AZet otočil duel v Třebíči a veze domů dva body

Jozef Valenčík | 05.12.2016

Na ledě Horácke Slavie nečekal na havířovský tým snadný úkol a v průběhu zápasu to na příliv bodů nevypadalo. Vždyť ještě ve 48. minutě Havířov prohrával o dvě branky. Jenže Štumpf a Kanko dokázali během devětasedmdesáti vteřin srovnat a v prodloužení poté zařídil druhý bod AZetu Marcel Petran. Příští utkání odehrají naši hráči už ve středu 7. prosince doma proti Mostu.

WSM liga - 31.kolo po 5.12.17:30
SK Horácka Slavia Třebíč - AZ Havířov
4:5p
(2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Kristl (Lojek, Čejka), 12. Mrázek, 28. Kristl (Zohorna, Kusko), 44. T. Havránek (Psota, Malec) – 11. L. Doudera (Kanko), 38. Gřeš (Hubáček, Kotala), 49. Štumpf (Gřeš), 50. Kanko (Hlinka), 63. Petran (Hubáček). Rozhodčí: Bejček – Belko, Klouček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.050. Střely na branku: 37:45 (13:17, 16:15, 8:9, 0:4). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:5.

SK Horácka Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Jan Wasserbauer – Kristl, R. Zohorna, Kusko – Psota, T. Havránek, Malec – Huňa.
AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Chroboček, Lenďák, D. Seman, Korím, Dudek – Dvořáček, Haas, Kalus – Štumpf, Hubáček, Gřeš – Kanko, Hlinka, Maruna – Kotala, Bednář, Pořízek.

Do utkání vstoupily týmy ve středně rychlém tempu, přičemž více při střelecké i gólové chuti byli Horáci. Velkou šanci měl ve třetí minutě Ondřej Malec, který po chybné rozehrávce AZ Havířov u levého kruhu na modré zachytil puk a vyrazil sám na pohotového Laca. Ve vysoké rychlosti však nedokázal puk zpravovat a minul. Poprvé si domácí fanoušci zakřičeli v osmé minutě po parádní akci Richarda Kristla. Ten se za asistence Martina Lojka a Václava Čejky dostal ve středním pásmu ke kotouči, podél pravého mantinelu se prosmýkl ke kruhu, kde si poradil se dvěma bránícím havířovskými hráči a elegantní kličkou se dostal až před Laca, který musel před jeho herním umem kapitulovat. Vyloučení Patrika Kocha v jedenácté minutě trestal o minutu později přesnou střelou do vinglu Jekelovy svatyně Lukáš Doudera. Asistoval mu při tom dnes velmi aktivní Petr Kanko. Na srovnání stavu odpověděli hráči Horácké Slavie hokejkou Petr Mrázek. O minutu později se předvedl v parádním trháku a zvýšil na 2:1. Do konce třetiny jsme viděli po vyloučení na obou stranách, ale už žádný další gól. V tuto chvíli diváci netušili, že jich do posledního hvizdu uvidí ještě šest.

Byť v úvodu druhé třetiny byla patrná snaha hostů o dotažení rozdílu jediné branky, vývoj utkání šel více na ruku domácím. Dvacátá třetí minuta přinesla Horákům početní výhodu po sekání Marcela Petrana. Po hákování Lukáše Doudery o dvacet sekund později navíc následovalo trestné střílení Matěje Pekra, které neproměnil. O pět minut později se znovu předvedl skvělý Richard Kristl, který ve skrumáži dorážejících spoluhráčů snad napotřetí překonal Laca. Mohlo se zdát, že Horácká Slavia má našlápnuto ke třem bodům, ale z omylu všechny doufající vyvedl deset minut později Lukáš Gřeš, který podobně jako Kristl po sérii pokusů propasíroval puk za Jekelova záda. Podobně jako první třetina tak ta v pořadí druhá skončila rozdílem jediné branky.

Třetí třetinu domácí otevřeli oslabením, do kterého je na konci té druhé poslal Jan Zdráhal. Patnáct sekund početní nevýhody však domácí zvládli. Čtyřicátá čtvrtá minuta byla pochoutkou pro fanoušky Horácké Slavie. Servírovala se z holí pánů Malce, Psoty a Tomáše Havránka, který v dobrém postavení před Lacem zvýšil manko hostů na dvě branky. Když už se zdálo, že Horáci uzavřou střední pásmo a budou bránit své vedení, přišla o pět minut později kontaktní branka Daniela Štumpfa a o minutu později vyrovnávací brána Petra Kanka. Protože normální hrací doba skončila bitkou Wasserbauera s Hubáčkem, začalo prodloužení hrou tři na tři. Divákům však muselo být jasné hned po úvodním hvizdu, že Havířov o dva body opravdu hodně stojí, což se potvrdilo střelou Marcela Petrana, který v šedesáté třetí minutě ukončil utkání nepříliš pohlednou brankou.

Autor reportáže: Emanuel Míšek (hstrebic.cz)

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Tak pro nás se zápas vyvíjel dobře, vlastně jsme ho prohráli ve dvou minutách, kdy jsme udělali dvě individuální chyby a soupeř srovnal ze stavu 4:2 na 4:4. V prodloužení nám nepůjčil puk a rozhodl po právu, nedá se nic dělat. Ale místo toho, abychom hráli zodpovědně za stavu 4:2, kdy jsme klukům po druhé třetině řekli, ať hrají o mantinel, hrají zodpovědně, my uděláme dvě takové chyby a jsme za to potrestáni, bohužel.

Martin Janeček (AZ Havířov): My jsme měli trošku rozbitou obranu, nicméně jsme šli do utkání s odhodláním. Ale obrana byla tak rozbitá, že jsme dělali jednu blbost za druhou a soupeř se úplně jednoduše dostal do vedení. Jsem tedy rád, že i když to pokračovalo ve druhé třetině, že jsme to nevzdali, bojovali jsme až do konce a se štěstím jsme stav srovnali. A za prodloužení si myslím, že jsme si bod zasloužili.