Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V Budějovicích sahal AZ po bodu, ale nakonec těsně prohrál

Tomáš Vlček | 16.11.2016

Středeční 25. kolo WSM ligy nasměřovalo hráče AZetu na jihočeský led. V Budvar Aréně statečně vzdorovali favoritovi a i když v první třetině dvakrát inkasovali, v té druhé snížil Jakub Kotala (na snímku) a byli i blízko vyrovnání. To se nakonec neodařilo, a tak body zůstaly na jihu Čech. Další utkání sehraje AZ v sobotu doma proti Benátkám nad Jizerou.

WSM liga - 25.kolo st 16.11.17:30
HC Motor České Budějovice - AZ Havířov

Branky a nahrávky: 4. Nouza (Heřman, Žovinec), 16. Škoda (Kuchejda, Babka) – 29. Kotala (Bednář). Rozhodčí: Bejček – Lučan, Kis. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5.011. Střely na branku: 31:28 (11:8, 8:10, 12:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1.

HC Motor České Budějovice: Gába – Zíb, Žovinec, Vráblík, Suchánek, Pýcha, Pavlin, Mazanec – Babka, Čermák, Heřman – Chovan, Kuchejda, L. Květoň – Nouza, Pajič, Rob – Škoda, Šulek, Volek – Doktor
AZ Havířov: K. Šimeček (11. M. Laco) – Petran, Škůrek, Lenďák, Krisl, Korím, Chroboček, Dudek – Bednář, Gřeš, Haas – Hlinka, Hubáček, Kalus – Kanko, Kotala, Ollender – Pořízek, Štumpf, Dvořáček.

Jihočeši vstoupili do zápasu aktivně a hned se snažili Havířov sevřít před jeho brankářem. První větší šanci měl David Kuchejda, ale jeho dorážku Šimeček kryl. Vzápětí se po odrazu dostal k nájezdu Tomáš Nouza, zkusil bekhendový blafák, Šimeček sice jeho úmysl vystihl, ale puk přesto skončil v brance. Po pěti minutách hry si na puk sáhl i navrátilec Petr Kváča. Dalším překvapením pro diváky byl odchod brankáře Šimečka do šatny bez zjevných příčin. V dalším průběhu hosté vyrovnali hru a šancí ubylo. Přesto se domácí mohli opět zaradovat. Před brankou se zjevil Vladimír Škoda a trefil se mezi nohy brankáře Laca.

Do druhé části domácí trenéři zamíchali se sestavou. Diváky nejvíce vzrušil hit, po kterém zůstal na ledě ležet Luboš Rob. Jihočeši byli i nadále stále v tlaku, ale Laco musel čelit spíše lehčím střelám. Havířov se dostal k útoku jen málokdy, ale podařilo se mu snížit. Jakub Kotala nahodil lehký puk na Kváču, ten ještě tečoval domácí bek, a kotouč k překvapení všech skončil v brance. Domácí gól trochu zaskočil a úroveň hry šla dolů. Šanci na vyrovnání měli opět Havířovští, když se před Kváču dostal Samuel Ollender, ale nadvakrát domácího gólmana nepřekonal. Motor postupně opět zvýšil obrátky, ale skóre se už neměnilo.

Ve třetí části bylo rozhodně o co hrát a oba týmy se snažily co nejdříve změnit skóre hry. První větší šanci měl domácí Čermák, ale lapačka Laca byla rychlejší. Tlak Budějovických sílil a pěknou akcí se prezentoval i Ondřej Šulek, ale první gól ve WSM lize mu zatím nebyl dopřán. Svoje šance měli i hosté, ale se všemi si dokázal Kváča poradit. Postupně domácí přitahovali šrouby, ale ani hosté nezůstávali pozadu. 79 vteřin před koncem si hosté vzali oddechový čas a brankář Laco už zůstal na střídačce. Motor měl několik šancí, ale puk se do branky nepodařilo dostat. Ani hosté už Kváču nepřekonali a Jihočeši tak vyhráli 2:1 a jejich série se natáhla na šest zápasů v řadě.

Antonín Stavjaňa (ČEZ Motor České Budějovice): Shodou okolností zápas skončil stejným výsledkem jako v Havířově. Kdybychom se na dívali optimisticky, dva góly nám k výhře nad tímto soupeřem stačí. Pokud ale budu hovořit seriózně, od začátku jsme neměli takový pohyb, jaký bychom si představovali. V polovině utkání jsme naši sestavu stáhli na tři formace. V závěru hosté hrozili neustálými protiútoky, což si hráči museli pohlídat. V ofenzivě jsme neměli tolik důrazu, bylo to spíš opatrnější. Negativní je zranění Luboše Roba, který bude zřejmě muset znovu na operaci a tím pádem nám bude dva měsíce chybět.

Martin Janeček (AZ Havířov): Byli jsme si vědomi, že jedeme na půdu jednoznačného favorita, zároveň jsme věděli o tom, jaké mají domácí první třetiny. Na to jsme se připravili a splnili jsme taktiku. Bohužel jsme kvůli lehkovážným ztrátám kotouče dvakrát inkasovali. Vážím si toho, že kluci nezabalili zbraně a za nepříznivého stavu byli rovnocenným soupeřem. Kdybychom měli v závěru více štěstí, mohli jsme získat aspoň bod.