Starší dorost dokázal porazit Vsetín 4:3

Josef Nudera | 15.10.2011

H A V Í Ř O V - Havířov do tohoto utkání vstoupil lépe, když se prosadil Denis Klečka, Vsetín na to ale dokázal reagovat a vyrovnal zásluhou Surého. Druhá periody přinesla pouze branku Kotaly, začátek třetí třetiny se ale zvrhnul k velké přestřelce. Nejprve Vyčesaný poslal AZet do dvoubrankového vedení, pak ale ve stejné minutě skórovali Šiaftudinov a Helešic. Havířov byl pod tlakem a nemohl najít protizbraň. Nakonec se v utkání přeci jen Havířov radoval, David Bureš ránou z modré čáry skóroval o tyčku vsetínské branky. Závěrečná powerplay už Vsetínu nepomohla.

Extraliga staršího dorostu - 12.kolo so 15.10.13:15
AZ Havířov - VHK Robe Vsetín
4:3
(1:1, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 12. Klečka (Křibík, Graca), 29. Kotala (Graca, Tomšů), 42. Vyčesaný (Školoud), 55. Bureš - 19. Surý (Šiafutdinov, Zuzaník), 42. Helšic (Neuwirth, Vašíček), 42. Šiafutdinov (Zvonek). Rozhodčí: Janda - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:7 (navíc Malík (HAV) 10 minut za naražení zezadu. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 40:40. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
AZ Havířov: Tomšů (Šimeček) - Ryška, Staš, Graca, Potočný, Weisser, Flamík, Bureš, Koóš - Kotala, Kozaczka, Malík, Školoud, Vyčesaný, Kasperlík, Klečka, Matěj, Křibík, Synek, Sonnek, Stanislav
VHK Robe Vsetín: Svoboda (Vlach) - Žabčík, Hryciow, Vašíček T., Vašíček V., Zuzaník, Ščotka - Zvonek, Surý, Neuwirth, Forch, Kohout, Stodůlka, Hrňa, Helešic, Kuchařík, Svozílek, Mikula, Šiafutdinov

Utkání začalo vyrovnaně, ale do více vyložených šancí se dostal Vsetín. Konkrétně Lukáš Stodůlka v 5. minutě nedokázal puk nadvakrát dorazit do odkryté klece. Tento hráč měl šanci ještě v 8. minutě, když ujížděl sám naTomšů. Brankář Havířova ho bravurně vychytal. Ve 12. minutě vylétly ruce havířovských hokejistů nahoru, to Jan Křibík nastřelil beton brankáře Svobody a v zápětí Denis KLEČKA puk dorazil za jeho záda – 1:0.

Havířov se ve zbylém průběhu první třetiny nechal dvakrát vyloučit a právě druhé vyloučení se stalo Havířovu osudným. V 19. minutě využil přesilovku Vsetína střelou z blízka Tomáš SURÝ - 1:1. Z druhé periody můžeme vypíchnout rozmezí 26. – 31. minuty, kdy jsme byli svědky velkých akcí. Nejdříve si skvěle poradil se střelou Vašíčka Tomšů, když máchl po puku svou lapačkou a předvedl skvělý semafor.

Ve 29. minutě se dostal do brejku nejprve vsetínský Surý, toho Tomšů vychytal, ale ihned potom se do brejku dostal i havířovský Jakub KOTALA , který blafákem vykoupal Svobodu – 2:1. O minutu později se do velkých až vyložených šancí dostali Kuchařík a Zvonek, ale havířovský brankář byl pozorný. Při střele Zuzaníka mu pomohla tyčka!

Začátek třetí třetiny byl ale plný branek. Ve 42. minutě poslal Michal Vyčesaný puk na branku a k velkému překvapení všech puk zapadl za brankovou čáru – 3:1. Zdálo se, že Havířov už zápas nepustí, ale opět se ukázalo, jak málo v hokeji stačí k obratu. O 28 sekund později snížil Kamil ŠIAFUTDINOV na rozdíl jedné branky – 3:2. To hostů ale nestačilo a v euforii z druhé branky, vyrovnal bleskově Martin HELEŠIC - 3:3.

V tu chvíli se zdálo, že Havířov nemůže najít cestu ke Vsetínské bráně. Přišly tresty a Havířov se trápil. Vše ale dokázal ustát a v 55. minutě všechny naprosto zaskočil David BUREŠ , když tvrdou střelou od modré skóroval o tyč branky – 4:3. Hosty to výrazně zamrazilo, ale i přesto se v poslední minutě ještě pokusili o powerplay. Žádné velké šance už ale nepřišly a Havířov mohl slavit výhru 4:3 na domácím ledě. Vsetín po comebacku na začátku třetí části nakonec body domů nepřivezl.