Starší dorost podlehl celku z Olomouce

David Motloch | 24.11.2011

Starší dorost, dnes v roli hostujícícho mužstva, si nechal utéct průběh první třetiny a to jej nakonec stálo celý zápas. Olomoučtí hráči totiž stihli do půlky třetiny nastřílet tři branky. Poté snížil na rozdíl dvou branek Michal Vyčesaný. To ovšem domácí ještě více nabudilo a do druhé třetiny vlétli jako uragán. Dalšími třemi brankami si tak pojistili výhru už s předstihem. Domácí se ozvali ještě dvakrát, a to ve třetí periodě. Skóre ale uzavřel havířovský hráč. Stal se jím Filip Malík, který tak alespoň kosmeticky upravil vysoký výsledek na 2:8. Hlavními strůjci úspěšného zápasu Olomouce se stali Augustin, Hánl a Nedopil, kteří si shodně připsali po dvou vstřelených brankách.

Extraliga staršího dorostu - 22.kolo čt 24.11.17:30
HC Olomouc - AZ Havířov
8:2
(3:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 7. Beták (Augustin), 11. Augustin (Beták, Vrabel), 12. Pšeja (Hánl, Bauer), 26. Nedopil (Čamek), 30. Hánl (Bauer), 38. Nedopil (Fibrich, Majer), 43. Hánl (Bauer) 57. Augustin (Beták) – 16. Vyčesaný, 58. Malík (Vyčesaný). Rozhodčí: Doležel – Cik, Novotná. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 102. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 8:1, 8:2.
HC Olomouc: Řoutil – Brančík, Ziegler, Paksi, Majer, Pšeja, Brandýs J. – Vrabel, Markl, Čamek, Beták, Hánl, Šoustal T., Fibrich, Bauer, Augustin, Nedopil.
AZ Havířov: Tomšů (12. Dohnal) – Ryška, Staš, Graca, Bahounek, Weisser, Flamík, Potočný V., Bureš – Křibík, Matěj, Stanislav, Malík, Plhoň, Kotala, Caruk, Vyčesaný, Klečka, Školoud, Synek.

Souboj pátého týmu se sedmým nabídlo dvaadvacáté kolo extraligy staršího dorostu. Olomouc začala mírným náporem, který postupně přerůstal ve větší nápor, což vyjádřila i třemi brankami v síti Tomšů.

V sedmé minutě byl u levé tyče havířovské svatyně dostatečně důrazný Šimon Beták, který protlačil puk až do sítě, za další čtyři minuty zvýšil na 2:0 ze stejného místa Vojtěch Augustin. Obkroužil branku a využil nepozornosti Tomšů.

Definitivní tečku za působením havířovské jedničky v duelu pak udělal v přesilovce Petr Pšeja. Už se sice zdálo, že Pšejův bekhend po zemi do brány neprojde, ale prošel. Mezi tyče se tak postavil Dohnal.

Hosté nakonec dokázali ještě v první části snížit, když překvapivá střela Michala Vyčesaného skončila za dezorientovaným Řoutilem. Do kabin se tak poprvé odcházelo za stavu 3:1 pro Olomouc.

V úvodu druhé části sice Havířov cítil šanci na zdramatizování duelu a trochu domácí pozlobil, góly však nakonec padaly jen do klece AZetu. V šestadvacáté minutě se prosadil dobře postavený Petr Nedopil, v polovině klání pak našel Bauer zpoza brány neobsazeného Martina Hánla, a ten střelou z rozmyslem upravil na průběžných 5:1.

Ještě do druhé sirény pak v přesilovce zvýšil na 6:1 pro Olomouc po rychlé kombinaci znovu Petr Nedopil. Na začátku třetí třetiny dojel k brance Dohnala Martin Hánl a prapodivným způsobem dokázal dostat puk za brankovou čáru.

V samotném závěru se ještě jednou rozzářila červená světla na každé straně. Nejprve se radoval domácí Vojtěch Augustin, hned po buly uzavřel gólový účet zápasu pohotovým zakončením Filip Malík.

Další gólová radost už nepřišla ani na jedné straně, havířovský starší dorost tak dnes na výhru nedosáhl a prohrál 2:8.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Neřekl bych, že jsme vyhráli v pohodě. K zápasu jsme ale přistoupili zodpovědně, bruslením a aktivním napadáním jsme dostali obránce soupeře pod tlak. Z toho pramenily šance, které jsme na rozdíl od minulých zápasů proměnili. Po první třetině to bylo 3:1, říkali jsme si v kabině, že musíme pokračovat tak, jak jsme začali. Kluci to plnili, myslím si, že výsledek je spravedlivý a je ohodnocený naším poctivým hokejem.

Stanislav Sztefek (HC AZ Havířov 2010): Přístup našich jednotlivých hráčů k utkání nesplnil očekávání, a tím jsme usnadnili domácímu týmu takto výrazné vítězství. Dělali jsme velké chyby. Nějaké šance jsme měli na začátku druhé třetiny, ale nedali jsme branky. Soupeř následně po naší chybě skóroval a už se nedalo nic dělat. Třetí část se už dohrávala víceméně z povinnosti, nicméně musím říct, že domácí mužstvo bylo lepší.