtvrtek 23. 2.

Play out WSM ligy

Ve skupině o udržení si zahrají poslední čtyři týmy tabulky, tedy Litoměřice, Havířov, Kadaň a Most, přičemž výsledky ze základní části se jim započítávají. Týmy se mezi sebou utkají dvakrát (jednou doma, jednou venku). Dohromady tedy každý ze čtyř účastníků skupiny o udržení odehraje šest utkání. Do 2. ligy sestupuje, a to přímo, poslední tým skupiny. Přestože skupina je čtyřčlenná, může tento osud potkat už jen Most či Kadaň. Největším kandidátem, a možná je na místě spíše říct že prakticky jediným je Most. Kadani stačí získat k jistotě záchrany šest bodů (nebo vyhrát jedno vzájemné utkání). Havířov a Litoměřice jsou vzhledem k bodovému odstupu mimo ohrožení.

Hokejisté Mostu letos zřejmě naplní svůj osud - po pěti letech záchranářských bojů míří do 2. ligy

Rozpis play out:

Sobota 18. února:
Havířov – Kadaň
Litoměřice – Most

Středa 22. února:
Litoměřice – Havířov
Most – Kadaň

Sobota 25. února:
Havířov – Most
Kadaň – Litoměřice

Středa 1. března:
Kadaň – Havířov
Most – Litoměřice

Sobota 4. března:
Havířov – Litoměřice
Kadaň – Most

Středa 8. března:
Most – Havířov
Litoměřice – Kadaň

Havířovští hokejisté - do play-off se letos nepodívají, o záchranu se strachovat nemusí. Hrát už tedy budou jen o čest a pro fanoušky.

Kvalifikace o postup do WSM Ligy

Jen pro úplnost dodejme, že do WSM Ligy postoupí, bez nutnosti střetu s posledním týmem WSM Ligy, první tým kvalifikace. V ní si zahrají tři mužstva. Play-off skupin Západ a Střed je společné, hraje se křížem. Do kvalifikace odtud postoupí dva finalisté, které doplní vítěz play-off z Východu. Kvalifikace začne v pondělí 3. dubna, skončí ve čtvrtek 13. dubna. Kluby se utkají dvoukolově každý s každým (každý tým tedy sehraje čtyři zápasy).

Zdroj informací: www.hokej.cz