Ve středu přijede nový tým Slavie

18.10.2016 | Jozef Valenčík

AZ Havířov po zisku dvou bodů z Kladna bude chtít započít vítěznou sérii. Proti bude pražská Slavie, která neprožívá snadné období, nicméně nová podoba Sešívaných se již dává dohromady a tak AZ nečeká rozhodně snadná úloha. Utkání začíná v K&K PNEU Aréně v 18:00.

Proměna Slavie v průběhu soutěže

Přestože jisté indicie o nelehké finanční situaci ve Slavii se kuloáry hokejového světa nesly již delší dobu, tak až po 12. kole došlo ke zveřejnění toho, jak vážná je situace v pražském celku. Přehodnocení sportovních cílů sebou přineslo také odchod největších opor, čímž se měl stabilizovat právě rozpočet našeho soupeře.

Po zápase v Prostějově, kde nastoupili junioři a sklidili vysokou porážku se Slavie již s několika novými hráči vydala do Českých Budějovic a s Motorem neodehrála špatné utkání, nicméně nedala branku a padla 3:0. Stejnou porážkou skončil také poslední zápas Slavie, když si tři body z Edenu odvezly Benátky nad Jizerou.

Slavia Praha – Benátky nad Jizerou 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Volf (Hrníčko, Janele), 13. A. Dlouhý (Víšek, J. Mikyska), 58. Plodek (Volf, Hrníčko). Rozhodčí: Grech - Štofa, Coubal. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 917. Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 0:3.

Sestava HC Slavia Praha v posledním zápase

HC Slavia Praha: Frodl - Pohl, Knot, Štebih, Holý, Bača, Kolařík - Kadlec, Kverka, Dušek - Kubica, Tulačka, Rys - Marcel, Andrlík, Šteiner - Šmerha

AZ prolomil šňůru porážek

V nelehké situaci byli a ještě stále i jsou také hokejisté AZ Havířov. Ti prohráli celých osm zápasů a na led vedoucího celku soutěže – Kladna, jeli s cílem toto prokletí konečně zlomit. Ještě v 59. minutě to vypadalo, že ani tentokrát to na body stačit nebude, jenže poté napřáhl na modré čáře Marcel Petran a poslal zápas do prodloužení. V tom byli šance na obou stranách, ale nakonec si druhý bod přece jen odvezli do Slezska hráči s AZ na hrudi, když vítěznou branku zaznamenal Daniel Štumpf.

Rytíři Kladno – AZ Havířov 3:4p (1:1, 1:0, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Burger (Tenkrát), 30. Ton (TS), 52. Zikmund (Kubík) – 6. Kotala (Horák), 43. Štumpf (Pechanec), 60. Petran (Pechanec), 63. Štumpf (Krisl). Rozhodčí: Battěk – Belko, Doležal. Vyloučení: 9:7 + Hlinka (HAV) 20 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 2207. Střely na branku: 33:41 (10:17, 9:10, 10:11, 4:3). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4

Sestava AZ Havířov v posledním zápase

AZ Havířov: M. Laco – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Dudek, D. Seman (C), Drtil, Horák – Maruna, Haas, Dvořáček – Hlinka, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Gřeš, Anděl, Kalus.

Do zápasu se Slavii jde AZet se změnami v sestavě, když na marodce jsou Michal Sztefek, který laboruje se spodní části těla a bude mimo hry ještě cca měsíc. Tomáš Gřeš pak nebude k dispozici týden. Posilou na toto utkání je naopak člen prvního zlínského útoku a havířovský odchovanec Robert Říčka, který se pokusí pomoci Havířovu k vylepšení ofenzivní části.

Statistiky týmů

Utkání začíná na havířovském zimním stadionu ve středu 19. října v 18:00 a tak neváhejte a doražte podpořit náš tým. Pokud nebudete moci být na zápase osobně, tak pro Vás bude připraven textový přenos.