Už ve středu bude Azet bojovat o body v Českých Budějovicích

15.11.2016 | Petr Miklas

AZet odehrál pod novou trenérskou dvojicí už osm utkání, z nichž má bilanci čtyř výher a stejného počtu proher. Z toho jedna výhra a dvě porážky přišly až v prodloužení. Více se hráčům Havířova daří na domácím ledě, což potvrdili včerejším vítězstvím nad Prostějovem. Podaří se jim bodovat i na jihu Čech?

Motor má nejproduktivnější útok a je druhý v tabulce WSM ligy

Hokejisté Českých Budějovic zatím naplňují předsezónní předpoklady a drží se na špici WSM ligy. Na vedoucí Kladno ztrácejí bod a mají zápas k dobru. Motor se pyšní nejlepší prouktivitou z celé WSM ligy a po Jihlavě má také druhou nejlepší obranu. O gólový příděl se stará hned několik hráčů, Motor šlape jako tým, je těžké vybrat jednoho hráče, který by převyšoval ostatní.

České Budějovice jedou na vítězné vlně, z posledních deseti zápasů pouze dva prohrály. Ve zbylých se radovaly z výhry, i když dvakrát po samostatných nájezdech nebo prodloužení. Výhra v prodloužení přišla v minulém zápase, kdy Motor hrál na ledě Benátek nad Jizerou. Motor sice v utkání vedl, domácí ale v přesilovce 5 na 3 dali dvě branky a šli do vedení. Motor vyrovnal v závěru druhé třetiny a v prodloužení rozhodl o bodu navíc Čermák.

Hlavní trenér týmu Antonín Stavjaňa hodnotil utkání stručně: Na můj vkus dnes bylo až příliš mnoho vyloučených hráčů. Nakonec jsme však utkání zvládli. Pro nás to jsou dva důležité body ze soupeřova kluziště.“

Podaří se AZetu navázat na včerejší výkon a bodovat?

Hokejisté AZetu v posledních čtyřech domácích utkáních na domácím ledě bodovali, ale na venkovních kluzištích se jim tolik nedaří. Uvidíme, jak se projeví posily a změny v sestavě AZetu v zápase s Jihočechy. Tým by měl nastoupit v podobném složení, jako včera. Potvrzují to slova manažera a asistenta trenéra AZetu Patrika Rimmela k nadcházejícímu soupeři: Budějovice jsou favoritem, ale my chceme odehrát dobrý zápas před výbornou kulisou a pokusit se odvézt nějaké body. Sestava bude obdobná jako včera.“

Proti Prostějovu sehrál AZet výborné dvě třetiny

V prvních čtyřiceti minutách AZet dominoval a jen díky zákrokům Neužila hosté prohrávali jen 2:0. Ve třetí části dali Jestřábi z ojedinělé akce gól na 1:2 a ucítili šanci. Havířovská obrana v čele s Lacem však odolala a 3 body zůstaly po, v poslední době častém, výsledku 2:1 doma. AZet podal výborný týmový výkon, chyběla jen přesnější koncovka.

Trenér Martin Janeček je rád za body a pochválil své svěřence i fanoušky AZetu: „Z naší strany tam bylo od začátku obrovské odhodlání. Díky tomu jsme šli do dvoubrankového vedení. Dvě třetiny jsme byli jednoznačně aktivnější a lepší mužstvo. Hosté snížili z nenápadné akce a šikovného zakončení. Tím se dostali do hry a my se trochu báli o výsledek a stáhli jsme se. Ale díky obětavosti všech hráčů a výbornému brankáři jsme získali cenné body, kterých si moc vážíme. Veké poděkování patří i fanouškům, kteří byli naším šestým hráčem.“