Ve středu hraje AZet na Slavii, probudí se střelecky?

29.11.2016 | Petr Miklas

Hokejisté AZetu nehrají špatně, defenzíva funguje téměř perfektně a může se opřít o spolehlivého Marka Laca v bráně. I dopředu to jde, AZet často své soupeře přehrává, jediným problémem je koncovka. Havířovští útočníci se na gól neskutečně nadřou. Možná by tuto svou střeleckou smůlu mohli protrhnout právě na Slavii. Proč tam? Slavia se odrazila k výborným výkonům a k vítězné šňůře na ledě Havířova, teď by mohl AZet udělat to samé na ledě pražské Slavie.

Slavia překonala krizi, vítězí a je třetí

Po problémech, které měla Slavia na začátku října, kdy klub opustila většina opor a k zápasu do Prostějova jela s juniory, tomuto klubu spousta lidí věštila sešup do druhé ligy, případně úplný konec. Slavia si z Prostějova přivezla výprask 13:0, pak prohrála dvakrát 3:0, ale následoval zápas v Havířově, který slávisté vyhráli 3:2. Tento zápas byl pro sešívané odrazovým můstkem k parádním výsledkům a dlouhé bodové šňůře.

Od utkání 16. kola totiž Slavia prohrála jen dva ze třinácti zápasů! Čtyři výhry sice přišly až v prodloužení, ale i tak je to úctyhodný výkon. Pražané doplnili kádr o některé zkušené hráče, tým se semkl a poctivá práce je odměněna průběžným třetím místem v tabulce WSM ligy. Slavia je na tom bodově dokonce lépe než loni.

Divoká přestřelka v Benátkách pro Slavii

Minulé kolo zaneslo hokejisty Slavie Praha do Benátek nad Jizerou, kde byla k vidění pořádná přestřelka. Nejprve vedli pražané 0:2, domácí ještě v první třetině vyrovnali a ve druhé šli dokonce do vedení. To jim ale vydrželo jen dvě minuty, pak Slavia zásluhou druhé branky Jankovského vyrovnala. Ve třetí třetině pak Slavia svému soupeři nasázela tři góly a rozhodla tak o své další výhře za tři body.

Asistent trenéra týmu Jan Srdínko byl po utkání samozřejmě spokojen: „Měli jsme výborný vstup do zápasu. Do pěti minut jsme dali dvě rychlé branky. Naše hra vypadala poměrně slušně. Poté jsme si to ale zkomplikovali. Měli jsme nějaká vyloučení, po kterých soupeř srovnal stav. Podobná situace byla i ve druhé třetině. Domácí nám po našem faulu odskočili, nám se podařilo vyrovnat. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že chceme hrát bez zbytečných vyloučení. Zápas se nám podařilo otočit, za což jsme rádi.“

Začne AZet vozit body z venku?

Hokejisté AZetu jsou nejhorším celkem na ledě soupeře. Z venkovních utkání dovezli jen sedm bodů, což je o tři méně než Most a Ústí nad Labem. Každá série jednou končí a nová začíná, máme před sebou ještě 24 utkání, bodů je ve hře spousta takže Havířov má ještě možnost všechno změnit.

Při pohledu na výsledky si nelze nevšimnout velmi častého výsledku 2:1, většinou v neprospěch AZetu. Teoreticky by tedy stačilo dát ten druhý gól dřív než soupeř a stačilo by to na tři body. Uvidíme, zda se to našim borcům povede už v Praze.

Manažer a asistent trenéra AZetu Patrik Rimmel nám dal k zítřejšímu zápasu tyto informace : „Na Slavii jedeme v podobném složení jako jsme hráli utkání proti Kladnu. Zranil se Adam Sedlák, ale po zranění se do sestavy vrací Dan Seman. Slavia je v zítřejším utkání favorit, ale my tam jedeme s cílem přivézt body.“

AZet hrál s Kladnem vyrovnanou partii, na body to nestačilo

Favorit byl na ledě AZetu od začátku lepší, šel do vedení, ale po vyrovnávací brance Haase se obraz hry změnil. Ve druhé třetině byl lepší Havířov, jenže ze svého tlaku branku nevytěžil. I ve třetí části měli více šancí domácí hráči, ale gól nedali. Hosté díky rychlé střele Cetkovského dostali šest minut před koncem do vedení, na kterém nic nezměnila ani závěrečná power-play. AZet tak skončil po prohře 1:2 bez bodu.

Trenér Martin Janeček žehral na špatnou koncovku: Těžko se mi utkání hodnotí, protože jsme myslím byli o něco lepší než soupeř, ale body nemáme. Poučili jsme se z minulého utkání, dobře jsme bruslili, ale chyběly tomu branky. Na koncovku se zaměřujeme, ale prostě nám to tam nepadá. Je jasné, že s jedním gólem nebudeme vyhrávat. Musíme být více důrazní a doufat že nějaké štěstíčko nás nakopne k vítězství. Hra byla dneska více než slušná, ale nepadá nám to tam.