VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V pondělním vloženém kole míří AZet do Třebíče

04.12.2016 | Jozef Valenčík

WSM liga napíše v pondělí již svou jednatřicátou kapitolu a hokejisty AZ Havířov zavede na led Horácké Slavie Třebíč. Aktuálně devátý tým tabulky má na Havířov k dobru osm bodů a družina kolem trenéra Janečka potřebuje nutně tento náskok stáhnout – postupová desítka se totiž nepříjemně vzdaluje. Utkání startuje v 17:30.

AZ ve slavnostním zápase neskóroval

Na sobotní podvečer si vedení havířovského celku připravilo ve spolupráci se svými partnery mikulášské utkání plné doprovodných aktivit, které vyvrcholilo zápasem s Jihlavou. Vyrovnaný zápas sledovalo 2972 diváků, kteří viděli jediný gól a ten padl do havířovské sítě. Dukla si tak z K&K PNEU Arény odvezla těsnou výhru 0:1.

Trenér Martin Janeček viděl zápas takto: Celý jihlavský celek výborně brání a nepouští protihráče do brejků. Ačkoliv jsme se o to celou dobu snažili, tak hráči Jihlavy dodržovali taktiku a drželi si své místo na ledě. Naopak jsou velmi nebezpeční ve svých útočných výpadech, z nichž jeden jim vyšel. I proto jsou tak vysoko v tabulce.

AZ Havířov – Dukla Jihlava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Zeman (Čachotský, Šidlík). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Bryška, Adamec. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 2972. Střely na branku: 29:23 (6:7, 9:8, 14:8). Průběh utkání: 0:1.

AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Korím, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Dudek – Kalus, Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Maruna – Sztefek, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.

Třebíč je na vítězné vlně

Náš pondělní soupeř může být s posledními dvěma koly spokojen. Po domácí velmi cenné výhře nad Českými Budějovicemi (5:4) přivezli hokejisté Horácké Slavie tři body z Benátek nad Jizerou. To jim pomohlo upevnit jejich pozici mezi nejlepší desítkou, když aktuálně patří svěřencům trenéra Martina Sobotky deváté místo

V brance Třebíč spoléhá především na Pavla Jekela, ten drží úspěšnost svých zákroků těsně pod hranicí 92 % s průměrem 2,48 inkasovaného gólu na zápas. Na opačné straně ledové plochy je velmi nebezpečným nahrávačem Roman Erat (3+21) a David Dolňíček (2+16). O góly se poté stará především Richard Kristl (13+4).

Benátky nad Jizerou – Třebíč 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Kristl (Dolníček, Erat), 53. Kristl (Niko, Dolníček). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Toman. Vyloučení: 1:3, navíc Ďurač (BNJ) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 0:2.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Kristl, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Jan Wasserbauer – Psota, R. Zohorna, Kusko – Huňa, T. Havránek, Malec – Milfait.

Infografika

Na Třebíč AZ umí

Oba celky se v letošní sezóně potkaly již dvakrát, v prvním měření sil v pátém kole si Havířov přivezl tři body z venkovního ledu po těsné výhře 1:2. Domácí zápas v 18. kole poté skončil výhrou AZ v poměru 4:1.

Manažer klubu Patrik Rimmel k utkání říká. "Dnes to bude težký zápas s, v poslední době, dobře hrajícím soupeřem. Pokud potvrdíme výkon z posledních utkání a dáme branky jako na Slavii, můžeme uspět. Sestava bude obdobná jako v sobotu jen s drobnými úpravami."

Další zápasy 31. kola

17:30 HC Dukla Jihlava – Rytíři Kladno
17:30 HC Most – HC Benátky nad Jizerou
18:00 HC Slavia Praha – HC Stadion Litoměřice
18:00 SK Trhači Kadaň – ČEZ Motor České Budějovice
18:00 HC Frýdek-Místek – LHK Jestřábi Prostějov
18:00 Hokej Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov

Utkání můžete samozřejmě sledovat prostřednictvím textového přenosu na onlajny.com. Úvodní buly je v již signalizovaných 17:30.