V sobotu zamíří AZet na led posledního Valmezu

19.10.2012 | Tomáš Vlček

Po středeční dramatické bitvě s Opravou čeká v sobotu hokejisty AZetu výprava na Valašsko. Ve Valašském Meziříčí se totiž od 17:00 střetnou s místními Bobry o další druholigové body. Zakončí AZet první čtvrtinu základní části 2. ligy šestým vítězstvím? Půjde do prvního vloženého dvojkola a soubojů s Prostějovem z prvního nebo druhého místa? To vše se dozvíme v sobotu večer.

Bobři nejsou na posledním místě tabulky náhodou. Nad působením klubu v soutěži se v létě vznášely určité otazníky a hodně proměněný tým (viz článek Představení 2.ligy – HC Bobři Valašské Meziříčí) má za sebou doslova katastrofální vstup do 2. ligy. V dosavadních osmi zápasech si připsal jen 2 body za prohry v prodloužení s Přerovem a Vsetínem a jeho celkové skóre je 18:37. Nejhrozivěji však vypadá už osmibodová ztráta na předposlední Opavu v jinak velmi vyrovnané tabulce. Jedno je jasné. Pokud se nic zcela zásadně nezmění, mohou se Bobři už velmi brzy začít chystat na souboje o udržení ve 2. lize.

Trenér Josef Málek, který vystřídal na lavičce po 5. kole Jaroslava Stuchlíka, zatím může být spokojen asi jen s hrou první lajny - tu tvoří zkušený Martin Ambruz (2+3) s mladíky Viktorem Coufalem (2+3) a Robinem Ševčíkem (3+2), a dále pak ještě s dalším třicátníkem Lukášem Bokrošem (3+0). V obraně je nejvíce vidět i díky 190 cm Jan Heča a mladý Lukáš Zábojník. Z asi nejmladší brankářské dvojice v soutěži dostává více příležitostí před devatenáctiletým Markem Netoličkou třiadvacetiletý Jiří Slovák. Ovšem s brankovým průměrem skoro pět gólů na zápas jistě nemůže být spokojen.

AZet, oslabený o několik marodů (Balčík, Říčka, Potočný), ve svém posledním zápase doma zdolal až v prodloužení Opavu. Ta je sice v tabulce předposlední, ale na ledě K&K Pneu arény ukázala svou sílu, a značnou část zápasu byla i lepší. Nakonec havířovští urvali v dramatickém a vyhecovaném závěru dva body a těsně udrželi první místo v tabulce.

Favorita zápasu mezi posledním a prvním celkem tabulky asi nebude těžké hledat dlouho, ale dopředu nemá nikdo nic jisté. A tak věřme, že AZet předvede kvalitní výkon, potvrdí roli favorita a udrží vedení v soutěži. Pokud nezvítězí za 3 body, bude záležet, jak dopadne zápas Karviná – Prostějov. Případný větší bodový zisk Jestřábů než Havířova, by totiž znamenal výměnu těchto týmů na prvních místech tabulky. A tím pádem by nehrál AZet první vzájemný duel těchto týmů doma ve středu, ale až odvetu v sobotu. To ale uvidíme v sobotu večer.

Pro ty, kteří nezamíří do Valmezu, bude připraven onlajn přenos.

Sestavy v minulém kole:

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák – Ambruz, Coufal, Heča, Kolovrátník, Prycl, Mikel, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Voznica, Zábojník.

HC AZ Havířov: Matoušek - Hartmann, Vydra, Krisl "C", Hegegy, Rimmel, Zientek - Maruna, J.Daneček, Najdek "A" - Kolařík, Pechanec, Klimša - Haas, Stránský, Sztefek - Kopún, Pavlas

Další zápasy 9. kola:

Opava – N. Jičín (15:00), F.-Místek – Vsetín, Karviná – Prostějov, Přerov – Poruba (vše od 17:00)