Základní část WSM ligy se chýlí k závěru, AZ jede v sobotu do Přerova

03.02.2017 | Darja Nytrová

H A V Í Ř O V - Základní část WSM ligy má před sebou poslední týden a v jeho rámci čekají AZ ještě čtyři zápasy. Tuto porci soubojů odstartují svěřenci kouče Janečka na ledě Přerova, který si stále ještě nemůže být jist postupem do play-off. A právě na jeho ledě se pokusí AZ prolomit sérii proher a připsat si body do tabulky. Utkání začíná v sobotu 4.2.2017 od 17. hodin.

HC Zubr Přerov

Po trochu rozpačitém vstupu do WSM ligy se Zubři v říjnu rozehráli ke skvělým výkonům, jenže jako by něco špatného snědli během vánočních svátků a od konce prosince se jim vůbec nedaří. Tým nového kouče Přecechtěla z posledních 11 duelů vyválčil pouhé tři body za výhru s Prostějovem a drží se v tabulce se 64 body na 10. místě.

Zubři ale také jako řada jiných týmů doplnili ke konci přestupového období svou soupisku. Na Hanou přišli hostovat obránce Jan Zahradníček a slovinský forvard Luka Petelin. Oba WSM ligu dobře znají. A v případě nutnosti si ještě Přerov může stáhnout hráče na střídavé starty. K nim přibyli nově Rok Macuh z Olomouce a Patrik Hrehorčák z Třince.

"Další změny už nechystáme a věříme stávajícímu kádru. Vše je samozřejmě i otázkou peněz, ale tým určitě kvalitu na postup do play-off má.“řekl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Havířovští hokejisté nedokázali v posledních třech kolech bohužel plně bodovat. Ve středečním domácím zápase prohrál AZ s Ústím nad Labem v nájezdech a ze zápasu si vzal jen bod. Ohlas trenéra AZetu Martina Janečka po zápase byl víceméně jednoznačný: „Utkání pro nás bylo nesmírně důležité, což bylo na našem výkonu znát. Byla tam nervozita, která nám bránila podat lepší výkon. Na druhou stranu jsme si to sami zkomplikovali tím, že jsme nedodržovali domluvené věci. Soupeř hrál velice dobře, chytře a trestal naši zbrklost a nekázeň. Skoro bych řekl, že jsme si dnes nezasloužili ani ten bod. Pokud budeme takto hrát v dalších zápasech, budeme to mít hodně těžké.“

Sobotní utkání na ledě Přerova bude každopádně jako tradičně těžké, ale družina trenéra Martina Janečka chce přivést z Hané všechny body. Podle manažera Patrika Rimmela se sestava AZetu určí až v den zápasu, dle zdravotního stavu hráčů. Na marodce se objevili Petr Kanko, Michal Hlinka, Roman Rác (všichni nemoc) a Tomáš Gřeš, který je zraněn. Nejistý je navíc start Honzy Maruny.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: M. Laco – Petran, L. Doudera, Chroboček, Krisl, D. Seman, Holomek, Bahounek – Kotala, Hubáček, Kalus – Maruna, Hlinka, Bednář – Kanko, Haas, Dvořáček – Rác, Pořízek, Gřeš.

HC ZUBR Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar, Grof – Plášek, T. Sýkora, Milan Procházka – Goiš, Sikora, Kovařík – Ižacký, Berger, M. Kratochvíl – Tomaník, Tadeáš Král, Kratochvíl.

Infografika

Vzájemná bilance mírně pro Zubry

V letošní sezóně se souboje mezi Havířovem a Přerovem vyvíjejí lépe pro hanácký celek. Dvě utkání dopadly lépe pro Zubry. Ti vyhráli v prodloužení v K&K PNEU Aréně, poté i u nich doma. Ve třetím vzájemném duelu pak Havířov před svými diváky dokázal zvítězit 4:1, když se dvěma góly blýskl Petr Kanko. Dokáže Havířov vzájemnou bilanci vyrovnat nebo Zubři s novými posilami vyhrají?

V případě osobní nepřítomnosti můžete sledovat zápas prostřednictvím textového on-line přenosu.