Ve třetím domácím zápase v řadě AZ přivítá mladý tým z Benátek nad Jizerou

19.01.2018 | Martina Kotulová

Tento týden vstoupil letošní ročník WSM ligy do své poslední čtvrtiny. Po dvou domácích zápasech s Litoměřicemi a Slavií Praha čeká na havířovské hokejisty v sobotu třetí domácí zápas v řadě. Tentokrát proti mladému týmu z Benátek nad Jizerou. Ten má za sebou sérii proher a v tabulce je s 27 body na předposledním místě 4 body před Kadaní. Utkání začíná v sobotu 20. ledna v 17:30.

HC Benátky nad Jizerou

Benátečtí se výsledkově trápí. Z posledních sedmadvaceti zápasů vyhráli pouze dvakrát a v obou případech s poslední Kadaní. Aktuálně za sebou mají sérii sedmi proher, kdy v posledních třech zápasech podlehli Vsetínu (1:9), Slavii Praha (0:5) a ve středečním zápase pak Třebíči (1:4).

Přitom s Třebíči si Benátky připsaly dvě z celkových osmi výher v sezóně. Horácká Slavia však chtěla navázat na svoje dvě předešlé výhry a hned od začátku utkání byla na ledě aktivnějším týmem, i díky tomu už ve 12. minutě v Benátkách vedla 0:2. Domácí však nevzdávali svou snahu a stále se i oni chtěli po dlouhé době radovat z bodů. Naději jim dodal ve 44. minutě Kryštof Hrabík, který tečoval střelu nejproduktivnějšího hráče týmu Zdeňka Krále (10+23). Hrabík se mohl zasloužit i o vyrovnání, ale ani tři dorážky mu nestačily na další překonání hostujícího brankáře.

Benátečtí pak dvě minuty před koncem vsadili své karty na hru bez brankáře, ale gól nevstřelili, a naopak se potřetí v zápase radovali hosté. Hru bez brankáře zkusili domácí ještě jednou, ale rovněž inkasovali a na světelné tabuli zůstal svítit konečný výsledek 1:4.

Trenér Benátek na Jizerou Jiří Kudrna hodnotil utkání takto: „Špatně jsme začali a soupeř nám opět odskočil. Poté jsme se do zápasu dostali, ale bohužel jsme nepřekonali gólmana. Tam to chtělo větší tlak do brány. Ačkoliv ve druhé třetině šance byly, neproměnili jsme je. Gól jsme dali až ve třetí třetině, ale bohužel jsme nesehráli dobře závěr celého zápasu. Dnes to bylo utkání, které se dalo dovést do bodového zisku, o to větší škoda to je.“

HC BENÁTKY NAD JIZEROU – SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 44. Hrabík (Z. Král, Bittner) – 3. R. Erat (Dolníček), 12. Paták (Havlát, Kristl), 59. Wasserbauer, 60. Dolníček. Rozhodčí: Grech, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 25:18. Diváci: 171.

Sestava Benátky nad Jizerou: Stezka – Niko, Kunst, Jandejsek, Jan Bednář, Tržický, Mirochnikov, Starosta – Psota, Bittner, Hrníčko – Hrabík, Chrtek, Z. Král – R. Veselý, Kuťák, Wiencek – Šír, Nezbeda, Burda.

AZ Residomo Havířov

Havířovský tým se stále drží v bojích o vytoužené play-off, na osmý Vsetín ztrácí dva body a v kontaktu s postupovou pozicí bude chtít zůstat nadále. Povinností je však v sobotním utkání proti Benátkám zisk všech tří bodů.

Z posledních pěti zápasů Havířov tři vyhrál a všechny na domácím ledě. Nejdříve doma vyzrál na favorita z Kladna, kterého porazil výsledkem 2:1, hned další den navázal výhrou nad Ústím nad Labem (4:2). V dalším zápase AZ cestoval do Přerova, kde doplatil na nedobrou střeleckou produktivitu a domů odjel s výsledkem 6:3 ve prospěch Zubrů. V dalším domácím zápase přivítal na svém ledě Litoměřice a na konci se domácí radovali z výhry 5:4. V posledním zápase ale v novém roce doma poprvé podlehli, a to silné Slavii Praha poměrem 1:2.

Slavie se sice v posledních kolech trápia a třikrát za sebou prohrála. V dalším zápase si však spravila chuť právě nad naším zítřejším soupeřem z Benátek a na tuto výhru navázala i v Havířově. Hosté šli do vedení už ve 3. minutě ve svém vlastním oslabení. To před Dolejšem zůstal osamocen Martin Šagát a jasně tuto situace využil. Na další gól se čekalo až do 43. minuty, kdy Kanko poslal přesnou přihrávku na Radka Pořízka a ten překonal slávistického brankáře Frodla střelou nad levý beton. Havířovští měli velkou střeleckou převahu (35:20), a několik dalších šancí, včetně celkem sedmi přesilovek. Ani jednu se však nepodařilo využít. Naopak byli potrestáni gólem hostů ve 48. minutě z trestného střílení.

Domácí trenér Jiří Režnar zhodnotil utkání těmito slovy: „Do zápasu jsme vstoupili malinko vlažně a dostali jsme i branku v oslabení, což by se nemělo stávat. Navíc druhou branku jsme dostali z trestného střílení, takže o to víc to mrzí. Na jednu branku se však doma vyhrávat nedá. Nevyužité přesilovky dnes hrály velkou roli, v oslabení jsme sice hráli perfektně, ale v početní výhodě se nám dnes nedařilo vůbec.“

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV – HC SLAVIA PRAHA 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Pořízek (Kanko, Chroboček) – 4. Šagát (Zigo), 48. Z. Doležal (TS). Rozhodčí: Šutara, Fiala V. – Gančarčík M., Lukš. Vyloučení: 5:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 35:20. Diváci: 1.601.

Sestava AZ Residomo Havířov: Dolejš – Krisl (C), Drtil, Dudek, Luža, R. Havel (A), Chroboček – M. Kalus, L. Bednář, Tomi – Pořízek, Š. Stránský, Kurovský – Maruna, Rác, Fronk – Kotala, Matai, Kanko – Bambula.

Bilance vzájemných zápasů AZetu a Benátek je po třech duelech v letošním ročníku nakloněna na havířovskou stranu. Hned v druhém kole AZ podlehl Benátkám na jejich ledě 4:5 po samostatných nájezdech. Podruhé se týmy utkaly 18. října v Havířově a domácí se radovali z výhry 3:2. Začátkem prosince se pak proti sobě postavily potřetí na ledě v Benátkách a AZ si odvezl výhru 2:1. Poslední vzájemný duel se odehraje už zítra od 17:30 a Havířov si bude chtít splnit povinnost tří bodů, důležitých v boji o play-off.

„Je potřeba zapomenout na středeční utkání a jít do utkání s jediným cílem, vyhrát za 3 body,“ říká před zápasem asistent trenéra a manažer klubu Patrik Rimmel.

„Benátky jsou mladý bojovný tým, který se chce ukázat. Budou hodně bruslit a my je hlavně zkušeností musíme překonat. Ty tři body ale budou určitě důležité, musíme sbírat každý bod, abychom se dostali do elitní osmičky,“ říká útočník Radek Pořízek

Zápas se odehraje v sobotu 20. ledna od 17:30 v havířovské Gascontrol Areně. Textový online přenos je připraven zde

Do konce ledna navíc mají fanoušci možnost využít slevu 10 % ve fanshopu na všechny věci AZ skladem.